Boots Norge til månen og tilbake
4.3.2019 12:43:09 CET | Boots Norge | Pressemelding

Det er andre året på rad Boots apotek, Boots Norge og Alliance Healthcare Norge deltar i Kilometers for Cancer, et initiativ satt i gang av Walgreens Boots Alliance. I årets aksjon var nesten seks tusen medarbeidere i seks land med i aksjonen. Landene hadde et felles mål om å reise tur-retur månen, og til sammen samlet deltakerne 1,097,225 km.
I Norge har 650 deltakere klart utrolige 267,15 kilometer hver. Boots Norge har gitt 1 krone per kilometer. Boots Norge har også donert en sum på egne vegne, slik at totalsummen etter årets aksjon ble 250 000.
-Jeg er stolt og imponert over innsatsen våre medarbeidere i Norge har lagt ned i årets aksjon, sier Margrethe Sunde, administrerende direktør i Boots Norge.
Sunde er spesielt glad for at pengene går til arbeid med å bedre livskvaliteten til kreftpasienter før, under og etter kreftbehandling.
–Dette er viktig arbeid, og vårt håp er at bidraget skal gi mulighet til at enda flere kreftpasienter får mulighet til tilpasset trening ved norske kreftsykehus.
Flere Pusterom
Så langt har Aktiv mot kreft bygget Pusterom ved 16 norske kreftsykehus. Marianne Mæhlum, Leder inntektsbringende arbeid i Aktiv mot kreft, lover at pengene kommer godt med
-Den fantastiske sjekken fra Boots og Alliance Healthcare er viktig støtte til Aktiv mot krefts arbeid for å få trening inn som del av kreftbehandlingen. Pengene kommer godt med når Aktiv mot kreft skal etablere det 17. Pusterommet i Norge, forhåpentligvis i løpet av 2019. Et Pusterom er et treningssenter for kreftpasienter som Aktiv mot kreft etablerer på sykehus i Norge, hvor kreftpasienter kan trene med kyndig veiledning og i trygge, inspirerende omgivelser under og etter behandling. Boots apotek sin innsats og engasjement i denne kampanjen betyr mye for oss, sier Marianne Mæhlum.
Aktiv mot kreft utdanner også Aktiv-instruktører som har spesialkompetanse på trening under og etter kreftbehandling.
Kulturbygging
Walgreens Boots Alliance er et verdensomspennende selskap med 415 000 ansatte globalt og 14 000 ansatte i divisjonen Norge tilhører.
–Da er en aktivitet som dette en fantastisk måte å bygge kultur på. Her har vi deltatt sammen med våre kolleger i andre land, og vi har på en helt annen måte enn vi ofte gjør, fått innblikk i hvordan livet er i andre land der vi er tilstede.At alle landene i divisjonen vår har gjort denne aktiviteten samtidig har satt en ekstra spiss på aktiviteten og gjort at vi i Norge har satt inn et ekstra gir, tror Sunde.
Fakta om Kilometers for Cancer
Kilometers for Cancer er en internasjonal aksjon, initiert at Walgreens Boots Alliance som eier Boots Norge og Alliance Healthcare Norge. Ansatte i Storbritannia, Mexico, Chile, Kina og Thailand har deltatt i aksjonen i januar, og alle landene har støttet lokale kreftorganisasjoner.
Aktiv mot kreft og Pusterom:
Aktiv mot kreft er en privat stiftelse etablert av Helle Aanesen og Grete Waitz i 2007.
Stiftelsens mål er å få fysisk aktivitet inn som en del av kreftbehandlingen, siden studier viser at fysisk aktivitet bedrer livskvaliteten og utholdenheten under og etter kreftbehandling. Aktiv mot kreft har etablert treningsrom, Pusterom, på 16 norske sykehus der pasienter som gjennomgår kreftbehandling kan trene med spesialutdannede trenere.
Bilder

Om Boots Norge
Boots Apotek har 150 apotek i Norge.
Boots har over 160 års erfaring fra apotekdrift og produktutvikling, og er i dag ett av verdens best kjente merkenavn. I samarbeid med forskere og spesialister innen helse og hudpleie, utvikler og produserer Boots flere av Storbritannias bestselgende merkevarer for eksempel No7, Botanics og Soltan. Disse er tilgjengelige gjenom Boots apotek i Norge. Vi åpnet vårt første apotek i Norge i 2008.
Vi har kjedekontor på Økern og grossisten Alliance Healthcare på Langhus.
Følg pressemeldinger fra Boots Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Boots Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Boots Norge
Boots Apotek lanserer No7 Prime Forever15.5.2026 10:25:48 CEST | Pressemelding
Med Prime Forever tar No7 et oppgjør med de oksidative faktorene som er noen av hovedårsakene til hudaldring. Med ingredienser designet for å redusere hudens aldringsaktivitet kan huden være på sitt beste lenger.
Boots Apotek lanserer dusjprodukter med botaniske dufter inspirert av naturen11.5.2026 11:19:47 CEST | Pressemelding
Vitae Cosmetics serie av dusjgeler representerer en ny måte å tenke dusjprodukt på i apotek. Her vekkes sansene med stemningsskapende, botaniske dufter som skaper ro og balanse. Produktene inneholder nærende ingredienser som rengjør huden skånsomt og uten såpe.
- Kvinnehelsegapet må lukkes21.4.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Årets Boots Helseindeks viser at kvinner må vente i snitt ett år på hjelp for typiske helseplager, og at mange opplever at de ikke får hjelp. - Her må alle vi i helse-Norge tenke nytt for å lukke gapet, mener Kathrine Mehlin, administrerende direktør i Boots Apotek.
Boots Apotek lanserer svanemerket og allergivennlig solkremserie til gunstige priser24.3.2026 10:30:00 CET | Pressemelding
-Solkrem av god kvalitet trenger ikke å være eksklusivt eller komplisert, sier kategorisjef for egne merkevarer, Linda Klubbenes Drogseth hos Boots Apotek. Den nye solkremserien går inn i Boots Apoteks egen Nytti-serie, som tilbyr gode hverdagsprodukter til lommebokvennlige priser.
Boots Apotek lanserer My Skinadvance Caviar Absolu26.2.2026 10:30:00 CET | Pressemelding
Kaviarekstrakt er en ingrediens som lenge har vært brukt av noen av verdens mest eksklusive og resultatorienterte hudpleiemerker. Nå blir næringsrik og glødgivende hudpleie med kaviarekstrakt tilgjengelig for alle gjennom hudpleieserien My Skinadvance Caviar Absolu.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
