Amesto velger Kværnerhallen i fem nye år

– Vi er veldig fornøyde med lokalene i Kværnerhallen. Vi utvikler oss raskt, og vi er avhengige av kunne endre oss i takt med veksten, sier CEO i Amesto, Arild Spandow.
Kværnerhallen er et av få bygg som ble bevart da Kværner brug ble nedlagt i 1999 og området ble omgjort til boliger på begynnelsen av 2000-tallet. Den historiske bygningen ble transformert fra industrihall til moderne kontorlokaler.
Lokalene har innredning fra 2017, men er betydelig oppgradert den senere tiden. Kontorene består i dag i hovedsak av løsninger som er tilpasset leietakers økte behov for moderne lokaler og er på 3762 kvm.
– Kværnerbyen er i sterk utvikling. I dag bor det cirka 3000 mennesker her, og om få år vil det være mer enn 4000 arbeidsplasser i området. Langvarige samarbeid og tette kundeforhold er viktig for å utvikle Kværnerbyen som næringspark. OBOS Eiendom er glade for å kunne forlenge med Amesto som bidrar til et godt mangfold av virksomheter i området, sier Thor L. Bareksten, forvaltningsdirektør i OBOS Eiendom.
Amesto er et familieeid selskap som ble etablert i 2002. I dag har de mer enn 1000 ansatte i Norden. Amesto har spesialisert seg innen regnskap, lønn og HR, forretningsløsninger med ERP, CRM og BI, kunstig Intelligens og maskinlæring, security, identity, cloud technology og bemanning. Med Amesto Globals nettverk dekker konsernet også de fleste delene av Europa og Nord-Amerika. I år ble Amesto rangert som et av Norges tredje mest innovative selskaper, av innovasjonsaktøren InnoMag.
Nøkkelord
Kontakter
Thor L. Bareksten
Forvaltningsdirektør, OBOS Eiendom
E-post: thor.l.bareksten@obos.no
Tlf. 906 61 509
Bilder

Om OBOS
OBOS er en av Nordens største boligbyggere med over en halv million medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig, samt forvaltet disse på en trygg måte. I 2022 solgte OBOS 2 622 boliger og hadde ved utgangen av året 6 992 boliger under bygging.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
Vollebekk torg vant Oslos arkitekturpris9.10.2025 15:35:32 CEST | Pressemelding
Det nye torget mellom blokkene på Vollebekk i Groruddalen vant Oslo bys arkitekturpris 2025.
OBOS velger FaciliTec til vaktmestertjenester9.10.2025 13:15:57 CEST | Pressemelding
OBOS lytter til kundene og har innlemmet FaciliTec i kundefordelsprogrammet til OBOS’ 5.500 borettslag og sameier.
OBOS-prisene falt i september1.10.2025 11:00:41 CEST | Pressemelding
Prisene for brukte OBOS-boliger i Oslo falt med 2 prosent fra august til september. På landsbasis gikk prisene ned med 2,1 prosent.
Bygger boliger og nabolagshus på Furuset23.9.2025 08:13:14 CEST | Pressemelding
Nå starter OBOS byggingen av Furuset Village, et innovativt og sosialt boligprosjekt i Groruddalen.
Alle gode ting er tre: OBOS-banken setter ned renten – igjen18.9.2025 10:01:42 CEST | Pressemelding
OBOS-banken opprettholder offensiven og setter ned renten for tredje gang på et halvår.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom