Arrangerer ny tur til Glashütte Lamberts

Siden 1906 har Glashütte Lamberts munnblåst glass blant annet til bruk som vindusglass, farget glass, antikke glass, restaureringsglass og i kombinasjon med isolerglass. Nå tilbyr Glass og Fasadeforeningen og Expertreiser AS ny tur til glassverket i Waldsassen, en «glashütte» som har beholdt sin sjel og fortsatt produserer på tradisjonell måte.
– Deltakerne får oppleve tradisjonell produksjon av munnblåst bygningsglass samt en titt inn i fabrikkens mangfoldige lager av antikk-glass. I tillegg vil vi spise middag i selve glassverket i Waldsassen, sier Graff.
Waldsassen ligger nær den Tsjekkiske grensen. Turoperatøren har derfor lagt opp til en sosial del som inkluderer omvisning i Urquels bryggeri i Plzen og en rundtur i Praha. Hovedstaden i Tsjekkia blir ankomst og avreiseby for turen.
– Hele bransjens identitet er forankret i faglig stolthet. Vår faglige stolthet er igjen tuftet på glassfagets historie. Vi synes derfor at en historisk reise til Waldsassen er en naturlig del av vårt faste program, sier prosjektleder Per Henning Graff.
Nøkkelord
Kontakter
Per Henning GraffProsjektleder
Tel:915 64 455graff@gffn.noBilder



Om Glass og Fasadeforeningen
Glass og Fasadeforeningen (GF) er en arbeidsgiver- og bransjeforening for bedrifter med virksomhet innenfor glasshåndverk, fasade, glassindustri, bilglass, systeminnredning og innramming. Våre 250 medlemsbedrifter arbeider med forvaltning, rådgivning, prosjektering, produksjon, bearbeiding, montering og handel/salg av glass- og tilhørende produkter.
Følg pressemeldinger fra Glass og Fasadeforeningen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Glass og Fasadeforeningen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Glass og Fasadeforeningen
Glass som energikilde21.8.2025 09:38:36 CEST | Pressemelding
På Glass og Fasadeforeningens paviljong på Bygg Reis Deg får du oppleve innovative byggematerialer og -produkter. Pilkington Norge skal blant annet frem vise frem glass med belegg som konverterer elektrisk energi til infrarød varme.
Styrker foreningens miljøprofil15.8.2025 14:00:13 CEST | Pressemelding
Glass og Fasadeforeningen, på lag med to samarbeidspartnere, lanserer IGJEN – et konsept som skal styrke miljøprofilen til foreningens medlemsbedrifter og vise hvordan bransjen tar ansvar for sirkulærøkonomi og bærekraft.
Advarer mot livsfarlige rekkverk23.4.2025 11:45:57 CEST | Pressemelding
Rekkverk skal ha høyde og utforming som sikrer mot fall og sammenstøt. – Et alvorlig fall gjennom et glassrekkverk i Stavanger har aktualisert behovet for grundig kontroll av alle typer rekkverk og vi oppfordrer nå eiendomsforvaltere og -ansvarlige umiddelbart om å undersøke rekkverk montert før 2015.
Nyvalgt styre i Glass og Fasadeforeningen17.3.2025 08:51:05 CET | Pressemelding
Martin Borg er valgt til ny leder for arbeidsgiver- og bransjeforeningen. – Jeg ønsker blant annet å styrke samspillet mellom de ulike segmentene i foreningen, sier han.
Ny ledelse i H-fasader6.11.2024 12:43:03 CET | Pressemelding
H-fasaders nye CEO, Karl Jørgen Hurlen, har klare ambisjoner for konsernet. – Vårt nye lederteam skal drive H-fasader mot ny vekst gjennom å tilby flere og nye bærekraftige løsninger, sier han.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom