Madcon har sin største internasjonale hit noensinne! Nå slippes Matoma-remixen av "Don't Worry" i samarbeid med RESIRKULERT LYD

"Don't Worry" ligger på Topp 20 i elleve territorier i Europa, og til tross for at singelen ennå kun er sluppet i deler av Europa er den #21 på den globale Shazam-listen. Låten er streamet over 22 millioner ganger, kombinert med over 17,5 millioner visninger på YouTube.
Madcon teamer nå opp med remixkometen Matoma for miljøet! Resultatet er en resirkulering av Madcons hit "Don´t Worry". Originallåten går fortsatt sin seiersgang over kontinentene, og får nå i tillegg ny innpakning med hjelp av Matoma, som har global suksess med låten "Old Thing Back".
På Findings Festivalen i Oslo overrasket Madcon og Matoma alle da Yosef & Tshawe plutselig gjestet Flisa-guttens show. Der gjorde de en premiére for de heldige oppmøtte, av Matoma sin remix av «Don't Worry». Låten er ute på alle digitale plattformer!
Hør låten her:
Spotify: http://bit.ly/Matoma-remix_Spotify
TIDAL: http://bit.ly/Matoma-remix_TIDAL
iTunes: http://bit.ly/Matoma-remix_iTunes
Last ned pressebilde og cover her: http://bit.ly/1GS8hfE
Resirkulert Lyd er et gjenvinningsfokusert musikkprosjekt som gikk av stabelen for første gang i fjor, nå er det tilbake med nye artister og ny innpakning - men fokuset er det samme, gjenvinning er vinning. Med på laget er et knippe artister som representerer meget varierte musikalske uttrykk; alt fra after-ski kongen Freddy Kalas til visepopfavoritten Daniel Kvammen. Øvrige artister er Amina Sewali, Billie Van, Funkin Matt, Madcon, Matoma, Staysman & Lazz og Yoguttene.
Bak Resirkulert Lyd står stiftelsen LOOP, som har til formål å øke kunnskap samt forbedre holdninger og adferd knyttet til kildesortering og gjenvinning. Med Resirkulert Lyd håper man å gi ungdom en sommer fylt av gode musikkopplevelser og på samme tid bidra til å forbedre deres holdninger til gjenbruk. Prosjektet er utviklet i samarbeid med- og drives av MER Musikk og Pulse Communications.
Facebook: http://facebook.com/ResirkulertLyd
Instagram: http://instagram.com/ResirkulertLyd
Twitter: http://twitter.com/ResirkulertLyd
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCiCccsQ1vHK5s5u7rxMiS0Q
Spotify: po.st/ResirkulertLydspotify
Foto: Olav Stubberud
Nøkkelord
Kontakter
Pressekontakt
Tel:22 88 00 00promo_norway@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Hvem tar Kriss og Matilda for gitt?5.5.2025 09:09:00 CEST | Pressemelding
Matilda og Kriss tar ikke hverandre for gitt, og "For gitt" er første gang vennene samarbeider som artister. Låten er håpefull og ærlig inspirert av egne erfaringer fra livet og kjærligheten, og den er ute fredag 9. mai.
For Tigergutt101 er det «Samma det»2.5.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
«Hun vil være ung, dum, crazy og fine – ja hun vil leve som meg, carefree og catche en vibe» Så langt i 2025 har Tigerguttene brukt mye tid i studio, og hintene på TikTok tilsier at det kanskje er et større prosjekt på vei?!
TyrTape 2 er her!2.5.2025 08:21:00 CEST | Pressemelding
Landets mest produktive og allsidige rapper, Tyr, har siden debuten på norsk sommeren 2022 streamet drøye 35 millioner ganger, sluppet fire prosjekter, vært på Norgesturnè, solgt ut Rockefeller, delt scene med noen av landets største artister, spilt på noen av de største festivalene i landet, spilt med KORK i Operaen, avsluttet P3 Gull og spilt på VG-Lista. På veien har han også samlet en P3-gull-nominasjon i kategorien «Årets artist» og to Spellemannsnominasjoner i kategorien «HipHop».
Bargee slipper låt om sene kvelder og tidlige morgentimer24.4.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Som artist og skuespiller har 21 år gamle Bargee gjort seg bemerket med sin soleklare x-faktor. Med fengende melodier og treffende tekster skriver han låter om kjærlighet, venner og jenter, og som i «Kort fortalt»: om festing, sene kvelder og tidlige morgentimer.
Morgan Sulele har «99 problemer»16.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Morgan Sulele følger opp albumet «Når festen er over» med «99 problemer» - som tar for seg livets utfordringer og de små lyspunktene som gjør alt verdt det.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom