Åpner for bestilling av Volkswagen ID.3 1ST
17.6.2020 13:32:51 CEST | Volkswagen | Pressemelding

- Dagen i dag er en merkedag for alle gamle og nye Volkswagen-entusiaster, og vi gleder oss til endelig å kunne dele prisene på ID.3 1st og åpne for bestilling for de første som har forhåndsbestilt ID.3 1st, sier Ulf Tore Hekneby, administrerende direktør i Harald A. Møller AS.
ID.3 1st – lanseringsmodell i begrenset antall
Den første utgaven av ID.3 har det større batteriet med 58 kWh. En elektromotor på bakakselen står for fremdriften. Denne yter 150 kW (204 hk), og leverer et maksimalt dreiemoment på 310 Newtonmeter. Dermed akselererer ID.3 på 3,4 sekunder til 60 km/h uten girskift – kjøreglede er standardutstyr.
- Lanseringsmodellen ID.3 1st produseres i et begrenset antall på totalt 37.000 eksemplarer, og vi har vært offensive og sikret mye biler til norske kunder, sier Ulf Tore Hekneby. Det er fortsatt mulig å sikre seg en ID.3 1st i løsningen vår, tilføyer Hekneby.
- Vi er stolte og ydmyke for at så mange har forhåndsbestilt ID.3 1st. For å takke for tilliten til forhåndsbestillerne, våre mest interesserte og engasjerte kunder, tilbyr vi disse det aller beste tilbudet. Lanseringstilbudet varer frem til 16. juli og vi kan love at det blir ikke bedre enn dette, sier Ulf Tore Hekneby.
Priser og utstyrsnivå
De tre utstyrsnivåene av lanseringsmodellen ID.3 er svært godt utstyrte modeller.
Modell Pris inklusive levering:
ID.3 1ST 351.900
ID.3 1ST Plus 404.000
ID.3 1ST Max 452.200
Alle priser er inkludert frakt og levering i Oslo.
Volkswagen ID.3 1st er en velutstyrt lanseringsmodell med det viktigste utstyret for norske forhold. Her får kundene lang rekkevidde til en attraktiv pris.
Inkludert:
18 ” lettmetallfelger
Full-LED frontlykter
Standardseter
Parkeringssensorer foran og bak
Kjøreassistentpakke
2 USB type C uttak
Oppvarmet multifunksjonsratt
Varmepumpe
ID.Light
Ambientebelysning
Midtkonsoll
Keyless Start
Navigasjonssystem
Delt baksete 60/40
Volkswagen ID.3 1st PLUS
Den komplette utstyrspakken som bygger på den velutstyrte lanseringsmodellen med tilleggsutstyr som LED Matrix lys, ryggekamera og designseter.
Inkludert:
19 ” lettmetallfelger
Dynamiske LED Matrix frontlykter
Designseter
Ryggekamera skjult i logo
Kjøreassistentpakke
4 USB type C uttak
Oppvarmet multifunksjonsratt
Varmepumpe
ID.Light
Premium ambientebelysning
Midtkonsoll med belysning
Keyless Access & Start
Navigasjonssystem
Midtarmlene bak med skiluke
Volkswagen ID.3 1st MAX
Max er toppmodellen som har alt tilgjengelig utstyr som leveres på ID.3 med bl.a. Head-Up Display, panoramaglasstak og komfortseter med elektrisk justering og massasje.
Inkludert:
20 ” lettmetallfelger
Dynamiske LED Matrix frontlykter
Komfortseter
Ryggekamera skjult i logo
Utvidet kjøreassistentpakke
4 USB type C uttak
Oppvarmet multifunksjonsratt
Varmepumpe
ID.Light
Premium ambientebelysning
Midtkonsoll med belysning
Keyless Access & Start
Navigasjonssystem med ekstra høyttalere
Midtarmlene bak med skiluke
Panoramaglasstak
Head-Up Display
Lyddempende frontrute
Variabelt bagasjeromsgulv
Bestillingsprosessen
Forhåndsbestillerne inviteres inn i en digital løsning puljevis etter kønummeret fra forhåndsbestillingen. Løsningen tar kundene gjennom bestillingsprosessen steg for steg, med mulighet for å velge tilbehør, vinterdekk, service- og vedlikeholdspakker, samt finansieringstilbud.
Etter at bestillingen er godkjent i løsningen, kontaktes kunden av sin valgte forhandler for å kontraktsfeste kjøpet hos forhandler.
1st Mover Club
De som står på reservasjonslisten for ID.3 har nå to valg. Det første alternativet er å få sin ID.3 1st utlevert fra september, sammen med et medlemskap i den eksklusive «ID.3 1st Mover Club». Dette gir flere kundefordeler – og en programvareoppdatering av to digitale funksjoner i starten av 2021. Til lanseringen i september vil følgende funksjoner ha begrenset funksjonalitet ved tidlig levering:
- AppConnect (gjelder alle utstyrsversjoner) vil ikke være tilgjengelig ved leveringstidspunkt, men bilens telefonsystem via Bluetooth vil fungere som normalt.
- AR Head-up display (gjelder kun ID.3 1ST Max) vil ha begrenset AR-funksjonalitet ved leveringstidspunkt. Funksjoner som viser hastighet, adaptiv cruise-control, førerassistentsystemer, trafikkskiltgjenkjenning og navigasjon er tilgjengelig.
Funksjonene nevnt over vil være fullt tilgjengelig etter en kostnadsfri oppgradering hos forhandler i første kvartal 2021.
Som medlem i «1st Mover Club» vil kundene i tillegg til tidlig levering av sin ID.3 1st få kostnadsfri service- og vedlikeholdsavtale for 3 år/ 45.000 km, med en kundefordel på kr. 9652. Dette er den mest innholdsrike service- og vedlikeholdsavtalepakken som tilbys til ID.3 1st.
Avtalen dekker serviceprogrammet til Volkswagen, samt bytte av filtere, skift av bremsevæske og slitedelsreparasjoner innenfor normal bruk. Erstatningsbil er inkludert når bilen er på service, samt bytte av vindusviskere.
Tilbudet «1st Mover Club»: gjelder kun i fire uker, frem til 16. juli.For kundene som velger å ikke bli med i 1st Mover Club, vil levering skje fra slutten av fjerde kvartal 2020. ID.3 1st vil da bli levert med AppConnect og full AR-funksjonalitet.
De første kundebilene sendes fra fabrikken i Tyskland fra september. De første kundeleveringene starter i Norge fra månedsskiftet september-oktober 2020.
Lanseringstilbud
De første kundene som får muligheten til å bestille en ID.3 1st, tilbys komplette vinterhjul med 18" Loen aluminiumsfelg helt kostnadsfritt, med en kundeverdi på kr. 17.950. Dersom kundene ønsker å oppgradere til en av lanseringspakkene betaler de kun for oppgraderingen til den pakken de velger.
Kundene tilbys også finansieringsrente på 1,99% i samarbeid med Volkswagen Møller Bilfinans.
Milliardinvestering i elektrisk mobilitet
I sin elektriske offensiv planlegger Volkswagen å kunne tilby elbiler i alle vesentlige bilsegmenter innen 2022. Volkswagen tar sikte på å bli verdensledende på elektrisk mobilitet i de kommende årene, og investerer derfor 33 milliarder euro innen 2024 i hele konsernet. 11 milliarder euro investeres i Volkswagen alene. I 2025 regner Volkswagen med å produsere 1,5 millioner elektriske biler.
ID.3 Volkswagen.no: https://www.volkswagen.no/no/biler/id3.html
Bestilling: https://butikk.vw.no/elbil/bygg-ny-bil/id-3/login
Forhåndsbestilling: https://butikk.vw.no/reserve/idNeo
Nøkkelord
Kontakter
Anita SvanesKommunikasjonssjef
Tel:+ 47 995 69 660 / +47 240 33 300anita.svanes@moller.noBilder




Lenker
Om Volkswagen
Volkswagen er Norges mest kjøpte bilmerke, og det for tiende året på rad i 2019. Volkswagen har modeller for enhver smak, og ligger helt i tet når det gjelder teknologi, sikkerhet og miljø. Volkswagen er ledende på ladbare biler i Norge med sine elbiler og ladbare hybrider. Globalt skal Volkswagen bli verdensledende innen elektrisk mobilitet, med en produksjon på en million elbiler fra 2025.
Besøk oss gjerne på:
https://www.volkswagen.no/no.html
https://moller.no/no/nyhetsrom
Følg pressemeldinger fra Volkswagen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Volkswagen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Volkswagen
Verdenspremiere: Nå kan du bestille Volkswagen ID. Cross15.7.2026 12:02:26 CEST | Pressemelding
Volkswagens nye kompakt-SUV får en startpris på 279.900kr.
Raskere, gøyere, nærmere bakken – her er ID. Polo GTI15.5.2026 13:30:35 CEST | Pressemelding
50 år etter Golf GTI kom susende for første gang, avduket Volkswagen den første helelektriske GTI-modellen under det historiske 24-timersløpet i Nürburgring.
Verdenspremiere: nå kommer nye ID. Polo til Norge29.4.2026 12:30:00 CEST | Pressemelding
Årets største lille nyhet fra Volkswagen er endelig klar for bestilling, sammen med en stor oppgradering av ID.3.
Møller Bil Egersund er årets Volkswagen-forhandler15.1.2026 12:46:15 CET | Pressemelding
- Et sterkt og sammensveiset team, som setter kunden først hele året.
Se Volkswagens nye interiørkonsept5.1.2026 12:54:19 CET | Pressemelding
Volkswagen åpner dørene til den helt nye ID. Polo for første gang – og gir samtidig en tydelig pekepinn på hvordan interiøret i fremtidige ID.-modeller vil se ut.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
