Rulleski-VM Madona 3.-6. september
31.8.2026 13:28:06 CEST | Norges Skiforbund | Pressemelding
Norges Skiforbund Langrenn har tatt ut utøvere til årets rulleski-VM i latviske Madona 3.-6. september.

Program for rulleski-VM:
3. september: 10 km intervall start, senior og junior
4. september: Team sprint, senior og junior
5. september: Sprint, fri teknikk
6. september: 20 km fellesstart fri teknikk, senior
6. september: 20 km fellesstart fri teknikk, junior
Se sak med uttaket på skiforbundet.no.
Kontakter
Claes-Tommy HerlandMediekontakt Langrenn
Tel:+47 92 82 72 83herland@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss? Trykk på Følg oppe til høyre - når du går inn i vårt presserom - eller klikk deg inn på Følg via menyen.
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Klart for Toppidrettsveka19.8.2026 15:00:48 CEST | Pressemelding
Deler av verdenseliten i langrenn samles til tre dager med rulleskirenn på Hitra, i Aure og i Trondheim i helga. Langrennslandslaget stiller med mange av sine løpere.
Forlenger med IDT17.8.2026 09:54:47 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Langrenn har forlenget sin kommersielle avtale med IDT Solutions AS i tre år.
Kombinert: Uttak Sommer Grand Prix12.8.2026 09:25:17 CEST | Pressemelding
VM-sesongen innledes med Sommer Grand Prix-renn i Bischofshofen, Oberstdorf og Chaux-Neuve. Norge stiller med elleve kombinertutøvere i Sommer Grand Prix-uken.
Freeride inn i Norges Skiforbund – Ny OL-gren!5.8.2026 08:08:00 CEST | Pressemelding
Freeride (frikjøring) er tatt inn som en del av Norges Skiforbund under freestyle. I Norge er det et stort frikjøringsmiljø, med en særlig positiv utvikling blant unge. Om fire år får sporten sin OL-debut.
Klart for Blinkfestivalen4.8.2026 14:01:50 CEST | Pressemelding
Det er klart for folkefest og sommerens store begivenhet i Lysebotn, Gjesdal og Sandnes i den 21. utgaven av Blinkfestivalen denne uka. I langrennsøvelsene er det et sterkt startfelt i alle konkurranser, men det er også noen forfall.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom