Computas valgt som hovedsamarbeidspartner for itDAGENE 2023

Arbeidslivsmessen itDAGENE skal gjennomføres 18.-19. september, og studenter fra data- og kommunikasjonsteknologi er i full gang med planleggingen av arrangementet. Gjennom de to dagene arrangementet pågår, får studenter ved NTNU et innblikk i arbeidslivet som venter dem og bli kjent med potensielle arbeidsgivere gjennom aktiviteter som casekonkurranser, lyntaler og bankett.
Leder for årets arrangement, Elisabeth Caspersen, annonserte tirsdag denne uken Computas som årets hovedsamarbeidspartner for arrangementet.
– Computas sitter på mye god og kul faglig kunnskap. Dessuten ansetter de mange sommerstudenter og nyutdannede hvert år, noe som viser at de er motivert for å satse på oss studenter. De virker oppriktig engasjert i å skape et bra arrangement sammen med oss, og det har hatt mye å si for at vi har valgt dem som samarbeidspartner i år, sier hun.
Gjev utnevnelse
itDAGENS partnere velges ut av en komité. Det er en attraktiv posisjon, og flere selskaper deltar i søknadsprosessen. Computas vil med dette fungere som itDAGENE-styrets nærmeste samarbeidspartner. IT-selskapet vil være engasjert gjennom hele prosessen, fra planlegging til gjennomføring, og skal blant annet arrangere case og annet faglig opplegg sammen med studentene.
Administrerende direktør i Computas, Trond Eilertsen sier det er en ære og et stort kompliment å få bidra i arbeidet som hovedsamarbeidspartner.
– Dette er en veldig meningsfull rolle å få, og vi gleder oss til samarbeidet for å utforme innholdsrike og inspirerende dager for studentene i september, sier han. Han forteller at Computas har flere initiativ inn mot akademia og studenter.
– Vi mener det er et viktig samfunnsbidrag at vi i IT-bransjen bygger bro til akademia og bidrar til å gjøre studietiden relevant med tanke på arbeidslivet som venter studentene. Vi som samfunn har store digitaliseringsoppgaver foran oss i både offentlig sektor og næringslivet. Det utdannes for få teknologer og vi må gjøre alt vi kan for å ruste de vi har best mulig for oppgavene, sier han.
– Vi vil stille våre engasjerte og dyktige fagfolk til disposisjon, og sammen med styret for itDAGENE har vi ambisjoner om å ta arrangementet til nye høyder, sier han entusiastisk. Han forteller at det også er berikende for de ansatte i Computas å være tett på studentmiljøet:
– Studentene har ofte andre perspektiver, mye nysgjerrighet og driv. Det både inspirerer og utfordrer oss på en positiv måte. Nettopp nærheten til det sterke fag- og studentmiljøet på NTNU var mye av grunnen til at vi i fjor etablerte et eget kontor i Trondheim, sier han.
Nøkkelord
Kontakter
Johanne LøvslandMarkeds- & kommunikasjonsdirektør
Tel:+47 982 04 701jlo@computas.comTrond EilertsenAdministrerende direktør
Tel:+47 905 92 335te@computas.comBilder



Lenker
Om Computas
Computas er en nordisk leverandør av IT-kompetanse og rådgivning innen teknologisk innovasjon. Vi utvikler verdiskapende og samfunnsnyttige løsninger til offentlig og privat sektor, og har særlig spisskompetanse innenfor AI og automatisering. Våre tverrfaglige team tilbyr kompetansen som kreves gjennom hele digitaliseringprosessen. Vi jobber i tett samarbeid med våre kunder for å utvikle skreddersydde løsninger med høy brukernytte. Selskapet er Google Cloud Premier Partner med et av Europas største Google Cloud-sertifiserte miljø, Atlassian Platinum Partner og Microsoft Partner.
Computas ble etablert i Norge i 1985. Vårt hovedkontor ligger i Akersgata i Oslo sentrum. Vi har også kontor i Trondheim, København, Malmø og Bucuresti, Romania (Computas Development Center).
Følg pressemeldinger fra Computas
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Computas på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Computas
Computas kjørte hackathon til inntekt for TV-aksjonen17.10.2025 13:33:27 CEST | Pressemelding
Computas har gjennom åtte år vært bidragsyter og samarbeidspartner til NRK TV-aksjonen. Torsdag 14.oktober inviterte de til hackaton og foredrag og samlet inn kr 65.000,- til Atlas-Alliansen. Et av selskapets flere initiativ for å støtte årets viktigste dugnad.
Computas og Utenriksdepartementet bygger fremtidens EØS- og Schengenløsning30.9.2025 12:25:00 CEST | Pressemelding
Computas er valgt som totalleverandør når Utenriksdepartementet nå moderniserer EØS- og Schengen-notatbasen, et av de viktigste verktøyene i norsk Europa-politikk. Den nye løsningen vil gjøre det mulig å fange opp og påvirke EU-regelverk tidligere, sikre raskere og mer presis gjennomføring i norsk rett, og gi både Stortinget, næringslivet og befolkningen enklere tilgang til oppdatert informasjon.
Computas inngår ny storavtale med Domstoladministrasjonen12.9.2025 14:10:02 CEST | Pressemelding
Computas har nylig signert en fireårig avtale med Domstoladministrasjonen (DA) til en verdi av inntil 320 millioner kroner. Avtalen innebærer at Computas, sammen med Bekk og Webstep, skal bidra til å realisere DAs digitale visjon om likebehandling og lik tilgang til domstolene for alle i Norge.
Politiet og UDI må bygge digital grunnmur for nasjonal sikkerhet12.8.2025 16:00:03 CEST | Pressemelding
Norges nasjonale sikkerhet er truet, og sentrale etater som politiet og UDI er nå i gang med å modernisere sine IT-systemer for å møte et stadig mer komplekst og digitalt trusselbilde. Dette var budskapet under en debatt arrangert av IT-selskapet Computas på Arendalsuka.
Fersk undersøkelse: Redusert tillit til amerikanske skytjenester i Norge12.8.2025 08:31:10 CEST | Pressemelding
Mer enn halvparten av norske virksomheter sier de er blitt mer skeptiske til amerikanske skytjenester, viser ferske tall fra Computas’ og Norstats årlige digitaliseringsundersøkelse. Skepsisen handler om langt mer enn teknologi alene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
