Alt du trenger å vite for å overleve i Minecraft!

Med over 1 million solgte bøker i England har Minecraft - håndbok for nybegynnere – blitt en nødvendig del av spillopplevelsen for de 20 millioner som spiller dette spillet daglig. Og endelig kommer denne offisielle overlevningsguiden ut på norsk.
Minecraftspillet kan beskrives som å virtuelt leke med lego, bare at verdenen også inneholder zombier. Man begynner spillet som en ensom person som på få minutter må finne seg husly og ressurser før mørket kommer. For med natten kommer monstrene.
Mye av spillgleden skjer i begynnelsen og derfor er denne boken som en Hakkespettbok å regne for alle Minecraft-fans der ute. Boken lærer deg å finne ressurser, bygge forsvar, lage verktøy, rustninger og våpen og om hvordan man kan beskytte seg mot monster. Den inneholder også verdifulle tips fra Minecraft-eksperter, samt fra utvikleren Jeb og selveste skaperen av det hele - Notch.
– Vi vet at mange barn og foreldre ønsker å lære seg enda mer om Minecraft, og denne boken er et perfekt springbrett til et fantastisk univers av både spill- og leseglede, sier Kari Tavendale, Markedssjef i Egmont Kids Media.
Minecraft - håndbok for nybegynnere er allerede ute i butikk og kan bestilles på http://bit.ly/MinecraftHåndbokForNybegynnere for 99,-.
For mer informasjon kontakt:
Elisabeth Brinch, Produktgruppesjef, Egmont Kids Media Nordic AS
E-post: elisabeth.brinch@egmont.no / Telefon: +47 93 22 74 82
Egmont Kids Media er et av Nordens ledende mediekonsern. Mediehuset har ca 120 medarbeidere. Vi er en del av Egmont-konsernet som Egmont Harald Petersen grunnla i København i 1878. I dag leverer vi underholdning gjennom blader, tegneserier, bøker, spill, musikk, apps og nettsider.
En del av overskuddet fra Egmont doneres til institusjoner som jobber med barn. Siden 1920 har mer enn 240 millioner euro blitt delt ut til sosiale, kulturelle og helserelaterte formål for unge.
Kontakter
Christina DorthellingerKommunikasjonssjef
Tel:+47 474 89 175christina.dorthellinger@egmont.comTonje TornesRedaktør/pressekontakt
Tel:+47 928 69 374tonje.tornes@egmont.noBilder
Om Story House Egmont
Story House Egmont er Norges største utgiver av blader, magasiner, tegneserier og digitale tjenester til voksne, barn og unge. Selskapet har også investeringer i e-handel og digitalbyråer, og utgir over hundre kjente merkevarer. Story House er en del av Egmont - et av Nordens største mediekonsern med 6600 ansatte og aktivitet i 30 land. Vårt motte We bring stories to life har sterke publisistiske verdier. Egmont står bak mer enn 700 magasiner, tegneserier, Klikk.no, TV 2, Nordisk Film, kinodrift, samt flere deleide selskaper. Egmont er en stiftelse som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra Story House Egmont
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Story House Egmont på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Story House Egmont
Han ble kjent som hele Norges jomfru – men er han fortsatt jomfru?25.4.2025 15:59:58 CEST | Pressemelding
Det får vi nå vite, når nettserien om Fabian endelig lanseres på NULL47. En serie om unge gutter, psykisk helse, press, skam og sex i 2025.
Hva er det Messi, Yamal og Ødegaard har til felles?11.4.2025 14:14:35 CEST | Pressemelding
Nå vil en av Norges største fotballprofil lære barn og ungdom de råeste triksene til proffene, med sin bokutgivelse «Fotballskills – lær deg proffenes beste triks og finter».
Ny innholdsansvarlig for magasinet Jakt11.4.2025 10:49:02 CEST | Pressemelding
Stian Valderhaug er ansatt som innholdsansvarlig for magasinet Jakt i Story House Egmont. Valderhaug har lang erfaring som magasinmaker, og kommer fra stillingen som digital redigerer i Klikk.
Bakeren og Kokken fortsetter å vokse – oppnår rekordomsetning i 20243.4.2025 09:17:29 CEST | Pressemelding
Bakeren og Kokken, som er ledende i Norden innen kjøkkenmaskiner, redskaper og interiør til kjøkkenet, oppnådde i 2024 sin høyeste omsetning noensinne og en kraftig økning i lønnsomhet. Omsetningen beløp seg til 966 millioner SEK (816), og driftsresultatet (EBITDA) til 42 millioner SEK (33)
Story House Egmont Norge tilbake med gode tall13.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Story House Egmont i Norge kan glede seg over et godt resultat for fjoråret. Resultatregnskapet for 2024 viser et overskudd (EBIT) på 34 mill. NOK.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom