Åpenhjertig og ufiltrert fra Matilda

«Vokalen ble spilt inn midt på natta, hviskende for ikke å vekke naboer, en natt jeg ikke fikk sove.»
Matilda Gressberg skriver og synger alltid fra hjertet, men «I’m Just Gonna Lay Here» er kanskje noe av det mest sårbare og ufiltrert personlige du har hørt henne.
Låten har hun skrevet og produsert alene i hjemmestudioet i en periode hvor alt føltes håpløst.
«Teksten og melodien skrev hverandre føler jeg, det var en naturlig flyt da jeg skrev og jeg lot det bare skje. Jeg har ikke engang tweaket på noe i etterkant.»
«I’m Just Gonna Lay Here» beskriver følelsen av når alle feil man har gjort, dumme ting man har sagt og alle situasjoner hvor man har kommet til kort surrer i hodet i en eviglang loop. Når man blir så overveldet at man ikke klarer å løfte blikket, ha perspektiv, tenke at det går bra.
«Låten handler rett og slett om at man noen ganger må legge seg ned, lukke øynene og bare vente på at det går over.»
Åpen, sårbar, varm og ekte. Matilda gir oss «I’m Just Gonna Lay Here» fredag 6. mai.
Nøkkelord
Kontakter
Elisabeth RiksenHead of PR Strategy
Tel:92012160elisabeth.riksen@sonymusic.comBilder


Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Puls leverer klubbfølelsen på «Goodbyes»6.1.2026 12:31:49 CET | Pressemelding
Den Oslo-baserte duoen Puls er tilbake med singelen «Goodbyes», en energirik miks av fiolin, piano og EDM som fanger stemningen av en natt man ikke vil gi slipp på.
2AM-DM starter året med en episk avslutning5.1.2026 08:02:00 CET | Pressemelding
2AM-DM slipper alternativ rock-singelen "Closing Scene" fredag 9. januar. Oslo-bandet spiller Parkteatret i Oslo 15. januar, BARE Studenthus i Kristiansand 16. januar, Kulturhuset i Bergen 23. januar, og Folken i Stavanger 24. januar.
Madeléne byr opp til - en siste? – dans5.1.2026 07:49:00 CET | Pressemelding
Countrypop-artisten Madeléne starter et hektisk 2026 med å slippe den fengende og relaterbare singelen “Danse som vi gjorde” fredag 9. januar. Resten av året går det slag i slag med spillejobber og ny musikk.
Morgan Sulele feirer stor nyhet med ny låt29.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
«Jeg tror Peter Pan hadde rett, å være voksen suger litt».
Maria Mena i duett med Molly Hammar29.12.2025 08:08:00 CET | Pressemelding
Den norske nasjonalskatten Maria Mena starter sitt jubileumsår med en duett med Molly Hammar, en av Sveriges største stemmer. Singelen «Can’t Let Him Win» slippes fredag 2. januar.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
