Europris

Nyåpning av Europris Brumunddal: Butikksjef Anders ser frem mot å møte kundene igjen

9.6.2026 09:00:00 CEST | Europris | Pressemelding

Del

Europris Brumunddal åpner dørene igjen 9. juni klokken 9 etter ombygging. Butikken har fått ny planløsning og innredning, forbedret kundeflyt – og er nå ombygd etter det nyeste innen Europris-konseptet. Det skal markeres! Alle ønskes velkommen til å bli med og feire. Det bys på gode tilbud – og ikke minst goodiebags til de 100 første betalende kundene.

Europris Brumunddal-teamet. Fra venstre: Oksana Chasovnykova Marianne Kristiansen, butikksjef Anders Bekk, Janne Elisabeth Haugerø, Jeanette Flåhagen Ida Marie Andersen og Emil Enger
Europris Brumunddal-teamet. Fra venstre: Oksana Chasovnykova Marianne Kristiansen, butikksjef Anders Bekk, Janne Elisabeth Haugerø, Jeanette Flåhagen Ida Marie Andersen og Emil Enger

Europris Brumunddal ble etablert i 1997. Etter å nesten 30 år som lokalbutikken i Brumunddal, er den nå det nyeste fra Europris og tilbyr kundene en helt ny handleopplevelse.

Fakta om butikken:

  • Adresse: Furnesvegen 18, 2382 Brumunddal
  • 1368 kvadratmeter salgsareal
  • Ny planløsning og kundeflyt
  • Shops-shops-konsept
  • 9 ansatte

Mestring og umiddelbare resultater

Etter å ha drevet butikk siden 2014, følte butikksjef Anders Bekk at det var på tide med en ny utfordring. Nå har han vært to og et halvt år i Europris Brumunddal, og ombyggingen gir ham muligheten til å skape en egen identitet for butikken.

– Vi får en ny butikk med et konsept som er bedre tilpasset kundenes behov. Det gir oss muligheten til å styrke vår posisjon som lokalbutikken i Brumunddal, sier han.

Anders trives godt i rollen sin. Han setter fokus på gode kolleger – og ikke minst kundekontakt som det aller beste med jobben.

– Jeg liker å jobbe der jeg føler jevnlig mestring, og at resultatene viser seg med en gang. Dessuten liker jeg å få konkrete tilbakemeldinger fra kundene på hva som er fungerer og at vi da kan gjøre opplevelsen enda bedre, sier han.

Egne shops-in-shop

Alle nye og moderniserte butikker i Europris er bygget etter et shops-in-shop-konsept. Butikken i Brumunddal er ombygd etter dette konseptet, hvor varegruppene er klart inndelt etter kategorier. Siste tilskudd som nå er rullet ut i Europris-butikkene over hele landet, er den nye interiør/HOME- avdelingen. Europris har også fått på plass nye smågodt-disker.

Kom og opplev forvandlingen

På åpningsdagen ønskes det velkommen til gode tilbud på mange kjente varemerker. Dessuten vil de som er blant de 100 første betalende kundene får en goodiebag hver til en verdi av 500 kroner.

Velkommen!

Kontakter

Om Europris

Europris er Norges største aktør innen bredt vareutvalg med 289 lavprisvarehus over hele landet, og vokser stadig. Butikkene selger alt fra dagligvarer til hagemøbler, dyrefôr, vaskemidler, interiør, smågodt, kjøkkenutstyr, tekstiler, garn, alt til sesongene og mye mer. Over 40 millioner kunder handlet i 2025 hos Europris til lave priser og fikk mer til overs. Kjeden omsatte i 2025 for 10 milliarder kroner og har over 3000 medarbeidere. Selskapet gikk på børs i juni 2015, har hovedkontor i Fredrikstad og hovedlager i Moss. Konsernet har også 92 butikker i Sverige og eier noen rene nettselskaper innen leker og strikking.

 

Følg pressemeldinger fra Europris

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Europris på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Europris

Nyåpning av Europris Sauda: Butikksjef Elina ønsker alle velkommen!12.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding

Europris Sauda åpner dørene igjen tirsdag 12. mai klokken 9 etter ombygging. Butikken har fått ny planløsning og innredning, forbedret kundeflyt, og er ombygd etter det nyeste innen Europris-konseptet. Nyåpningen skal markeres med snorklipping av ordfører i Sauda, Håvard Handeland, og alle ønskes velkommen til å feire med kaffe, kaker, gode tilbud, konkurranser – og ikke minst er det goodiebags til 100 første betalende kundene.

Europris Ølensvåg klar til å ta imot kundene igjen etter ombygging21.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding

Europris Ølensvåg åpner dørene igjen tirsdag 21. april klokken 9.00 etter ombygging. Butikken har fått ny planløsning, og er ombygd etter det nyeste innen Europris-konseptet. Nyåpningen skal markeres, og alle ønskes velkommen til å feire med kaffe, kaker, gode tilbud – og ikke minst er det goodiebags til de 100 første betalende kundene. Dessuten skal ordfører i Ølensvåg, Ole Johan Vierdal, klippe snoren, og barna fra avdelingen Vågstoll i Vågen Barnehage skal synge.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye