Thon kjøper Vasagatan 50 i Stockholm
Olav Thon Gruppen har gjennom det svenske datterselskapet Thon Sverige AB inngått en avtale om å kjøpe eiendommen Vasagatan 50, kjent som Lagern 7, i Stockholm.
Vasagatan 50 er en klassisk kontoreiendom på 2.700 kvadratmeter sentralt beliggende i Stockholm sentrum i nærheten av Stockholm sentralstasjon. - Vi ser et stort potensial i denne eiendommen, sier Annette Hofgaard, konserndirektør eiendom.

Den nyervervede eiendommen, med adresse Vasagatan 50, sto ferdig i 1886. Bygget har siden 1983 vært en del av det svenske Journalistforbundets virksomhet.
- Olav Thon Gruppen ønsker å styrke nærværet i den svenske hovedstaden, og kjøpet av Vasagatan/ Lagern 7 er et viktig steg i denne utviklingen, sier Annette Hofgaard, konserndirektør eiendom i Olav Thon Gruppen.
Eiendommen ligger i samme gate som hotellet Olav Thon Gruppen kjøpte i 2023, og som nå er under renovering før åpning i 2026 som Thon Hotel Vasa.
Overtagelsen av Vasagatan 50 skjer den 7. februar.
Nøkkelord
Kontakter
Annette HofgaardKonserndirektør EiendomOlav Thon Gruppen
Tel:+47 23 08 00 00Tel:+47 926 97 630annette.hofgaard@olavthon.noArne B. SperreVisekonsernsjefOlav Thon Gruppen
Tel:+47 23 08 00 00Tel:+47 926 97 622arneb.sperre@olavthon.noBilder


Om oss
Konsernet Olav Thon Gruppen omfatter mange virksomheter, hvorav kjernevirksomhetene er eiendom og hotell. De mest kjente merkenavnene våre er Thon Eiendom og Thon Hotels. I 2023 hadde konsernet ca. 3 000 årsverk.
Les årsrapportene våre her. Olav Thon Gruppen eies av Olav Thon Stiftelsen, som gir deler av overskuddet i Olav Thon Gruppen til samfunnsnyttige formål.
Link til våre presserom:
Olav Thon Gruppen
Thon Eiendom
Thon Hotels
Olav Thon Eiendomsselskap ASA
Følg pressemeldinger fra Thon Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Thon Gruppen
Thon og OBOS går sammen om å utvikle to store boligprosjekter på Fornebu11.4.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Thongård AS som eies av Thon Holding AS, har inngått avtale om kjøp av 50 prosent i OBOS-prosjektene Oksenøya bruk og Flytårnet stasjon. Allerede i høst kan de første boligene bli lagt ut for salg. – Vi ser virkelig frem til å samarbeide med en så stor og solid aktør som OBOS i gjennomføringen av disse to boligprosjektene. For oss i Thon er dette attraktive boligutviklingsprosjekter helt i tråd med vårt ønske om å satse enda mer på utvikling og salg av boliger med sentral beliggenhet fremover, sier Annette Hofgaard, konserndirektør eiendom i Thon Gruppen.
Olav Thon Gruppens kjøpesentre med sterk omsetning i 20249.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Olav Thon Gruppens kjøpesentre fortsetter å levere solide resultater til tross for utfordrende konjunkturer. Besøkstall og omsetningstall for 2024 viser en positiv utvikling som bekrefter kjøpesentrenes posisjon som ledende destinasjoner for fysisk handel, tjenester og opplevelser. Samlet sett omsatte Olav Thon Gruppens kjøpesentre i Norge for over 79,5 milliarder kroner i 2024. Dette tilsvarer 3,1 % økning sammenlignet med året før. Besøkstallene økte med 2,3 %. De svenske kjøpesentrene omsatte for nesten 16 milliarder svenske kroner. Med 76 kjøpesentre i Norge og 10 i Sverige opprettholder konsernet sin markedsledende posisjon i Skandinavia. – Vi er svært fornøyde med å se at våre kjøpesentre fortsetter å tiltrekke seg lojale kunder og å sikre stabil omsetning og gode resultater for både oss og våre leietakere. Dette viser at satsingen på moderne fasiliteter og varierte tilbud bidrar til vekst, sier Thomas E. Rønning, direktør for kjøpesenter i Olav Thon Gruppen. (Lenke til rapport n
Olav Thon 1923-202416.11.2024 13:39:00 CET | Pressemelding
Det er med stor sorg vi i dag har mottatt budskapet om at Olav Thon er gått bort. Han ble 101 år gammel.
Vil skape et nytt bydelssentrum i Åsane5.11.2024 14:00:00 CET | Pressemelding
Med ny detaljregulering planlegger Olav Thon Gruppen å skape et helt nytt bydelssentrum. Åsane tenkes utviklet fra en trafikkert bydel til et grønt, urbant, inkluderende, attraktivt og levende bydelssentrum, med gatestruktur, nye boliger, næring, butikker, kino, helse- og servicetilbud. Torget skal være knutepunktet og hjertet i sentrum. - Vi skal skape et attraktivt sentrum med møteplasser for både beboere og besøkende. Videreutvikling av våre eiendommer vil være med å komplettere bydelsutviklingen, slik at det blir en god sammenheng fra Åsane Arena, kulturhuset, biblioteket, Horisont og sørover til bussterminalen. Tiden er moden for å igangsette utviklingen av Åsane Bydelssentrum, og vi i Thon har i flere år jobbet for en fremtidsrettet og helhetlig byutvikling, sier eiendomssjef Aurora Hatlestad.
Olav Thon Gruppen og Bane NOR Eiendom går sammen ved Oslo S31.10.2024 17:09:00 CET | Pressemelding
Paléet Parkeringshus ved Oslo S skal rives, og sammen skal Olav Thon Gruppen og Bane NOR Eiendom AS bygge et nytt kontorbygg på ca. 17.000 kvm. Gjennom datterselskapet Stormgård AS har Olav Thon Gruppen inngått avtale med BaneNor Eiendom om kjøp av 50% andel i utviklingseiendommen Strandgata 19.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom