Bargee slipper låt om sene kvelder og tidlige morgentimer
24.4.2025 08:00:00 CEST | Sony Music Norway | Pressemelding
Som artist og skuespiller har 21 år gamle Bargee gjort seg bemerket med sin soleklare x-faktor. Med fengende melodier og treffende tekster skriver han låter om kjærlighet, venner og jenter, og som i «Kort fortalt»: om festing, sene kvelder og tidlige morgentimer.

««Kort fortalt» beskriver en helg i mitt liv. Folk som vil ha penger, gutta linker shawties, og en tur rundt i nabolaget med shawty og en Lucky strike søndag morgen. Ideen bak låten er kom av at når man inviterer noen over til fest, så kommer de alltid med venner» - Bargee
Låten er produsert av Benjamin Pedersen aka Benjie (Arif, Stig Brenner, Marstein, Ramon), og ble laget i deres aller første session sammen.
«Jeg mener Benjie er en av de fremste produsentene i den nye generasjonen. Da vi møttes smalt han opp beat etter beat og jeg kicket på alle. Så det kommer garantert flere låter fra oss to!» - Bargee
«Kort fortalt» er årets første singel fra Bargee og er ute fredag 25. april.
_______________
Filip Bargee har på kort tid blitt et bemerket navn i norsk kulturbransje med en tydelig artistprofil med treffende tekster og melodier og et helt unikt skuespillertalent. Han ble nylig omtalt av D2 som en av landets fremste skuespillertalenter. Våren 2023 var han å se, som en av de yngste noensinne, som hovedrollen i Nationaltheatrets «Døden på Oslo S», og i Netflix-filmen «Royalteen 2». Tidligere har han også spilt i NRK-seriene «Den Magiske Kroppen», «Snøfall» og «Flus», og vært med i flere oppsetninger på Oslo Nye Teater, deriblant «De urørlige» i 2019, og «Til ungdommen» i 2020, der han i sistnevnte ble omtalt som et «åpenbart skuespillertalent» av både VG og Aftenposten. Han slapp debut-EP’n «Halvvisne roser» august 2023, og har hatt flere Topp 50-hits, blant annet «Brunette & Blondine» med Tyr, som feature på Chris Abolade sin «København» med Arif og seneste «Opp og nikke» med Broiler.
Kontakter
Lisa BjorheimHead of PR
Tel:+47 981 39 024lisa.bjorheim@sonymusic.comOm Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Ti kniver i hjertet fra Madeléne4.5.2026 08:21:00 CEST | Pressemelding
Madeléne følger opp hitlåten “Henda mot himmelen” med “Ti kniver i hjertet” 8. mai. Låta er et fengende countryspark bak til dem som ikke følger egne drømmer, og rakker ned på andres.
Peder Elias gir oss lykkerus og turnéplaner4.5.2026 07:58:00 CEST | Pressemelding
Trønderen Peder Elias er inne i en ny æra som starter med slipp av singelen “MS. SEROTONIN” 8. mai og fortsetter med en omfattende Asia-turné hvor han returnerer til blant annet Kina og Sør-Korea, og besøker Japan og Hong Kong for første gang.
Karoline hele året «Kjempeglad»29.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Karoline Karlsen er låtskriver og vokalist, kjent fra det kritikerroste bandet Klossmajor. Nå slipper hun fjerde singel som soloartist med prosjektet Karoline hele året. Lytteren blir invitert inn i et personlig og ujålete univers fullt av varme, humor og ærlighet.
Marie Tveiten og Inge Bremnes med ny duett om lengsel og nærhet28.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Med «Ein å kvile augo på» slipper Marie Tveiten en duett sammen med Inge Bremnes, inspirert av et uttrykk fra bestemoren hennes: at det er viktig å ha noen å hvile øynene på – noen som gir ro og trygghet.
Offisielt soundtrack til Michael Jackson-filmen slippes i dag24.4.2026 15:34:42 CEST | Pressemelding
Sony Music slipper i dag Michael: Songs From the Motion Picture, det offisielle albumet til den kinofilmen Michael. Utgivelsen kommer samtidig med filmpremieren og samler 13 av Michael Jacksons mest ikoniske låter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom