Epledagen er vi så glade i
14.10.2014 09:39:44 CEST | Opplysningskontoret for frukt og grønt | Pressemelding

Totalmarkedet for norske epler løfter seg. Nordmenn vil ha mer norske epler og vi vil ha god kvalitet. Ca. 1000 tonn sendes ukentlig ut med Aroma, Åkerø, Gravenstein og flere andre velsmakende eplesorter. Næringen har ambisiøse planer om en økning på 50 % av norsk frukt innen 2020.
Det er derfor all grunn til å feire Den Norske Epledagen. Denne urfrukten som har blitt nyttet som matemne helt tilbake til steinalderen. Det er forsket fram tusenvis av eplesorter i verden, tilpasset nasjonale og regionale dyrkingsforhold.
Her i landet var det munkene som først begynte med fruktdyrking. De kom fra Frankrike, England og Irland, og skjønte at i lune Hardanger var det gode muligheter for denne fantastiske frukten. Vi har i dag epledyrkingen helt opp til Møre og Romsdal.
Eple er et av de aller viktigste fruktene i verdenshandelen. Her i landet elsker vi epler og har et gjennomsnittsforbruk på 12 kg for hver og en av oss. Eplet har fulgt oss helt tilbake til norrøn tid, der det hadde sin symbolske posisjon med å gi ungdommen tilbake til guder. I den eldre Frostatingsloven het det at straffen for å stjele annen manns eple, var å erstatte verdien og i tillegg betale bøter.
Romerne puslet med epleforedling. Og romerske keisere brukte eplet som et symbol på deres verdenssyn og verdensherredømme. Rikseplene symboliserer kongedømmet og er vanligvis besmykket med flotte juveler. Den første olympiaden ble arrangert i år 776 f. Kr og seierherrene fikk et eple i premie. Dersom det fortsatt er noen som betviler eplets enorme betydning, så kan bibelens beretning om Adam som lot seg friste av Evas deilige eple repeteres. Vi forstår den godeste Adam godt. Vi fristes like mye av eplet i dag.
Hurra for Den Norske Epledagen 17. oktober.
Nøkkelord
Kontakter
Kontaktperson: Informasjonssjef Britt Kåsin, Opplysningskontoret for frukt og grønt, e-post britt.kasin@frukt.no, Tlf: 916 36 870.
Bilder

Lenker
Om Opplysningskontoret for frukt og grønt
Opplysningskontoret for frukt og grønt arbeider for å inspirere hele Norges befolkning til mer fargerike måltider med frukt, bær og grønnsaker.
Vårt arbeid er nøytralt uten hensyn til merkevarer. Vår hovedstrategi er å stimulere til "5 om dagen" for hele Norges befolkning, ved å fylle halve tallerkenen med grønt. Vi fremhever fordelene ved produksjon av frukt, bær, grønnsaker og poteter i Norge.
Følg pressemeldinger fra Opplysningskontoret for frukt og grønt
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Opplysningskontoret for frukt og grønt på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Opplysningskontoret for frukt og grønt
Disse butikkene kjemper om å bli Norges beste på frukt og grønt29.5.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Hvilke butikker er best på frukt og grønt i norsk dagligvare? Nå er kandidatene til årets butikk-kåringer i NM i frukt og grønt dagligvare klare.
Menn spiser mindre frukt og grønt enn kvinner20.5.2026 07:44:29 CEST | Pressemelding
I snitt spiser menn 3 porsjoner frukt og grønt om dagen, mens kvinner spiser 3,6 porsjoner. Samtidig viser en ny undersøkelse at menn sjeldnere forsøker å endre kostholdet sitt og i mindre grad ønsker å spise mer frukt og grønt.
Over 20 millioner appelsiner spises i påsken27.3.2026 18:48:32 CET | Pressemelding
I løpet av påskeuken spiser nordmenn over 20 millioner appelsiner. Det tilsvarer nesten like mye som vi ellers spiser på to måneder.
Nordmenn kaster fortsatt 35 kilo mat i året – slik kan du bruke opp mer10.3.2026 07:30:00 CET | Pressemelding
Hver nordmann kaster i snitt rundt 35 kilo mat i året. Det tilsvarer omtrent fire til fem fulle handleposer med mat per person. Mye av maten som kastes er frukt og grønnsaker som kunne blitt brukt i smoothie, supper eller gryter.
Nesten halvparten dropper mellommåltider – kan koste oss fruktporsjonene11.2.2026 07:30:00 CET | Pressemelding
Nordmenn liker frukt. Likevel spiser nesten halvparten sjelden eller aldri mellommåltider – en viktig anledning til å få i seg mer frukt i hverdagen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
