Barnekoret synger Alf Prøysen!

«Samklang, rytmisk og melodisk presisjon, diksjon, formidling – de er rett og slett gjennomprofesjonelle på alle punkter, og utgjør med god margin festivalens musikalske høydepunkt», skrev anmelderen i Scenekunst.no etter Barnekorets fremførelse av The Little Match Girl Passion under den første VOeX-festivalen i mai.
Dette er ikke første gang at koret har høstet glimrende kritikker. Sangerne har stor musikalsk appetitt, og i fjor mottok de Kritikerprisen for musikk for barneoperaen Purriot og den forsvunne bronsehesten. I samarbeid med Nordstrand Ungdomssymfoniorkester gir deg seg nå i kast med sangskatter fra Alf Prøysens univers. Publikum vil få servert Prøysens fineste viser bundet sammen av en gjennomgående fortelling basert på forfatterens utvalgte dramatiske tekster.
Musikalsk ledelse og orkesterarrangement er ved David Maiwald, Barnekorleder er Edle Stray-Pedersen, og regi, utvalg og redigering er ved Gunnar Bergstrøm. Koreografi er ved Kari Anne Bjerkestrand og Kostymedesign ved Grete Rustad. Musikalsk ansvarlige for Nordstrand ungdomssymfoniorkesterer John Westbye og Synnøve Hannisdal.
Konserter 7., 13., 14. og 15. juni.
Nøkkelord
Kontakter
For pressebilletter, intervjuer og mer informasjon, kontakt:
Kommunikasjonsrådgiver, Camilla Yndestad
Tlf: 95751006
E-post: cy@operaen.no
Bilder


Lenker
Om Den Norske Opera & Ballett
Den Norske Opera & Ballett er landets største musikk- og scenekunstinstitusjon, og skal presentere opera, ballett og konserter av høyeste kunstnerisk kvalitet. DNO&B består av kompaniene Nasjonalballetten og Nasjonaloperaen, foruten Operaorkestret, Operakoret, Barnekoret og Ballettskolen.
Følg pressemeldinger fra Den Norske Opera & Ballett
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Den Norske Opera & Ballett på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Den Norske Opera & Ballett
Sommeråpent operahus med dans for hele familien23.6.2025 07:58:00 CEST | Pressemelding
Jo Strømgren Kompani inntar Operaen i juni og juli! Med seg har de turist- og familievennlige forestillinger, blant annet den verdenskjente fotballforestillingen, til lavere billettpris.
Svarte komponister i sentrum når Lawrence Brownlee gjester Operaen19.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Tenorstjernen Lawrence Brownlee gjester Operaen søndag 22. juni med et program som kombinerer kjente operanumre og musikk av afroamerikanske komponister.
Operaen inviterer til klassisk Pride-vorspiel på Hovedscenen18.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
På Oslo Prides åpningsdag inviterer Nasjonaloperaen og Oslo Pride til konserten «For en stemme!» på Hovedscenen. Konserten er en feiring av stemmen som uttrykksform og av skeiv kunstnerisk arv.
Stjernekoreograf legger verdenspremiere til Operaen i juni17.6.2025 07:58:00 CEST | Pressemelding
Dansekompaniet Nagelhus Schia Productions er tilbake i Operaen for fjerde gang! Til Scene 2 tar de med seg tre verker av koreografen Damien Jalet i forestillingen Thrice, 21. og 22. juni.
Unge operatalenter plasserer Mozart i vår digitale tidsalder3.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Mozarts klassiske forviklingskomedie får nytt liv på Scene 2, når morgendagens operastemmer viser en leken og mediekritisk versjon av Così fan tutte.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom