Brødrene Dokken AS skal utbedre E16 Turtnes-Øye i Valdres

Etter at Statens vegvesen har evaluert tilbudene fra de tre entreprenørene som ble invitert til å gi tilbud og delta i forhandlinger om utbedringen av E16 Turtnes-Øye, er det tilbudet fra Brødrene Dokken som har det beste forholdet mellom pris og kvalitet.
Brødrene Dokken AS har konkurert med Bertelsen & Garpestad AS og Entreprenørservice AS.
Tildeling i fire faser
Etter prekvalifisering leverte de tre entreprenørene sitt første pristilbud i slutten av april. Deretter var det forhandlinger med Statens vegvesen før de leverte et nytt, revidert tilbud i slutten av mai, basert på tilbakemeldinger fra Vegvesenet under forhandlingene.
I det reviderte tilbudet kunne entreprenørene oppnå fradrag i sitt pristilbud hvis de kunne vise til spesielt gode løsninger for organisering og gjennomføring av anleggsarbeidet.
– Under evaluering av de reviderte tilbudene la vi spesielt vekt på hvordan entreprenørene ville løse trafikkavvikling, framdrift, håndtering av sikkerhet, helse og arbeidsmiljø samt klima og miljø. Vi fikk tre gode tilbud og alle tilbyderne leverte meget gode forslag til løsninger, noe som gjenspeiles i fradragene. Brødrene Dokken gikk av med seieren med både lavest tilbudssum og høyest fradrag, sier prosjektleder i Statens vegvesen, Vegar Antonsen.
Tilbyder |
Kontrollregnet tilbudssum |
Fradrag |
Konkurransesum |
Rangering |
1. Bertelsen & Garpestad AS |
91.995.000,00 |
13.000.000 |
78.995.000,00 |
2 |
2. Brødrene Dokken AS |
85.432.743,85 |
13.500.000 |
71.932.743,85 |
1 |
3. Entreprenørservice AS |
98.774.099,00 |
11.500.000 |
87.274.099,00 |
3 |
Starter i begynnelsen av august
Brødrene Dokken AS starter utbedringen av E16 mellom Turtnes og Øye i starten av august.
Dette skal gjøres på den 3,2 kilometer lange strekningen:
- Breddeutvidelse til 8,5 meter
- Bedring av bæreevne og kurvatur
- Bedring av drens- og overvannshåndtering
- Forsterket midtoppmerking og sikrere sideterreng
- Nytt dekke
Utbedringen av E16 Turnes-Øye skal etter planen være ferdig i september 2022.
Fra før er Brødrene Dokken AS i gang med å utbedre den 42 kilometer lange strekningen E16 Fagernes-Øylo som ligger sør for strekningen de har fått tildelt nå.
Nøkkelord
Kontakter
Vegar AntonsenProsjektlederStatens vegvesen Drift og vedlikehold øst
Tel:41619694Tel:41619694vegar.antonsen@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Åpner Kåringskrysset ved Lødingen16.9.2025 09:47:58 CEST | Presseinvitasjon
Samferdselsministeren åpner den første ferdige delen av gigantprosjektet OPS Hålogalandsvegen. Nord Norges største samferdselsprosjekt.
Det blir kolonnekjøring til Nordkapp i vinter15.9.2025 14:26:11 CEST | Pressemelding
Til vinteren blir det innført faste tidspunkt for kjøring på E69 til og fra Nordkapplatået.
Letnes Entreprenør AS skal bygge midlertidig E6 ved Nesvatnet15.9.2025 11:02:57 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen har signert kontrakt med Letnes Entreprenør AS for å bygge lokal omkjøringsveg forbi rasstedet ved Nesvatnet.
Brannøving i to tunnelar i Gloppen15.9.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen, Vestland fylkeskommune og Gloppen Brann og redning har felles brannøving i to tunnelar i Gloppen 22. og 23. september.
Farlige svinger blir tryggere for syklister12.9.2025 14:15:24 CEST | Pressemelding
"Ventebokser” og “sykkelfelt med buffer” er to nye grep som gir syklister bedre plass i trafikken.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom