Bård Enerstad slipper tittelsporet fra debutalbumet
14.8.2020 09:20:42 CEST | Sounds Like Gold | Pressemelding

Multi-instrumentalisten Bård Enerstad opplevde suksess med garasjerockgruppa Cato Salsa Experience på 2000-tallet som altmuligmann på gitar, perkusjon, tangenter, theremin og vokal. Nå spiller han for første gang inn et soloalbum i en ganske annen musikkstil, og briljerer med vakre melodier innen vise-sjangeren.
Bård Enerstad er vokst opp på Kongsberg og har i voksen alder bosatt seg på Nesodden med familien der han jobber som lærer. De siste årene har det vært mer akustisk musikk på spilleren, som Bert Jansch og Pentangle og utøvere av den skandinaviske visetradisjonen som Lillebjørn Nilsen og Fred Åkerstrøm. Med disse inspirasjonskildene har han laget et knippe utsøkte låter som nå endelig ser dagens lys.
«Hvit måned» handler om overganger i livet der hovedpersonen gleder seg til å se folk og lysere dager etter en hvit måned. Men hvordan går denne overgangen? Mye tyder på at det fort kan bli litt mye av det gode. Resultatet er en fengende sang som drives fram av et nydelig komp av Morten Qvenild på piano, Arild Andersen på kontrabass og Olaf Olsen på slagverk som briljant ledsager Bård sin unike stemme og fortellerevne.
Debutalbumet Hvit Måned slippes 18. september 2020.
På singelen bidrar:
Komponist: Bård Enerstad
Tekst: Håvard Kongsgården
Bård Enerstad – vokal/gitar
Arild Andersen – kontrabass
Morten Qvenild – tangenter
Olaf Olsen – trommer
Kontakter
Nicolay WoldsdalPromotion Manager
Tel:97 14 36 49nicolay@grappa.noBilder




Om Sounds Like Gold
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Hagle lager allsang av verdenshit i sesongfinalen av Hver gang vi møtes21.2.2026 10:00:00 CET | Pressemelding
På oppløpssiden av årets sesong av Hver gang vi møtes, setter Hagle inn sitt siste støt med to sterke duett-slipp. Med Topplista-trofé, to 1. plasser og nominasjon til Årets låt under neste års Spellemann i bagasjen, tolker de nå sammen med Marcus & Martinus en låt det har stått høye forventninger til - «Hey, Soul Sister». «I natt» med Marcus & Martinus og «En annens problem» med Musti er ute nå. Siste episode av Hver gang vi møtes kan sees lørdag 21. februar på TV2. Lytt til «I natt» her og «En annens problem» her.
Erlend Ropstad slipper EP: Like sant som alt annet20.2.2026 08:55:00 CET | Pressemelding
EP-en Like sant som alt annet slippes i dag. Samlingen består av fem låter som kretser rundt minner, erfaringer og øyeblikk fra ulike perioder i Ropstads liv, presentert i et nedstrippet og personlig akustisk uttrykk.
Leif Ove Andsnes slipper første singel fra albumet "Geirr Tveitt"20.2.2026 08:35:00 CET | Pressemelding
Det første sporet som presenteres fra Leif Ove Andsnes’ nye album Geirr Tveitt er åpningssatsen In cerca di – Moderato fra Geirr Tveitts monumentale Pianosonate nr. 29, «Sonata etere» (op. 129).
Leif Ove Andsnes releases first single from the album Geirr Tveitt20.2.2026 08:35:00 CET | Press release
The first single from Leif Ove Andsnes’ new album Geirr Tveitt is the opening movement, In cerca di – Moderato, from Geirr Tveitt’s monumental Piano Sonata No. 29, Sonata etere (Op. 129), out today.
Konradsen annonserer nytt album og slipper "What I Aim For" med Angie McMahon og Bruce Hornsby18.2.2026 09:15:00 CET | Pressemelding
Den Spellemann-vinnende duoen kan endelig avsløre at deres tredje album, Hunt, Gather, slippes 27. mars. I forkant av albumet deler de tredje og siste singel, What I Aim For - et samarbeid med den kritikerroste australske artisten Angie McMahon og den Grammy-vinnende pianisten og låtskriveren Bruce Hornsby. What I Aim For er ute nå. Lytt til låta her.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
