Reitangruppen anerkjent som en av de beste arbeidsplassene i Europa av Great Place to Work®
5.6.2015 05:00:00 CEST | REITAN | Pressemelding

- Dette synes vi er utrolig morsomt. Det er en positiv bekreftelse for hele Reitangruppen at arbeidet med å bygge en verdibasert kultur blir anerkjent i Europa, målt opp mot andre store aktører. Vi jobber hele tiden for at alle våre medarbeidere skal føle at de er verdifulle og at vi alle bidrar til å sikre suksess for våre franchisetakere, kjøpmenn og samarbeidspartnere, sier en fornøyd Colonialmajor Odd Reitan.
Det er mange store selskaper som er anerkjent av Great Place to Work® ‘Best Workplaces in Europe-listen som ble offentliggjort 4. juni. Reitangruppen ble rangert som nummer 11 på årets liste, sammen med 99 andre arbeidsplasser. Mer enn 2.300 bedrifter deltok i nasjonale studier i 19 europeiske land der Great Place to Work er representert. Av disse ble de 100 beste arbeidsplassene i Europa kåret.
Bruker resultatene aktivt
Alle selskap i Reitangruppen skal etterleve de samme grunnleggende verdiene, som bokstavelig talt er hugget i stein flere steder både i Norge og i de andre landene hvor det drives virksomhet. Dette felles verdisettet danner grunnlaget for selskapets kultur og filosofi, og er styrende prinsipper for selskapets 36.000 medarbeidere i syv land.
– I Reitangruppen benytter vi resultatene fra undersøkelsen aktivt for å bli bedre, det vil si å gjøre enda mer av det vi er gode på og endre på de tingene vi kan bli bedre på. At vi er representert i den europeiske gruppen viser at arbeidet vi gjør gir resultater, og det er en ære å bli kreditert med denne plasseringen blant så mange store europeiske aktører, sier HR-direktør i REMA 1000 Tore Høylie.
Ifølge Great Place To Work® kjennetegnes de beste arbeidsplassene av at medarbeiderne har tillit til arbeidsgiver, er stolte over jobben de gjør og føler fellesskap med kollegene sine.
– At Reitangruppen får så gode resultater i den europeiske kåringen er utrolig morsomt – og ikke minst lønnsømt, sier Høylie.
Petter Knutsen, HR-direktør i Reitan Convenience, tilføyer: – Nettopp tillit, stolthet og felleskap er svært viktig for oss, og jeg er veldig glad for at innsatsen vi gjør på disse områdene gir synlige resultater. Når 96 prosent av våre medarbeidere gir toppscore på påstanden om at de er stolte av å fortelle andre at de jobber i Reitangruppen, er vi trygge på at vi gjør mye riktig.
Reitangruppen er beste norske aktør i kategorien Best Workplaces in Europe - Large.
Om Great Place to Work
Hvert år måler Great Place to Work® over 6000 virksomheter og samler tilbakemeldinger fra over 12 millioner medarbeidere verden over. I Norge er tilbakemeldingene fra over 25.000 medarbeidere fordelt på 176 virksomheter blitt lagt til grunn for kåringen av Norges Beste Arbeidsplasser 2015. I årets undersøkelse er det REMA 1000, Reitan Convenience med Narvesen, 7-Eleven og Shell/ 7-Eleven og Gladengen Drift som representerer Reitangruppen i kåringen.
Great Place to Work®, med hovedkvarter i San Francisco, er en global forsknings-, rådgivnings og opplæringsaktør som hjelper organisasjoner å identifisere, skape og opprettholde gode arbeidsplasser gjennom utvikling av arbeidskulturer. Great Place to Work betjener næringsliv, ideelle organisasjoner og offentlige etater i 51 land.
Reitangruppen består av fire forretningsområder:
REMA 1000, Reitan Convenience, Uno-X Gruppen og Reitan Eiendom. Reitangruppen har i tillegg en eierandel på 15,6 prosent i Axfood. Reitangruppens hovedkontor er på Lade Gaard i Trondheim, som er Reitangruppens kulturelle og finansielle senter. REMA 1000 og Reitan Convenience har sitt operative senter i Oslo, mens Reitan Eiendom er basert i Trondheim. Uno-X Gruppen er basert i Oslo/København.
Reitangruppens visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.
Reitangruppen omsatte i 2014 (inkl. franchiseomsetning) for 82 milliarder kroner, sysselsetter 37.000 mennesker i Norden og Baltikum, og er med dette blant Norges ti største selskap.
Nøkkelord
Kontakter
Amalie KnudsenKommunikasjonsrådgiver, REMA 1000
Tel:+47 926 66 262Amalie.Knudsen@rema.noBerit HvalrygRektor Verdiskolen og presseansvarlig, Reitangruppen
Tel:+47 926 46 666berit.hvalryg@reitangruppen.noIda HåvikSjef for kommunikasjon og samfunnsansvar, Reitan Convenience
Tel:+47 975 22 627ida.havik@reitanconvenience.noJørn Egil AndreassenØkonomidirektør, Reitan Eiendom
Tel:+47 900 15 116jea@reitaneiendom.noTorild BråthenDirektør HR, kultur og kommunikasjon, Uno-X Gruppen
Tel:+47 959 06 526tob@unox.noBilder
Om REITAN
Vår visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.
REITAN AS er et holdingselskap som utøver aktivt eierskap gjennom selvstendige selskaper. Som eier bidrar vi med å videreutvikle selskapene gjennom å være en pådriver i arbeidet med strategi, struktur, kultur og finansielle standarder.
REITAN AS eier selskapene Reitan Retail, Reitan Eiendom og Reitan Kapital – som er tre selvstendige selskapsområder. I tillegg eier vi Britannia Hotel, PoMo og deler av Nye Hjorten Teater. Alle selskapene har felles filosofi, tenkesett og verdigrunnlag som er grunnlaget for sterke selskapskulturer.
REITAN AS har virksomhet i syv land.
Følg pressemeldinger fra REITAN
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REITAN på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REITAN
Britannia Bar vinner beste Coktail Meny30.3.2026 14:39:34 CEST | Pressemelding
Britannia Bar ble tildelt to priser under årets Bartenders’ Choice Award i Stockholm: Best Cocktail Menu Norway og den gjeve prisen Peoples Choice.
Danser ballen i mål15.3.2026 19:00:00 CET | Pressemelding
En spretten dansehyllest til fotballen sparker i gang VM 2026 allerede i mai på Nye Hjorten Teater. Stjernekoreograf Jo Strømgrens ikoniske forestilling får ny drakt og nye spillere på Hovedscenen.
REITAN i 2025: Solid drift og store investeringer27.2.2026 11:00:00 CET | Pressemelding
REITANs samlede årsresultat for 2025 viser et år preget av betydelig satsing innen eiendom og kultur, robust utvikling i handel og solid bidrag fra kapitalforvaltningen. Ved årets slutt sysselsatte REITAN 47 000 mennesker i syv land.
Elling kommer til Trondheim22.2.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Ingvar Ambjørnsens elskede roman- og filmfigur flytter snart inn på Nye Hjorten Teater - og han har med seg Kjell Bjarne!
Britannia Hotel kåret til Årets beste hotell i Norge under Grand Travel Awards9.1.2026 09:00:40 CET | Pressemelding
Britannia Hotel i Trondheim ble torsdag kveld kåret til Årets beste hotell under årets Grand Travel Awards. Prisen deles ut på bakgrunn av stemmer fra reiselivsbransjen og regnes som en av de mest prestisjefylte utmerkelsene i norsk reiseliv. – Å bli kåret til Norges beste hotell av bransjekolleger er en stor ære. Denne prisen er først og fremst en anerkjennelse av de ansatte som hver dag leverer fantastisk service, sier hotelldirektør Arild Sjødin. Han understreker at utmerkelsen handler om langt mer enn fasiliteter og konsepter. Å bo på Britannia handler ikke bare om et rom for natten. Det handler om følelsen av å bli sett. Om små valg som tas før du rekker å spørre. Om mennesker som kjenner faget sitt. – Våre ansatte er selve hjertet i Britannia. De kjenner huset, historien og ansvaret som følger med å jobbe på et femstjerners hotell. Det er denne forståelsen som gjør det mulig å levere med presisjon, igjen og igjen. Det er deres innsats som ligger bak denne prisen, sier Sjødin. Pri
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


