Aiba serverer "Lemonade"

«Folk sto plutselig foran min lille lemonade-bod med én gang saften ble litt søtere» - Aiba
Aiba debuterte med fengende «Karusell» i november, en låt han håpet mange kunne kjenne seg igjen i. Han har senere fulgt opp med de uforutsigbare, men likevel gjenkjennelige og dansbare låtene «Diosa» og «Turbulens», som ble radiolistet på P3 og mP3. Med «Lemonade» fortsetter Aiba med å bygge sitt sound, denne gangen «trapchata», med god hjelp fra Nora Collective-kollega og produsent Filip Kollsete.
«Jeg satt i session med Filip for et par måneder siden, også tok han på denne beaten. På den tiden var det en kul trap beat, men vi tenkte «hvordan kan vi spice den opp litt». Filip fant en liten bachata loop og la den i beaten, noe som ga beaten litt mer personlighet! Jeg kaller soundet for Trapchata» - Aiba
Aiba har siden barndommen vært en målrettet og kreativ person med mange hobbyer, og med musikken tar han med oss gjennom hele følelsesspekteret, alle fargene og tempoene. Låtene til Aiba er uforutsigbare, litt som en karusell. Tekstene er derimot direkte- det er ektefølt og ærlig. Aiba er ikke redd for å vise følelser, han er ikke redd for å vise at han kan være både god, varm og kjip. Men det viktigste av alt er at han lager musikk han er stolt av.
Etter å ha vært med i NRK-suksessen «18» i fjor høst, var han å se på TV2-programmet «Generasjon Z» i vinter, samtidig som musikken er fokuset fremover.
«Lemonade» er ute 12. juni.
_______
Da Aiba han ble introdusert for musikkproduksjon og låtskriving som 16-åring var det ingen tvil om hva han ville drive med. Han oppdaget Post Malone på SoundCloud en jul han feiret i morens hjemland, Dominikanske Republikk, og da var det gjort. Han ble med i Hiphop 101, en talentfarm D2 omtalte som «Groruddalens hiphop-fabrikk», hvor han fikk studiotid en gang i måneden. Men om man virkelig skal bli best er ikke en gang i måneden ofte nok. Aiba bygde et lite studio i kjelleren sin, og med dårlig utstyr og en mic ble de første demoene til.
Et år senere plukket Nora Collective (Unge Ferrari, Arif, Philip Emilio) det opp, og resten er historie. ett år senere har han spilt flere konserter og vært i studio med noen av landets beste produsenter. Nå er han klar for å gi ut ny musikk, med både plateselskap og management i ryggen. Det låter tidløst og fengende.
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Marion og dePresno gir ut ny singel "Hei, Siri" – en sårbar refleksjon over hverdagsliv og teknologi.3.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Et dødt potteplante-øyeblikk i et studio i Bergen ble startskuddet for «Hei, Siri» – den nye singelen fra Marion og dePresno. En litt håpløs romantisk idé ble raskt til en låt som, på lettbeint vis, stiller noen av de mest grunnleggende spørsmålene vi har: Hvordan skal man klare å ta vare på andre – eller på verden – når man ikke engang får til å vanne en plante?
Countrypop-prinsesse Madeléne er en rebell30.6.2025 08:08:00 CEST | Pressemelding
Uvdølingen Madeléne feirer frihet og uavhengighet med å slippe countrypop-singelen "Rebell" fredag 4. juli
Bargee slipper sommerkveldens soundtrack med Makosir20.6.2025 10:09:39 CEST | Pressemelding
Bargee er tilbake med sommerlåten «Best at du går nå» med sin gode kompis Makosir.
Spelloppmaker gir deg sommerens råeste festlåt – “Høll på hatten”19.6.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Countryrockerne i Spelloppmaker er tilbake med et smell – bokstavelig talt. Med den nye singelen “Høll på hatten” leverer bandet en fartsfylt og fengende låt som er skreddersydd for varme netter, høy allsang og lange kvelder på puben.
Marie Tveiten debuterer med dirrende stalker-pop fra Telemark!19.6.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Marie Tveiten går solo med låten «Heilt tilfeldig» – en dempet, men ladet poplåt om å håpe så sterkt på å møte noen at du oppsøker stedet der du vet han kanskje dukker opp. Helt tilfeldig, så klart.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom