Bengü Akbiyikli blant Norges 100 fremste ledertalenter

- Bengü har imponert oss både med sine sterke indre verdier, inspirerende lederskap og sin evne til å skape økonomiske verdier. Hun har allerede gjort seg bemerket som en engasjert og kreativ leder i sin nye stilling som distriktssjef. Jeg er utrolig stolt av å ha henne på laget, og ser frem til å følge henne fremover, sier administrerende direktør i Reitan Convenience Norge, Mariette Kristenson.
Fra trainee til distriktssjef
Bengü Akbiyikli har åtte år som revisor og konsulent i PwC bak seg, hvorav fem for Reitan Convenience Norge. Det siste året har hun vært trainee i selskapet, og har arbeidet som blant annet distriktssjef i Shell/7-Eleven, i markedsavdelingen og som praktikant hos 7-Eleven Inc i Dallas og Reitan Convenience i Sverige og Finland. Siden august i år har hun hatt stillingen som distriktssjef i Hordaland og Sogn og Fjordane, med ansvaret for 25 Narvesen-butikker.
- Jeg er ydmyk, takknemlig og selvsagt veldig glad for at noen har framsnakket meg og nominert meg til denne listen, sier Bengü Akbiyikli.
Vinner av kåringen ble Andreas Jul Røsjø, konserndirektør for AF Gruppen. Dette er femte gang E24 kårer de fremste ledertalentene under 35 år i norsk næringsliv. På listen er også Stian Mårdalen, prissjef i REMA 1000.
Blant næringslivets beste
E24 er Norges største økonomi- og næringslivsavis på nett. Ledertalentene er valgt ut i hele landet, er under 35 år, og har resultat-, personal- og/eller beslutningsansvar. I juryen sitter Karin Aslaksen, Dag J. Opedal, Cathrine Foss Stene og Tryge Walstad. Rådgivningsselskapet Mercuri Urval har gått gjennom alle tipsene og bearbeidet listene som ligger til grunn for juryens vurderinger.
Reitangruppen har tidligere mottatt flere priser og utmerkelser for ledelse, og er blant annet kåret til en av Norges beste arbeidsplasser flere år på rad i Great Place to Work-instituttet. Selskapets ansatte har også blitt kåret til Årets Unge Leder (Assessit 2009/2010), vært representerte på E24 topp 100-listen tidligere, og selskapet har også fått en Europeisk utmerkelse for Inspirerende Lederskap (2012).
Se E24 sin liste over TOPP 100 her:
http://e24.no/jobb/ledertalentene/topplisten/2013?id=1#ltTopListContainer
Reitangruppen består av fire forretningsområder: REMA 1000, Reitan Convenience, Reitan Eiendom og Uno-X Gruppen. Reitangruppen har i tillegg datterselskapet Spaceworld, en eierandel på 15,6 prosent i Axfood og 3,5 prosent i Sparebank1 Midt-Norge. Reitangruppens hovedkontor er på Lade Gaard i Trondheim, som er Reitangruppens kulturelle og finansielle senter. REMA 1000 og Reitan Convenience har sitt operative senter i Oslo, mens Reitan Eiendom er basert i Trondheim. Uno-X er basert i Oslo/København.
Reitangruppens visjon er å bli kjent som Skandinavias mest verdidrevne selskap. Reitangruppen omsatte i 2012 (inkl. franchiseomsetning) for 72 milliarder kroner, sysselsetter 34.000 mennesker i Skandinavia og Baltikum, og er med dette blant Norges ti største selskap.
Nøkkelord
Kontakter
Berit HvalrygRektor Verdiskolen og presseansvarlig, Reitangruppen
Tel:+47 926 46 666berit.hvalryg@reitangruppen.noJørn Egil AndreassenØkonomidirektør, Reitan Eiendom
Tel:+47 900 15 116jea@reitaneiendom.noTorild BråthenDirektør HR, kultur og kommunikasjon, Uno-X Gruppen
Tel:+47 959 06 526tob@unox.noAmalie KnudsenKommunikasjonsrådgiver, REMA 1000
Tel:+47 926 66 262Amalie.Knudsen@rema.noIda HåvikSjef for kommunikasjon og samfunnsansvar, Reitan Convenience
Tel:+47 975 22 627ida.havik@reitanconvenience.noBilder
Om REITAN
Vår visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.
REITAN AS er et holdingselskap som utøver aktivt eierskap gjennom selvstendige selskaper. Som eier bidrar vi med å videreutvikle selskapene gjennom å være en pådriver i arbeidet med strategi, struktur, kultur og finansielle standarder.
REITAN AS eier selskapene Reitan Retail, Reitan Eiendom og Reitan Kapital – som er tre selvstendige selskapsområder. I tillegg eier vi Britannia Hotel, PoMo og deler av Nye Hjorten Teater. Alle selskapene har felles filosofi, tenkesett og verdigrunnlag som er grunnlaget for sterke selskapskulturer.
REITAN AS har virksomhet i syv land.
Følg pressemeldinger fra REITAN
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REITAN på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REITAN
Britannia Bar tok over cocktailbaren på Four Seasons i Athen: En smak av Trondheim på verdensscenen27.6.2025 14:09:23 CEST | Pressemelding
Britannia Bar i Trondheim ble nylig invitert til å representere Norge under en "Norwegian Takeover" i cocktailbaren AVRA ved Four Seasons Astir Palace i Athen, et hotell rangert som verdens 35. beste av The World’s 50 Best Hotels i 2023. Sammen med den anerkjente baren HIMKOK i Oslo, rangert som verdens 11. beste bar (The World’s 50 Best Bars), serverte Britannias bartendere signaturcocktails basert på trønderske råvarer.
Skavlans streker stilles ut19.6.2025 19:00:00 CEST | Pressemelding
Det blir rom for både latter og ettertanke når Fredrik Skavlans tegninger stilles ut på Nye Hjorten Teater i sommer. Tegneren selv stiller på åpningen.
Trondheim - We Will Rock You!27.5.2025 21:00:00 CEST | Pressemelding
Volumet skrus opp til elleve når Nye Hjorten Teater smeller til med en kjevedroppende versjon av megasuksessen We Will Rock You. Queen-musikalen blir teaterets storsatsing våren 2026.
PoMo offentliggjør kommende utstillingsprogram, med store separatutstillinger av Pablo Picasso og Louise Bourgeois.6.5.2025 14:58:42 CEST | Pressemelding
PoMo er Trondheims nye museum for moderne kunst og samtidskunst, som åpnet 15. februar 2025. Museet er nå stolt over å kunngjøre de to neste skiftende utstillingene på utstillingsprogrammet. På sensommeren åpner PoMo utstillingen "Pablo Picasso – The Code of Painting". Fra 1. august til 26. oktober kan du oppleve utstillingen som utforsker den siste perioden av Picassos kunstnerskap. Videre i 2026 presenterer PoMo en stor utstilling dedikert til Louise Bourgeois’ liv og virke, fra 5. februar til 31. mai 2026.
Årsresultat 2024 - Vekst og investeringer for fremtiden28.3.2025 11:58:00 CET | Pressemelding
2024 ble et merkeår for REITANs samlede virksomhet, med oppkjøpet av Entra-eiendommene i Trondheim og en vellykket integrasjon av ALDI-butikkene i Danmark. Med betydelige investeringer innen eiendom og handel, kultur- og byutvikling, ansvarlig matproduksjon og god kapitalforvaltning er det tid for å takke våre Kjøpmenn, samarbeidspartnere, medarbeidere, leietakere, hotellgjester og kunder.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom