Thon Gruppen

Olav Thon Eiendomsselskap overtar alle aksjene i kjøpesenterselskapet Thon Reitan AS

Del
Amfi Eiendom AS, et datterselskap av Olav Thon Eiendomsselskap overtar 1. januar 2016 samtlige aksjer i det 50% eide kjøpesenterselskapet Thon Reitan AS.

Thon Reitan AS eier følgende kjøpesentre:

  • Amfi Moss i Moss
  • Mosseporten i Moss
  • Rygge Storsenter i Moss
  • Sandens i Kristiansand

Kjøpesenterporteføljen
De fire kjøpesentereiendommene har et samlet bruttoareal på ca. 120.000 kvm. eksl. parkering. Eiendomsporteføljen har et samlet leienivå på ca. 165 millioner koner fullt utleid. I 2014 hadde kjøpesentrene en samlet butikkomsetning på ca. 2,4 milliarder kroner.

Kjøpesentrene vil fortsatt forvaltes av Amfi Drift AS. Thon Reitan AS vil endre navn på selskapet 1. januar 2016. 

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Lenker

Om Thon Gruppen

Thon Gruppen
Thon Gruppen
Stenersgata 2A
0105 Oslo

+47 23 08 00 00https://thon.no

Konsernet Thon Gruppen omfatter mange virksomheter, hvorav kjernevirksomhetene er eiendom og hotell. De mest kjente merkenavnene våre er Thon Eiendom og Thon Hotels.

I 2023 hadde konsernet ca. 3000 årsverk. Les årsrapportene våre her.

Thon Gruppen eies av Olav Thon Stiftelsen, som gir deler av overskuddet i Thon Gruppen til samfunnsnyttige formål.

Link til våre presserom:
Thon Gruppen
Thon Eiendom
Thon Hotels
Olav Thon Eiendomsselskap ASA

Følg pressemeldinger fra Thon Gruppen

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Thon Gruppen

Vil skape et nytt bydelssentrum i Åsane5.11.2024 14:00:00 CET | Pressemelding

Med ny detaljregulering planlegger Olav Thon Gruppen å skape et helt nytt bydelssentrum. Åsane tenkes utviklet fra en trafikkert bydel til et grønt, urbant, inkluderende, attraktivt og levende bydelssentrum, med gatestruktur, nye boliger, næring, butikker, kino, helse- og servicetilbud. Torget skal være knutepunktet og hjertet i sentrum. - Vi skal skape et attraktivt sentrum med møteplasser for både beboere og besøkende. Videreutvikling av våre eiendommer vil være med å komplettere bydelsutviklingen, slik at det blir en god sammenheng fra Åsane Arena, kulturhuset, biblioteket, Horisont og sørover til bussterminalen. Tiden er moden for å igangsette utviklingen av Åsane Bydelssentrum, og vi i Thon har i flere år jobbet for en fremtidsrettet og helhetlig byutvikling, sier eiendomssjef Aurora Hatlestad.

Resultat på 1,3 mrd. kroner første halvår 202412.9.2024 08:00:00 CEST | Pressemelding

Olav Thon Gruppen oppnådde i 1. halvår et resultat før skattekostnad på 1.304 millioner kroner - en økning fra 94 millioner kroner i samme periode i fjor. I tråd med markedsutviklingen på næringseiendom ble verdien på konsernets eiendomsportefølje nedjustert med 868 millioner kroner mens renteutviklingen økte verdien på porteføljen med fastrenteavtaler med 486 millioner kroner. Konsernets resultat før skattekostnad, verdiendring/avskrivninger og valuta ble 2.063 millioner kroner, en nedgang fra 2.216 i fjor, bl.a. som følge av økte rentekostnader. - Den operative resultatutviklingen var god i de fleste av Olav Thon Gruppens virksomheter, og til tross for kraftige renteøkninger oppnådde Olav Thon Gruppen et av de høyeste halvårsresultatene noensinne, sier visekonsernsjef Arne B. Sperre.

Årsresultat for Olav Thon Gruppen 20237.5.2024 07:30:00 CEST | Pressemelding

Olav Thon Gruppen oppnådde et godt operativt resultat i 2023, men nedjustering av eiendomsverdiene medførte et resultat før skattekostnad på -4.359 millioner kroner mot 4.300 millioner kroner i 2022. Driftsinntektene var på 13.625 millioner kroner, en økning med 12 % fra i 2022. Den store endringen fra i fjor forklares av at verdinedgang på eiendomsporteføljen og finansielle instrumenter utgjorde -8.337 millioner kroner. Verdinedgangen forklares av at avkastningskravet ved verdivurdering av eiendomsporteføljen i 2023 økte fra 4,9 % til 5,7 %, men verdifallet er dempet av betydelige leievekst på porteføljen. Resultatet før skattekostnad, verdiendringer og valutaposter utgjorde 4.332 millioner kroner, en økning på 11 % fra 2022. - Den operative resultatutviklingen var god i de fleste av Olav Thon Gruppens virksomheter, og til tross for vedvarende økonomisk usikkerhet og kraftige renteøkninger, oppnådde Olav Thon Gruppen en vesentlig økning i det operative årsresultatet, sier visekonserns

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye