GK leverer til HENTs nye kontorbygg i Trondheim

GK Norge AS, GK Rør AS og GK Elektro AS har inngått kontrakt med HENT AS for VVS-, elektro- og automatikk-installasjoner i nytt kontorbygg ved City Syd i Trondheim.
HENT bygger et lavenergibygg med energimerke B, der de selv blir største leietaker i bygget. GK er svært fornøyd med at HENT har valgt fullintegrerte og moderne, tekniske anlegg.
Bygget er allerede under oppføring, og i november kommer de første leveransene fra GK.
Godt samarbeid
Det er ikke første gang GK og HENT samarbeider om prestisjeprosjekter.
- GK og HENT har de senere årene gjennomført flere gode prosjekter sammen i Trøndelag. Blant annet har vi nylig overlevert moderne ventilasjons- og automatikk-anlegg for hotell, kongress og kontorarealer ved Scandic Lerkendal i Trondheim, sier distriktssjef Torgeir Spets i GK Norge AS.
GKs evne til å kunne levere alle fag til prosjektet, var avgjørende for samarbeidet med HENT.
- At vi i tilbudsfasen med HENT framsto som en koordinert flerfaglig leverandør av ventilasjon, rør og elektro var av vesentlig betydning for at vi fikk jobben. Det gjorde oss i stand til å tilby et gjennomarbeidet godt teknisk konsept til riktig pris og med høy troverdighet i forhold til gjennomføring. Dette sammen med andre godt gjennomførte prosjekter med HENT den senere tid gjorde at vi ble valgt som totalteknisk leverandør i dette prosjektet, sier regionsdirektør i GK Norge, Dag Rune Stensaas.
Mal av Miljøhuset GK
De tekniske installasjonene skal gjennomføres etter mal fra Miljøhuset GK ved Ryenstubben i Oslo. Blant annet innebærer dette bruk av Lindinvent behovsstyringskonsept for styring av varme, ventilasjon, kjøling og lys.
All oppvarming og kjøling skal skje via ventilasjonsanlegget som erstatter det tradisjonelle radiatoranlegget. Varme- eller kjøleenergi tilføres ventilasjonsluften i tekniske rom og ventilasjonsanleggene fordeler energien til de enkelte rom etter behov.
Lokal behovsstyring av varme- og kjøleenergi reguleres av ferdigintegrert automatikk i den aktive tilluftsventilen fra Lindinvent.
Sentralt skal tekniske anlegg styres av automatikk- og SD-anlegg fra Honeywell og alle funksjoner designes og programmeres av GKs dyktige ingeniører. Gjennom kommunikasjon med behovsstyringen sørger anlegget for lavest mulig energibruk.
Kontorbygget blir på 16 000 m2 og skal stå ferdig i oktober 2015.
GK ser fram til å gjennomføre prosjektet i tett og godt samarbeid med HENT!
Nøkkelord
Kontakter
Torgeir Nilsen
Avdelingsleder GK Norge AS
torgeir.nilsen@gk.no
Tlf. 95865448
Bilder

Lenker
Om GK Gruppen
Følg pressemeldinger fra GK Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra GK Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra GK Gruppen
Veronica Paulsen Haga er ny regionsdirektør Stor-Oslo Service30.4.2025 13:06:13 CEST | Pressemelding
Veronica Paulsen Haga (48) har vært konstituert i rollen som regionsdirektør for Stor-Oslo siden mars, og trer formelt inn i rollen 1. juni.
Per Arve Ekle blir ny divisjonsdirektør Service24.4.2025 11:17:52 CEST | Pressemelding
Per Arve Ekle (53) er ansatt som divisjonsdirektør Service i GKs norske virksomhet. Ekle er i dag divisjonsdirektør Byggautomasjon i samme selskap, men tar nå over lederskapet for GKs største divisjon.
GKs klimamål verifisert av SBTi10.4.2025 11:03:19 CEST | Pressemelding
GK sine kortsiktige klimamål er verifisert av Science Based Targets initiative (SBTi).
GK Gruppen 4. kvartal 2024: Sterk resultatøkning i Norge, fortsatt utfordrende i Sverige28.2.2025 12:28:42 CET | Pressemelding
GKs norske virksomhet kan vise til vekst og et betydelig forbedret resultat for 2024. Positiv utvikling i HMS-tall og en sunn ordrereserve for konsernet totalt sett gir et godt utgangspunkt for 2025.
Navneet Grewal Bajwa blir ny konserndirektør HR i GK18.12.2024 15:01:26 CET | Pressemelding
Navneet Grewal Bajwa (34) er ansatt som ny konserndirektør HR i GK og får totalansvaret for strategisk HR- og HMS-ledelse av konsernets samlede virksomhet i Norge, Sverige og Danmark.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom