ELBILSALGET VIL STRUPES

- Selv om vi nærmer oss målet om å bare selge nullutslippsbiler så vil det lave salget føre til at det kommer over 50 000 færre elbiler ut på veiene. I tillegg vil det selges over 20 000 færre lavutslippsbiler (hybrider og ladbare hybrider). Nybilpolitikken fungerer ikke når folk ikke kjøper nye biler. Staten må etablere ordninger som får de mest forurensende bilene av veien, sier Stig Morten Nilsen, adm. dir. i NBF (Norges Bilbransjeforbund). - Å få ut flere gamle biler vil også bidra til et bedre nybilmarked totalt, og dermed flere elbiler, legger Nilsen til.
I 2019 økte snittalderen på bilene til 10,7 år, fra 10,5 år. Alderen på bilparken vil ytterligere øke når nybilsalget nå reduseres. Bilbransjens prognose viser at frem til 2025 vil det selges nesten 90 000 færre nye biler sammenlignet med en normalsituasjon. I prognosen legges det til grunn rekordandeler av elbiler hvert år (90 prosent i 2025). Likevel viser tallene at det vil selges 53 056 færre elbiler og 21 087 hybrider og ladbare hybrider.
- Lavt nybilsalg vil strupe det grønne skiftet. En stadig eldre bilpark og færre solgte elbiler vil gjøre det vanskelig å nå våre klimamål. Vi må etablere en politikk som bidrar til å ta ut bilene som forurenser mest, og bidra til at alle kan kjøre så nye biler som mulig. Økt vrakpant og fjerning av omregistreringsavgiften på nyere brukte biler er tiltak som kan iverksettes umiddelbart, sier Erik Andresen, adm. dir. i BIL (Bilimportørenes Landsforening). – Som en foreløpig løsning bør bileiere som vraker og kjøper en ny elbil få en ekstra vrakpant. Det er uansett ikke rom for merverdiavgift på elbiler, legger Andresen til.
NBF og BIL har sammen med NAF har foreslått at vrakpanten økes med 5000 kroner umiddelbart, I tillegg bør omregistreringsavgiften for biler under 10 år fjernes. En ny permanent modell for vrakpremie bør etableres på sikt.
- Det er ikke noen tvil om det ville være positivt for både klima og trafikksikkerheten å få vekk flere av de eldste bilene. I Sverige foreslår Trafikkverket at alle biler over 20 år bør vrakes, avslutter Nilsen.
Sannsynlig nybilsalg kommende år:
ÅR |
Nybilsalg normal |
Nybilsalg lav |
Elbilandel |
Hybrid andel ink. ladbare |
Diff elbil |
Diff hybrid ink ladbar |
2020 |
140 000 |
105 000 |
55% |
25,5 % |
- 19 250 |
- 8 925 |
2021 |
144 631 |
115 705 |
58% |
26,5 % |
- 16 770 |
- 7 665 |
2022 |
147 906 |
133 115 |
64% |
23,5 % |
- 9 466 |
- 3 476 |
2023 |
144 530 |
137 304 |
72% |
18,0 % |
- 5 203 |
- 1 301 |
2024 |
147 485 |
144 535 |
80% |
14,0 % |
- 2 360 |
- 413 |
2025 |
151 284 |
151 284 |
90% |
6,5 % |
0 |
0 |
TOTAL |
875 836 |
786 943 |
|
|
- 53 056 |
- 21 780 |
Nybilsalg normal = prognose for bilsalget før korona/lavkonjunktur
Nybilsalg lav = prognose for bilsalget hensyntatt korona/lavkonjunktur
Nøkkelord
Kontakter
For mer informasjon, kontakt:
Stig Morten Nilsen, adm. dir. i NBF
Tlf: 911 77 890
Epost: stig.morten.nilsen@nbf.no
Erik Andresen, adm. dir. i BIL
Tlf: 915 66 982
Epost: erik@bilimportorene.no
Egil Steinsland, kommunikasjonssjef i NBF
Tlf: 994 85 268
Epost: es@nbf.no
Bilder


Om Norges Bilbransjeforbund (NBF)
Norges Bilbransjeforbund (NBF) er en landsdekkende interesseorganisasjon for nybilforhandlere og verksteder, og vi er tilsluttet NHO som bransje- og arbeidsgiverorganisasjon. NBF er den samlende organisasjonen for aktører både innenfor lette og tunge kjøretøy. Vi organiserer merkeforhandlere, mekaniske verksteder, skade- og lakkverksteder, bilglassverksteder, dekkverksteder og bilbergere.
Bilimportørenes Landsforening (BIL) er de norske bilimportørenes bransje- og interesseorganisasjon, og har i dag 25 medlemmer
Følg pressemeldinger fra Norges Bilbransjeforbund (NBF)
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Bilbransjeforbund (NBF) på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Bilbransjeforbund (NBF)
Østfold er enda ikke et elbilfylke7.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Alle nye biler i Norge er i dag elbiler, men Østfold er likevel langt fra elektrisk. Bare 25 prosent av alle personbilene i fylket er elektriske. Norge har nådd målet for nybilsalget, men likevel er det langt igjen før alle biler er elektriske.
Trøndelag er enda ikke et elbilfylke7.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Alle nye biler i Norge er i dag elbiler, men Trøndelag er likevel langt fra elektrisk. Bare 25 prosent av alle personbilene i fylket er elektriske. Norge har nådd målet for nybilsalget, men likevel er det langt igjen før alle biler er elektriske.
Nordland er enda ikke et elbilfylke7.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Alle nye biler i Norge er i dag elbiler, men Nordland er likevel langt fra elektrisk. Bare 17 prosent av alle personbilene i fylket er elektriske. Norge har nådd målet for nybilsalget, men likevel er det langt igjen før alle biler er elektriske.
Finnmark er enda ikke et elbilfylke7.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Alle nye biler i Norge er i dag elbiler, men Finnmark er likevel langt fra elektrisk. Bare 8,4 prosent av alle personbilene i fylket er elektriske. Norge har nådd målet for nybilsalget, men likevel er det langt igjen før alle biler er elektriske.
Akershus er enda ikke et elbilfylke7.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Alle nye personbiler i Norge er i dag elbiler, men Akershus er likevel langt fra elektrisk. Bare 33 prosent av alle personbilene i Akershus er elektriske. Norge har nådd målet for nybilsalget, men likevel er det langt igjen før alle biler er elektriske.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom