Ny innholdsansvarlig for magasinet Jakt
Stian Valderhaug er ansatt som innholdsansvarlig for magasinet Jakt i Story House Egmont. Valderhaug har lang erfaring som magasinmaker, og kommer fra stillingen som digital redigerer i Klikk.

Valderhaug er utdannet ved Journalistutdanningen i Oslo og har tidligere jobbet med en rekke merkevarer i Story House Egmont, fra Vi Menn til Norsk Ukeblad, samt vært redaksjonssjef i Hjemmet og Familien.
– Vi er begeistret over å få en kapasitet som Stian inn for å ytterligere styrke vårt team i manne- og friluftsegmentet, sier redaktør Alexander Øystå.
Samarbeider med de fremste ekspertene
Jakt har Norges eneste profesjonelle våpen- og ammunisjonstester, og gir ut spesialutgivelser som «Våpenguiden» og «Storviltjakt», samt bøker som «Ladeboken» og «Den store Jegerprøveboka». Magasinet Jakt gir ut 10 utgaver i året og har 111 000 lesere.
– I magasinet Jakt er jeg så heldig å få jobbe med Norges fremste eksperter, som raust deler sin erfaring rundt alle aspekter av dette, fra forberedelser og planlegging til hvordan man skal håndtere viltet etterpå. For ikke å glemme våre grundige tester av våpen, ammunisjon og utstyr. Min jobb er å formidle all denne kunnskapen på best mulig måte, slik at vi når ut til enda flere jakt- og friluftsinteresserte lesere, sier Valderhaug.
Gir støtte til utsatte barn og unge
Story House Egmont er en del av mediekonsernet Egmont. Som en forretningsdrevet stiftelse støtter Egmont barn og unge i utsatte livssituasjoner. Hvert år deler Egmont ut cirka 100 millioner danske kroner til dette formålet i Danmark, Sverige og Norge.
Nøkkelord
Kontakter
Knut Christian MoengPR og kommunikasjonssjefStory House Egmont
Tel:+47 977 20 112knut.christian.moeng@egmont.comOm oss:
Story House Egmont er Norges største utgiver av blader, magasiner, tegneserier og digitale tjenester til voksne, barn og unge. Selskapet har også investeringer i e-handel og digitalbyråer, og utgir over hundre kjente merkevarer. Story House er en del av Egmont - et av Nordens største mediekonsern med 6600 ansatte og aktivitet i 27 land. Egmont står bak mer enn 700 magasiner, tegneserier, Klikk.no, TV 2, Nordisk Film, kinodrift, samt flere deleide selskaper. Egmont er en stiftelse som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra Story House Egmont
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Story House Egmont på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Story House Egmont
Hva er det Messi, Yamal og Ødegaard har til felles?11.4.2025 14:14:35 CEST | Pressemelding
Nå vil en av Norges største fotballprofil lære barn og ungdom de råeste triksene til proffene, med sin bokutgivelse «Fotballskills – lær deg proffenes beste triks og finter».
Bakeren og Kokken fortsetter å vokse – oppnår rekordomsetning i 20243.4.2025 09:17:29 CEST | Pressemelding
Bakeren og Kokken, som er ledende i Norden innen kjøkkenmaskiner, redskaper og interiør til kjøkkenet, oppnådde i 2024 sin høyeste omsetning noensinne og en kraftig økning i lønnsomhet. Omsetningen beløp seg til 966 millioner SEK (816), og driftsresultatet (EBITDA) til 42 millioner SEK (33)
Story House Egmont Norge tilbake med gode tall13.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Story House Egmont i Norge kan glede seg over et godt resultat for fjoråret. Resultatregnskapet for 2024 viser et overskudd (EBIT) på 34 mill. NOK.
Solid resultat for Egmont i 202411.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Egmont økte driftsresultatet med 21 prosent til 761 millioner DKK, utvidet sine sterke markedsposisjoner, og har nå mer enn fem millioner abonnenter på tvers av konsernets medieplattformer.
Her er finalistene i «Norges hyggeligste kassemedarbeider 2025»6.3.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
15 serviceinnstilte personer fra hele landet er i finalister i Hjemmets kåring «Norges hyggeligste kassemedarbeider 2025». Bli med, gi dem oppmerksomhet og stem dem frem!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom