Coop Norge

Nå kommer kjøpeutbyttet fra Coop

2.2.2015 07:15:00 CET | Coop Norge | Pressemelding

Del
Nå kan alle Coop-medlemmer ha det litt ekstra moro med sitt kjøpeutbytte. I år deler 1,4 millioner medlemmer og eiere nær 700 millioner kroner.

– Det er alltid veldig hyggelig å jobbe i Coop når overskuddet deles og medlemmene får sitt kjøpeutbytte utbetalt. Medlemmene er våre beste kunder. De eier oss, og hver og en har bidratt til at vi i år igjen kan betale ut et solid kjøpeutbytte på hele kr 677 millioner kroner, sier kunde- og medlemsdirektør Geir Jostein Dyngeseth i Coop Norge.

Populær medlemsorganisasjon
Bare i fjor meldte nær 64.000 personer seg inn i et av de 104 samvirkelagene i Norge. Alle samvirkelag utbetaler i år kjøpeutbytte til sine medlemmer innen 1. februar. Pengene blir satt inn på det enkelte medlems Coop-konto. Coop-medlemmene velger selv om de ønsker å ta ut pengene, eller om de vil spare dem til en hyggelig rente.

- I 2014 utgjorde medlemsomsetningen hele 34,3 milliarder kroner. Dette er fire prosent mer enn i 2013, noe som vitner om økt lojalitet blant Coop-medlemmene, sier Dyngeseth.

Flere bruker Coops samarbeidspartnere
70 prosent av utbetalingene til Coop-medlemmene er kjøpeutbytte for innkjøp i Coop-butikkene. 30 prosent er medlemsrabatt hos Coops samarbeidspartnere Statoil, Esso, If, med flere.

- Coop jobber kontinuerlig med å tilby våre medlemmer medlemsnytte både internt i Coop og gjennom samarbeidsavtaler med eksterne aktører. Det er derfor gledelig å se at medlemmene har stor nytte av våre partnere, sier Dyngeseth.

Nøkkelord

Kontakter

Om Coop Norge

Coop Norge
Coop Norge
Østre Aker vei 264
0915 Oslo

https://www.coop.no

Coop er Norges nest største dagligvareaktør og har i dag ca. 1 250 dagligvarebutikker og byggevarehus innenfor kjedekonseptene Obs, Extra, Coop Prix, Coop Mega, Coop Marked, Matkroken, Obs BYGG og Coop Byggmix. Coop eies av kundene gjennom medlemskap i deres lokale samvirkelag. Samvirkelagene har i dag til sammen over 2,5 millioner medlemmer og familiemedlemmer. Samvirkelagene eier fellesorganisasjonen Coop Norge SA som ivaretar sentrale fellesoppgaver for samvirkelagene.

Følg pressemeldinger fra Coop Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coop Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Coop Norge

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye