GK Gruppen

Enda en Gardermoen OSL T2 kontrakt til GK

23.5.2013 13:30:00 CEST | GK Gruppen | Pressemelding

Del
GK Norge AS har inngått kontrakt på leveranser av Byggautomasjon på Gardermoen OSL T2.
Illustrasjon av Gardermoen OSL T2
Illustrasjon av Gardermoen OSL T2

Som kjent skal terminalbygget utvides både med «Sentralbygning Vest" og ny «Pir Nord». Utvidelsen skal stå ferdig i 2017.
For automatisering av alle VVS installasjonene i T2-prosjektet, har OSL inngått kontrakt med GK Norge AS om levering av automasjonsløsninger og nytt SRO-system.

GK Norge AS vil få ansvar for planlegging, prosjektering, programmering, test, idriftsettelse og prøvedrift. Kontrakten omfatter styring, regulering og overvåkning (SRO) av i alt 238 små og store systemer.

GK ble høsten 2012 tildelt Luftbehandlingskontrakten på OSL T2. Med inngåelsen av disse OSL T2-kontraktene befester GK Norge sin stilling, ikke bare som ledende inneklimaentreprenør, men også som markedets ledende entreprenør på byggautomasjon.

Vi har satt sammen et knallsterkt byggautomasjonsteam, som har et klart og tydelig mål om å overgå OSL T2-prosjektets krav og forventninger, sier Roar Johannesen, Direktør Byggautomasjon.

Prosjektsjef GK Norge AS: Rolf Medhus rolf.medhus@gk.no
Kontraktsansvarlig Byggherre: Tor I. Hoel  tor.i.hoel@oslt2.no

Kontaktinformasjon GK Norge AS:
Roar Johannesen Direktør Byggautomasjon E-post: roar.johannesen@gk.no

Nøkkelord

Bilder

Illustrasjon av Gardermoen OSL T2
Illustrasjon av Gardermoen OSL T2
Last ned bilde

Lenker

Om GK Gruppen

GK Gruppen
GK Gruppen
Ryenstubben 12
0679 Oslo

22 97 47 00https://www.gk.no
GK er en totalteknisk entreprenør og servicepartner. Vi tilbyr tekniske installasjoner og rådgivning som bidrar til betydelige energi- og miljøgevinster i kombinasjon med optimal komfort for byggets brukere. Våre løsninger er basert på ledende teknologi, inngående produktkjennskap og flere tiårs driftserfaring. Konsernet GK har ca. 1800 medarbeidere i Norge, Sverige og Danmark og en omsetning på 3 milliarder kroner.

Følg pressemeldinger fra GK Gruppen

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra GK Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra GK Gruppen

GK mobiliserer medarbeidere til arbeidsmiljødager: – Arbeidsmiljøet er vårt viktigste prosjekt14.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding

– Arbeidsmiljø er ikke noe som kommer i tillegg til jobben vi gjør. Det er en forutsetning for at vi skal lykkes, trives og komme trygt hjem hver dag. Derfor samler vi medarbeidere i hele GK for å snakke om hvordan vi sammen skaper et godt arbeidsmiljø i praksis, sier HMS-direktør i GK Martine Drevvatne. Denne uken samler GK medarbeidere i Norge og Sverige til felles arbeidsmiljødager rundt temaet «Arbeidsmiljøet er vårt viktigste prosjekt».

GK Gruppen 4. kvartal 2025: Høy aktivitet i Norge, krevende marked i Sverige og Danmark27.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding

GK hadde høy aktivitet i de norske divisjonene i fjerde kvartal 2025, mens nedskrivninger i prosjektporteføljen i alle land påvirket konsernets samlede lønnsomhet. Konsernet styrker samtidig sin finansielle posisjon med salg av den danske virksomheten, og går inn i 2026 med en solid ordrereserve, økende etterspørsel etter flerfaglige oppdrag og vekst innen byggautomasjon og ROT-prosjekter.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye