Hamar skal selge norsk reiseliv
Norwegian Travel Workshop (NTW) er den viktigste møteplassen for norsk reiseliv og vil mellom 27. – 30. april neste år arrangeres i Hamar.
Hvert år kommer over 300 utenlandske turoperatører til NTW for å kjøpe norske reiselivsprodukter. I løpet av tre hektiske dager vil ca. 8000 forhandlingsmøter mellom norske reiselivsaktører og utenlandske turoperatører og agenter bli gjennomført.
-Dette er en unik mulighet til å vise fram Hamar, sier Tor Rullestad, turistsjef i Hamarregionen.
Norwegian Travel Workshop (NTW) er en viktig salgsarena for norske og utenlandske reiselivsaktører. Deltakelse gir mulighet til direkte forhandlinger, kontraktinngåelser og relasjonsbygging, slik at salget av norske reiselivsprodukter opprettholdes, fornyes og økes.
- Norske reiselivsopplevelser er i verdensklassen. Vi ønsker at flere utenlandske turoperatører skal få øynene opp for alt Norge har å tilby. Vi tror Hamar vil markedsføre Norge på en flott måte og skape en fin ramme rundt Norwegian Travel Workshop neste år, sier Per-Arne Tuftin, reiselivsdirektør i Innovasjon Norge.
Ny by nye muligheter
Destinasjonsselskapet Hamarregionen Reiseliv, er lokal arrangør av neste års Norwegian Travel Workshop. Arrangementet vil benytte mange overnattingssteder og opplevelsesarenaer i Hamar og regionen ellers, selve messen vil finne sted i Vikingskipet.
Hamarregionen Reiseliv søkte om arrangementet allerede i 2012 og det ble besluttet lagt til Hamar i 2013. – Vi altså har visst om dette i et år allerede, og det er herlig og nå endelig kunne si at NTW for første gang skal arrangeres i Hedmark, sier en meget godt fornøyd turistsjef.
- Vi er veldig glade og stolte over å ha fått NTW til Hamar. Med den byfornyelsen som har skjedd i Hamar og utviklingen vi har hatt i reiselivet lokalt i kombinasjon med de positive ringvirkningene arrangementet fører med seg, kunne ikke timingen ha vært bedre, sier Tor Rullestad. Erfaringer fra tidligere arrangement viser en positiv effekt på reiselivet hos arrangørstedet, noe som har vært en viktig motivasjon for oss, sier turistsjefen.
- Reiselivet i Hamarregionen har god erfaring fra større arrangement, konferanser og events, sier ordfører i Morten Aspeli i Hamar, som ønsker arrangementet hjertelig velkommen til Hamar. Byen er vant til å huse store grupper, og vi ser fram til dette reiselivsarrangementet, avslutter ordføreren.
- Vi er sikre på at vi vil gjennomføre Norwegian Travel Workshop med høy kvalitet og et stort engasjement, og med et godt vertskap, sier Monica Blikstad Grønbakken i Hamarregionen Reiseliv, som er prosjektleder for arrangementet. Og ønsker samtidig hjertelig velkommen til Hamar i 2015.
Fakta om NTW:
- Norwegian Travel Workshop (NTW) er reiselivets viktigste møteplass og arrangeres årlig av Innovasjon Norge i samarbeid med det lokale destinasjonsselskapet
- NTW er en lukket workshop basert på over 8000 forhåndsbookede avtaler mellom 300 utenlandske turoperatører fra 27 nasjoner og 274 norske selgere (2014-tall)
- Arrangement i 2015 blir nummer 43. i rekken
Kontakt
- Turistsjef, Tor Rullestad, Hamarregionen Reiseliv, tlf. 920 96 254
- Reiselivsdirektør Per-Arne Tuftin, Innovasjon Norge, tlf. 909 94 898
- Seniorrådgiver Mona Raa Ravndal, Innovasjon Norge, tlf. 942 97 048
Nøkkelord
Kontakter
Mona Raa RavndalSeniorrådgiver reiseliv
Tel:942 97 048morav@innovasjonnorge.noPer-Arne TuftinReiselivsdirektør
Tel:909 94 898petuf@innovasjonnorge.noOm Innovasjon Norge
Vi bidrar til nyskaping i næringslivet, bærekraftig vekst og eksport for konkurransedyktige norske bedrifter, og utvikling i distriktene. Vi profilerer norsk næringsliv og Norge som reisemål.
Følg pressemeldinger fra Innovasjon Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Innovasjon Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Innovasjon Norge
I Bodø selges Norge til verden – neste år står Lofoten for tur2.4.2025 13:13:20 CEST | Pressemelding
Denne uken pågår Norwegian Travel Workshop (NTW) 2025 i Bodø. Her møtes nesten 800 personer fra 36 ulike land for å selge og kjøpe Norge som reisemål.
SpareBank 1 Østfold Akershus og Innovasjon Norge samarbeider om å finansiere innovasjons- og vekstbedrifter18.3.2025 06:00:00 CET | Pressemelding
Innovasjon Norge har signert en samarbeidsavtale med SpareBank 1 Østfold Akershus. Gjennom vekstgarantiordningen kan banken låne ut til sammen 100 millioner kroner til bedrifter som mangler tilstrekkelig sikkerhet.
Innovasjon Norge og Sparebanken Sør går sammen om å finansiere og løfte innovasjons- og vekstbedrifter18.3.2025 06:00:00 CET | Pressemelding
Innovasjon Norge har signert en samarbeidsavtale med Sparebanken Sør. Gjennom vekstgarantiordningen kan banken låne ut til sammen 100 millioner kroner til bedrifter som mangler tilstrekkelig sikkerhet.
Finalistene til Eksportprisen17.3.2025 11:43:59 CET | Pressemelding
Nå er de tre finalistene til Eksportprisen valgt ut! Bedriftene er fra Vindafjord, Molde og Sandefjord.
Gode gründertall17.3.2025 11:29:06 CET | Pressemelding
Vi har en rekordhøy entreprenørskapsaktivitet i Norge. En av ti er nå involvert i en oppstartsbedrift, viser Global Entrepreneurship Monitor (GEM).
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom