REITAN

Pinnekjøtt fra REMA 1000 kåret til Norges beste!

14.11.2013 22:16:00 CET | REITAN | Pressemelding

Del
I Norgesmesterskapet i kjøttprodukter ble Nordfjords pinnekjøtt i dag kåret til landets beste på tvers av alle kategorier. Nordfjord er leverandør av kjøttvarer til REMA 1000.

54 ulike pinnekjøtt var påmeldt til NM, og Nordfjord vant for kategori hel side – og på tvers av alle kategorier. I tillegg fikk Nordfjord gullmedalje i klassen Årets juleskinke, gullmedalje for Årets røkt julepølse Julemør og Sosisser. Av andre gode plasseringer fikk Nordfjord sølv for oppskåret Tungerull, og bronsje for oppskåret Julesylte og Lutefiskbacon.

-  Vi er veldig stolte av at Nordfjord er vår leverandør av julemat, og kundene i REMA 1000 kan se frem til mange gode smaksopplevelser i julen, sier kvalitetssjef i REMA 1000, Martina Rabsch.

Nordfjord er en kjøttforedlingsbedrift der kvalitet i alle ledd er det viktigste. Produktene er utviklet over lang tid, med de beste råvarer og resepter. Produktene selges sammen med forretningspartner REMA1000 Norge, og produktene finnes i alle REMA 1000-butikkene rundt om i landet.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om REITAN

REITAN
REITAN
Lade Gaard, Lade Alle 40
7041 Trondheim

73 89 10 00http://www.reitan.no

Vår visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.

REITAN AS er et holdingselskap som utøver aktivt eierskap gjennom selvstendige selskaper. Som eier bidrar vi med å videreutvikle selskapene gjennom å være en pådriver i arbeidet med strategi, struktur, kultur og finansielle standarder.

 

REITAN AS  eier selskapene Reitan Retail, Reitan Eiendom og Reitan Kapital – som er tre selvstendige selskapsområder. I tillegg eier vi Britannia Hotel, PoMo og deler av Nye Hjorten Teater. Alle selskapene har felles filosofi, tenkesett og verdigrunnlag som er grunnlaget for sterke selskapskulturer.

REITAN AS har virksomhet i syv land. 

 

Følg pressemeldinger fra REITAN

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REITAN på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra REITAN

Britannia Hotel kåret til Årets beste hotell i Norge under Grand Travel Awards9.1.2026 09:00:40 CET | Pressemelding

Britannia Hotel i Trondheim ble torsdag kveld kåret til Årets beste hotell under årets Grand Travel Awards. Prisen deles ut på bakgrunn av stemmer fra reiselivsbransjen og regnes som en av de mest prestisjefylte utmerkelsene i norsk reiseliv. – Å bli kåret til Norges beste hotell av bransjekolleger er en stor ære. Denne prisen er først og fremst en anerkjennelse av de ansatte som hver dag leverer fantastisk service, sier hotelldirektør Arild Sjødin. Han understreker at utmerkelsen handler om langt mer enn fasiliteter og konsepter. Å bo på Britannia handler ikke bare om et rom for natten. Det handler om følelsen av å bli sett. Om små valg som tas før du rekker å spørre. Om mennesker som kjenner faget sitt. – Våre ansatte er selve hjertet i Britannia. De kjenner huset, historien og ansvaret som følger med å jobbe på et femstjerners hotell. Det er denne forståelsen som gjør det mulig å levere med presisjon, igjen og igjen. Det er deres innsats som ligger bak denne prisen, sier Sjødin. Pri

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye