REMA 1000 har fått mest positiv omtale i 2015
7.8.2015 09:23:00 CEST | REITAN | Pressemelding

Dette har blitt undersøkt ved at det hver dag har blitt intervjuet 100 nasjonalt representative respondenter for å få vite hva de mener om en rekke merkevarer.
BrandIndex rankings for første halvdel av 2015 er klar. Den viser at REMA 1000 er på førsteplass når det gjelder rangeringer for høyest BUZZ, som betyr at folk snakker positivt om REMA 1000. Flere dagligvarekjeder er inne på topp 10-listen over merkene med høyest BUZZ. Kiwi på tredjeplass, Meny på syvende plass og Coop på åttende plass.
- REMA 1000 hadde også førsteplassen da vi foretok samme rangering for hele 2014. Det er sterkt av REMA 1000 å inneha førsteplassen i en bransje med knalltøff konkurranse om forbrukernes gunst. Kjeden scorer bedre enn sterke merkenavn som IKEA, Toyota og Clas Ohlson, sier Per Ståle Ekrol, Research Team Manager og fagansvarlig for BrandIndex i Norge.
Man kommer frem til Buzz-score ved å spørre respondentene om de har hørt noe positivt eller negativt om et merkevare i løpet av de to siste ukene, enten gjennom reklame, nyheter og rykter eller via venner og familie.
Les mer om undersøkelsen på YouGov's nettsider.
Reitangruppen består av fire forretningsområder:
REMA 1000, Reitan Convenience, Uno-X Gruppen og Reitan Eiendom. Reitangruppen har i tillegg en eierandel på 15,6 prosent i Axfood. Reitangruppens hovedkontor er på Lade Gaard i Trondheim, som er Reitangruppens kulturelle og finansielle senter. REMA 1000 og Reitan Convenience har sitt operative senter i Oslo, mens Reitan Eiendom er basert i Trondheim. Uno-X Gruppen er basert i Oslo/København.
Reitangruppens visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.
Reitangruppen omsatte i 2014 (inkl. franchiseomsetning) for 82 milliarder kroner, sysselsetter 37.000 mennesker i Norden og Baltikum, og er med dette blant Norges ti største selskap.
Nøkkelord
Bilder
Om REITAN
Vår visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.
REITAN AS er et holdingselskap som utøver aktivt eierskap gjennom selvstendige selskaper. Som eier bidrar vi med å videreutvikle selskapene gjennom å være en pådriver i arbeidet med strategi, struktur, kultur og finansielle standarder.
REITAN AS eier selskapene Reitan Retail, Reitan Eiendom og Reitan Kapital – som er tre selvstendige selskapsområder. I tillegg eier vi Britannia Hotel, PoMo og deler av Nye Hjorten Teater. Alle selskapene har felles filosofi, tenkesett og verdigrunnlag som er grunnlaget for sterke selskapskulturer.
REITAN AS har virksomhet i syv land.
Følg pressemeldinger fra REITAN
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REITAN på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REITAN
Britannia Bar vinner beste Coktail Meny30.3.2026 14:39:34 CEST | Pressemelding
Britannia Bar ble tildelt to priser under årets Bartenders’ Choice Award i Stockholm: Best Cocktail Menu Norway og den gjeve prisen Peoples Choice.
Danser ballen i mål15.3.2026 19:00:00 CET | Pressemelding
En spretten dansehyllest til fotballen sparker i gang VM 2026 allerede i mai på Nye Hjorten Teater. Stjernekoreograf Jo Strømgrens ikoniske forestilling får ny drakt og nye spillere på Hovedscenen.
REITAN i 2025: Solid drift og store investeringer27.2.2026 11:00:00 CET | Pressemelding
REITANs samlede årsresultat for 2025 viser et år preget av betydelig satsing innen eiendom og kultur, robust utvikling i handel og solid bidrag fra kapitalforvaltningen. Ved årets slutt sysselsatte REITAN 47 000 mennesker i syv land.
Elling kommer til Trondheim22.2.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Ingvar Ambjørnsens elskede roman- og filmfigur flytter snart inn på Nye Hjorten Teater - og han har med seg Kjell Bjarne!
Britannia Hotel kåret til Årets beste hotell i Norge under Grand Travel Awards9.1.2026 09:00:40 CET | Pressemelding
Britannia Hotel i Trondheim ble torsdag kveld kåret til Årets beste hotell under årets Grand Travel Awards. Prisen deles ut på bakgrunn av stemmer fra reiselivsbransjen og regnes som en av de mest prestisjefylte utmerkelsene i norsk reiseliv. – Å bli kåret til Norges beste hotell av bransjekolleger er en stor ære. Denne prisen er først og fremst en anerkjennelse av de ansatte som hver dag leverer fantastisk service, sier hotelldirektør Arild Sjødin. Han understreker at utmerkelsen handler om langt mer enn fasiliteter og konsepter. Å bo på Britannia handler ikke bare om et rom for natten. Det handler om følelsen av å bli sett. Om små valg som tas før du rekker å spørre. Om mennesker som kjenner faget sitt. – Våre ansatte er selve hjertet i Britannia. De kjenner huset, historien og ansvaret som følger med å jobbe på et femstjerners hotell. Det er denne forståelsen som gjør det mulig å levere med presisjon, igjen og igjen. Det er deres innsats som ligger bak denne prisen, sier Sjødin. Pri
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

