Byggestart i Mysen

Det er et tregt boligsalgsmarked i Norge, leser vi i nyhetene. Bane NOR Eiendom opplever ikke det samme og annonserer byggestart for knutepunktprosjektet rett ved Mysen stasjon. Fra Mysen stasjon går det 1-2 tog i timen. Stasjonen ligger på Østre linje som kjører via Ski på vei til Oslo. Det er mange som pendler både til Ski og Oslo S fra Mysen.
Knutepunktutvikling
Utviklingsdirektør i Bane NOR Eiendom, Morten Austestad, forteller: - Folk vil bo sentralt og ved togstasjoner. Boligsalg har ikke gått ned for oss som er landets ledende knutepunktutvikler. Vi tilbyr leiligheter og kontorer der folk lett kan bruke kollektivt, og det er det mange som ønsker seg.
Prosjektet på Mysen skal huse leiligheter, næring og Indre Østfold kommunes nye helsestasjon. Når det står ferdig vil det føre til enda mer aktivitet i sentrum av det som er en av Østlandets mest attraktive småbyer.
Prisrekord
Byggeprosjektet har fått navnet S16 Sagtomta Mysen etter stedsnavnet Sagtomta og fordi denne tomten var omtalt som S16 i områdereguleringsplanen fra 2015. 10 av de 44 leiligheten som er planlagt, er allerede solgt gjennom Aktiv som er prosjekts megler. Toppleiligheten tangerte prisrekorden i området da den ble solgt for 9.3 millioner kroner.
Godt samarbeid med kommunen
Prosjektsjef i Bane NOR Eiendom, Jacob Aars-Rynning sier: - Indre Østfold kommune og Eidsberg Sparebank har vært pådrivere for dette viktige stedsutviklingsprosjektet og samarbeidet med dem har vært svært godt. Vi ser frem til et fortsatt godt samarbeid i den videre utviklingen av Sagtomta hvor det skal bygge mange flotte boliger og attraktive næringsarealer.
Bane NOR Eiendoms investering i Mysen er en del av flere enkeltinvesteringer i Bankkvartalet som til sammen nærmer seg en halv milliard kroner. Med dette er Mysen bedre rigget for innbyggerveksten kommunen vet kommer.
Fornøyd ordfører
Ordfører i Indre Østfold, Saxe Frøshaug, er godt fornøyd med det gode samarbeidet med Bane Nor Eiendom og deres partnere så langt, og ser fram til å utvikle et svært spennende sentrumsområde videre.
- Dette er svært gode nyheter for Mysen og Indre Østfold kommune. Vi er veldig glade for at dette prosjektet endelig blir realisert. Utbyggingen av Sagtomta er stedsutvikling i praksis og det vil gi et viktig løft for Mysen. Når prosjektet står ferdig, vil Mysen være et viktig knutepunkt og godt rustet til å møte befolkningsveksten som kommer. Kommunens nye helsestasjon skal flytte inn her, og det betyr at vi kan tilby våre yngste innbyggere og deres foreldre gode tjenester i splitter nye lokaler. Det gleder vi oss til, sier ordfører Saxe Frøshaug.
Nøkkelord
Kontakter
Stine StrachanKommunikasjonssjef Bane NOR EiendomBane NOR Eiendom
Tel:90788968stine.strachan@banenor.noBilder


Om Bane NOR Eiendom
Norges ledende knutepunktutvikler
Bane NOR Eiendom AS eier, forvalter og utvikler all jernbaneeiendom i Norge. Porteføljen har en anslått brutto verdi på 23,6 milliarder kroner og omfatter stasjoner, jernbanetilknyttede service- og driftsbygg, næringsbygg, boliger og tomter. De fleste eiendommene er sentralt plassert ved kollektivknutepunkter og langs jernbanen.
Vi utvikler moderne og miljøvennlige boliger og næringsbygg og bidrar aktivt til by- og stedsutviklingen i Norge. På stasjonene tilbyr vi gode fasiliteter til de reisende, legger til rette for hyggelige serveringssteder og fine butikker og tilbyr bil- og sykkelparkering. Til togoperatørene tilbyr selskapet funksjonelle og moderne verksteder, terminaler og driftsbygg.
Våre 150 ansatte håndterer en portefølje på 926 bygg og ca. 3.000 leiekontrakter, og over 200 pågående eiendomsutviklingsprosjekter. De årlige investeringene utgjør ca. 1,3 milliarder kroner.
Bane NOR Eiendom AS er en del av Bane NOR-konsernet og har som samfunnsoppdrag å utvikle attraktive knutepunkt som får flere til å velge toget..
Følg pressemeldinger fra Bane NOR Eiendom
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bane NOR Eiendom på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bane NOR Eiendom
Bane NOR Eiendom sikrer seg attraktiv eiendom ved Drammen stasjon1.3.2023 09:00:00 CET | Pressemelding
Bane NOR Eiendom AS har kjøpt Grønland 32, rett ved Drammen stasjon, for 335 millioner kroner som et ledd i deres satsning på knutepunktutvikling i Drammen.
Slik blir nye Oslo S og Nordisk lys22.2.2023 08:00:00 CET | Pressemelding
Bane NOR Eiendom bygger høyt og gjør klart for mange flere passasjerer på Oslo S.
Bane NOR Eiendom bygger nye kontorer for SSB i Kongsvinger7.12.2022 09:00:00 CET | Pressemelding
Statistisk sentralbyrå har signert leieavtale med Bane NOR Eiendom og flytter inn i splitter nytt, miljøvennlig kontorbygg rett ved Kongsvinger stasjon sommeren 2025.
Første del av nye Trondheim S åpner i dag7.11.2022 13:28:12 CET | Pressemelding
I dag åpner en ny parkeringskjeller under bakken på Trondheim Sentralstasjon. Samtidig ferdigstilles ny gate over parkeringskjelleren. Dette er det første byggetrinnet av ny jernbanestasjon og en helt ny bydel på Trondheim S.
Avslører planene for Strandgata 1928.10.2022 05:00:00 CEST | Pressemelding
Bane NOR Eiendom AS avslører planene for Strandgata 19 i Oslo sentrum. 400 parkeringsplasser forsvinner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom