Best omdømme for 14. år på rad
Nyheten ble sluppet på Ipsos’ årlige omdømmeseminar i dag formiddag. Som i årene før, skårer MET høyest av alle i fire av fem kategorier, inkludert totalinntrykk. I kategorien Effektivitet og økonomisk styring blir instituttet slått av Norges Bank. De øvrige kategoriene etatene blir målt på, er Samfunnsansvar, Åpenhet og informasjon, og Kompetanse og fagkunnskap.
Som totalinntrykk har 35 prosent av respondentene et meget godt inntrykk av Meteorologisk institutt, mens 47 prosent har et ganske godt inntrykk. 16 prosent svarer at de verken har et godt eller et dårlig inntrykk av instituttet.
Ipsos' profilundersøkelse er basert på intervju av et representativt utvalg av befolkningen mellom april og august 2019. 91 etater, 108 bedrifter og 48 organisasjoner ble målt.
Om Meteorologisk institutt
Følg pressemeldinger fra Meteorologisk institutt
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Meteorologisk institutt på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Meteorologisk institutt
Er det mer vind nå enn før?30.6.2025 11:10:02 CEST | Pressemelding
Mange spør oss om det har blitt mer vind – og om klimaendringene kan være årsaken. Her er det vi vet.
Varmeste våren noensinne på Østlandet og i Agder3.6.2025 14:51:11 CEST | Pressemelding
I store deler av Sør-Norge og sørlige deler av Nordland var vårsesongen ekstremt varm. I nord var våren ekstremt våt enkelte steder.
Trønderne fikk en våt og litt kjølig mai2.6.2025 16:00:45 CEST | Pressemelding
Flere stasjoner i Trøndelag satte rekord både for høy døgnnedbør og for mengden nedbør totalt i mai måned. I deler av Østlandet og Indre Troms var det helt motsatt.
Snømangel setter fart på oppvarmingen: – Hele klimasystemet påvirkes2.6.2025 09:49:41 CEST | Pressemelding
De siste tiårene har vi hatt en global reduksjon i snødekke på størrelse med Australia. Det har ikke bare konsekvenser for skientusiaster, men kan gi høyere temperaturer og mer tørke senere på året.
Ny rapport: Endringene i Arktis kan påvirke været lenger sør12.5.2025 17:00:00 CEST | Pressemelding
Klimaendringene i Arktis skjer tre ganger raskere enn det globale gjennomsnittet. En ny rapport beskriver kunnskapen om hvordan oppvarmingen kan gi ustabilt vær i tett befolkede områder i Skandinavia, Øst-Asia og Nord-Amerika.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom