Amanda Delara slipper sommerlåt

Gladlåta «Tell Me One Thing» handler om å være ærlig med hverandre, følelsene sine og hva man er ute etter.
«Jeg tar for meg temaet om hvor ærlig vi er med hverandre når alt man ser og hører er gjennom et photoshopfilter. Liker du meg for den jeg er, eller liker du kun ideen av meg?» - Amanda Delara
Askjell Solstrand-produserte «Tell Me One Thing» er hennes mest dansbare låt til nå, og selv om tekst alltid er i fokus hos Amanda, skriver hun her om ærlighet og kjærlighet fremfor politikk. Skissen av låta gjorde henne så glad at den bare måtte gjøres ferdig og deles med resten av verden.
«Låten skiller seg ut fra det jeg har gjort tidligere, og det er jeg veldig glad for! Ikke fordi jeg misliker det jeg har gjort tidligere, men jeg elsker når artister viser variasjon og at de tør å utforske nye ting enn å kun holde seg til ett sound. Dette er et mye mer dancy, feel good track enn hva jeg har lagd tidligere. Skissen ble laget i 2018 i Bergen med Askjell Solstrand. Jeg ble så glad hver gang jeg hørte på skissen, melodiene fikk meg til å ville danse og jeg ville dele den gleden. I mars 2020 wrappet vi den opp uten å tukle for mye med hva vi elsket med låta i utgangspunktet» - Amanda Delara
Amanda sparket i gang 2020 med den norske EP’n «Et lite stykke Norge». Med låter som «Nå er det oss», «Hundre tusen øyne» og «Følsom» tok hun opp temaer som krimialitet, janteloven, kjærlighet og selvtillit, og EP´n reflekterte hennes følelser som en selvstendig minoritetskvinne i Norge. «Nå er det oss» ble raskt A-listet på både P3 og P1 og nådde #1 på radiolistene, og Aftenposten mente at prosjektet var «hennes beste til nå» og trillet terningkast 5.
«Responsen på «Et lite stykke Norge» har vært veldig fin. Det var et prosjekt jeg er veldig glad for at jeg slapp ut og jeg føler det var en fin liten «snack» i vente på det nye prosjektet som kommer nå» - Amanda Delara
«Tell Me One Thing» er ute i dag 22. mai.
_____________
Siden 22 år gamle Amanda Delara fra Nes debuterte med «Paper Paper» via indielabelet GR:OW i 2017 har mye skjedd. Hun slapp sin første EP «Rebel» samme år, og ble nominert til årets nykommer på P3 Gull. I november 2018 ga hun ut EP-en «Running Deep» og ble nominert til årets popartist på Spellemann for EP’en og singelen «Soldiers».
Hun har fått titalls millioner av streams, turnért over hele Norge og spilt på blant annet Red Bull 30 Days i Chicago blant artister som Khalid og Young Thug. Her hjemme har hun blant annet opptrådt på VG-lista på Rådhusplassen og sammen med Karpe på Findingsfestivalen i 2017, og i 2018 sto hun der selv med eget show. Det har gått over et år siden vi hørte musikk fra Amanda sist, og i 2020 er hun klar for å ta det til et nytt nivå. Det startet med «Et lite stykke Norge» og fortsetter med «Tell Me One Thing».
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Marion og dePresno gir ut ny singel "Hei, Siri" – en sårbar refleksjon over hverdagsliv og teknologi.3.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Et dødt potteplante-øyeblikk i et studio i Bergen ble startskuddet for «Hei, Siri» – den nye singelen fra Marion og dePresno. En litt håpløs romantisk idé ble raskt til en låt som, på lettbeint vis, stiller noen av de mest grunnleggende spørsmålene vi har: Hvordan skal man klare å ta vare på andre – eller på verden – når man ikke engang får til å vanne en plante?
Countrypop-prinsesse Madeléne er en rebell30.6.2025 08:08:00 CEST | Pressemelding
Uvdølingen Madeléne feirer frihet og uavhengighet med å slippe countrypop-singelen "Rebell" fredag 4. juli
Bargee slipper sommerkveldens soundtrack med Makosir20.6.2025 10:09:39 CEST | Pressemelding
Bargee er tilbake med sommerlåten «Best at du går nå» med sin gode kompis Makosir.
Spelloppmaker gir deg sommerens råeste festlåt – “Høll på hatten”19.6.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Countryrockerne i Spelloppmaker er tilbake med et smell – bokstavelig talt. Med den nye singelen “Høll på hatten” leverer bandet en fartsfylt og fengende låt som er skreddersydd for varme netter, høy allsang og lange kvelder på puben.
Marie Tveiten debuterer med dirrende stalker-pop fra Telemark!19.6.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Marie Tveiten går solo med låten «Heilt tilfeldig» – en dempet, men ladet poplåt om å håpe så sterkt på å møte noen at du oppsøker stedet der du vet han kanskje dukker opp. Helt tilfeldig, så klart.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom