Agnetesh slutter med Youtube

I nesten åtte år engasjerte Agnete Husebye, alias Agnetesh, sine 130 tusen Youtubefølgere med videoer fra hverdagslivet. De siste par årene har hun også deltatt i TV-programmer som 71 grader nord og Kompani Lauritzen. Men samtidig har det gått lenger og lenger tid mellom hver nye Youtubevideo.
Logger av
Gjennom hele Youtubekarrieren har Agnete likt å pusle med leker og øvelser som koding, sudoku og pusling, noe også seerne til Kompani Lauritzen og 71 grader nord vet godt. For selv om hun er kjent for å være pålogget, liker hun å logge av. Det kan rett og slett bli for mye internett. Og denne trettheten toppet seg under koronapandemien.
Bortsett fra lesing fant hun imidlertid få morsomme, avlogga aktiviteter, og heller ingen bøker eller hefter som samlet sånne «pusle-øvelser» hun liker så godt. Erstatningen ble å skrolle mobilen og deretter føle seg sliten og uvel.
Vendepunktet på Bali
Samtidig forsvant kreativiteten - og dermed også produksjonen av Youtube-videoer. Så dro hun på langferie til Bali, et land like vakkert som mobildekningen er dårlig. De avlogga stundene ble mange og lange, og ut av kjedsomheten kom ideen: Hvorfor ikke bare lage boken selv?
Straks begynte hun å pønske ut øvelser, spill, quizleker og annen pusling, og gjenfant endelig skapergleden.
I sin siste Youtube-video noensinne lanserte hun boken sammen med braknyheten om at Youtube-karrieren er et avsluttet kapittel. For fansens del åpner heldigvis forfatterkarrieren opp for flere nye.
Ta kontakt for anmeldereksemplar eller intervju med Agnete Husebye.
Kontakter
Sander Riis EilertsenInformasjonsrådgiverBonnier Norsk Forlag
Tel:+47 993 21 695sander.eilertsen@bonnierforlag.noBilder


Om Bonnier Norsk Forlag
Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
3 millioner bøker bare i Norge: Velkommen til lansering!24.5.2023 08:53:59 CEST | Pressemelding
Endelig ny bok i serien Detektivbyrå nr. 2.
Heftige budkriger i over 15 land: Endelig Norgesbesøk22.5.2023 08:21:00 CEST | Pressemelding
Hollywood og den internasjonale bokbransjen kjempet om rettighetene til Deepti Kapoor. Nå kommer forfatteren til Norge.
Snart 3 millioner bøker i 25 land!22.5.2023 07:22:00 CEST | Pressemelding
Tom Egeland følger opp sin internasjonale suksess med ny Beltø-thriller.
300k følgere: @helenemoo følger opp braksuksessen 19.5.2023 07:23:00 CEST | Pressemelding
Helene Myhre reiser Norge rundt på stramt budsjett: Å reise alene | Klimavennlig ferie | Bo i bil
Katten kan redde liv16.5.2023 08:37:00 CEST | Pressemelding
Da mannen til Carina Nunstedt ble kreftsyk, la katten seg på de vonde kroppsdelene hans. Hendelsen bekreftet mistanken om at katten ikke er så asosial og ego som myten tilsier. Sammen med forfattervenninnen Ulrica Norberg har hun undersøkt kattens personlighet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom