Info til redaksjonene: Ett minutts stillhet på togene den 9. september

7.9.2026 10:32:00 CEST | Jernbanedirektoratet | Pressemelding

Del

For å markere Hans Majestet Kong Haralds begravelse oppfordres det til 1.minutts stillhet om bord på togene.

Foto: Øystein Grue / Jernbanedirektoratet.

Togene vil gå under begravelsen. Rett før kl. 13 vil det på tog og jernbanestasjoner bli oppfordret til ett minutts stillhet over høyttaleranlegget. Vi forventer stor pågang til og fra Oslo og oppfordrer publikum til å reise kollektivt. For reisende på Østlandet som ønsker å overvære begravelsen, anbefaler vi å benytte tog.

Kontakter

Følg pressemeldinger fra Jernbanedirektoratet

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Jernbanedirektoratet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Jernbanedirektoratet

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye