Alle elsker Nusa – nytt opplag i trykken
22.5.2026 10:49:33 CEST | Gyldendal | Pressemelding
Antonio Nusas bok Alt starter med en drøm har fått en pangstart i bokhandelen. Bare dager etter lansering trykkes boka i nytt opplag, og er nå oppe i 16 000 eksemplarer.

Tirsdag 19. mai ble boka lansert på Gyldendalhuset, der rundt 600 glade og spente barn møtte sin store helt.
«Det varmer hjertet mitt at så mange liker boka. Håper den kommer til god nytte for alle som har den. Tusen takk!» sier Antonio Nusa fra Marbella samme dag som VM-uttaket ble offentliggjort.
Boka tar leseren med på Antonio Nusas reise fra de første sparkene på løkka til livet som profesjonell fotballspiller på toppnivå. Gjennom personlige historier, erfaringer og konkrete råd deler han sju nøkler som har hjulpet ham på veien, både på og utenfor banen. Her handler det om å tørre å drømme stort, håndtere motgang, bygge gode vaner, holde fokus og samtidig være en god lagkamerat og venn.
Stolte redaktører
«Etter å ha sett barnas mottakelse av boka i lanseringsuka, er vi ikke så overrasket over at den flyr ut av butikk,» sier redaktørene Stine Linstad og Nina Méd. «Vi får tilsendt bilder av barn og unge som leser og skriver i boka på senga, på busser, på trampoliner og på vei til trening – både sammen og alene. Det er rørende. Nusa er et fantastisk forbilde med mye på hjertet, og vi er så glade for at så mange har lyst til å lese den.»
Alt starter med en drøm er skrevet i samarbeid med forfatter Frode Saugestad.
Kontakter
Ellen IhmePresseansvarligGyldendal Litteratur
Ansvar for sakprosa norsk og oversatt
Bilder







Om Gyldendal
Gyldendal er Norges største bokkonsern, med virksomheter i alle ledd – fra forlag og innholdsproduksjon, til distribusjon, handel, markedsplasser og tjenester. I hundre år har vi skapt og formidlet historier som beveger, bygger kunnskap og former samfunnet.
Gyldendal Litteratur utgir bøker og digitale produkter for allmennmarkedet innenfor følgende områder: Norsk skjønnlitteratur, barne- og ungdomslitteratur, oversatt skjønnlitteratur, dokumentar- og faktalitteratur. Forlaget utgir i underkant av 300 titler årlig.
Følg pressemeldinger fra Gyldendal
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Gyldendal på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Gyldendal
Gyldendalprisen 2025 til Steinar Opstad28.4.2026 13:15:55 CEST | Pressemelding
Vinneren av Gyldendalprisen 2025 er Steinar Opstad (f. 1971). Han debuterte med diktsamlingen Tavler og bud som han mottok Tarjei Vesaas' debutantpris for i 1996. Han har skrevet ti diktsamlinger, en essaysamling og i januar utkom hans første roman, Tørkesommer. Han har mottatt en rekke litterære priser, blant annet Aschehougprisen, Sultprisen, Doblougprisen, Wildenveys poesipris og Diktartavla.
Arne Svingen: 50 utgivelser i Danmark28.4.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Den norske forfatteren Arne Svingen markerer en ny milepæl i sitt internasjonale forfatterskap: Med utgivelsen av Helter varer evig på dansk, når han nå 50 utgivelser i Danmark. Det er det danske forlaget Straarup & Co som har sikret seg rettighetene til boken.
Douglas Stuart til Oslo24.4.2026 10:32:07 CEST | Pressemelding
Skotske Douglas Stuart ble et internasjonalt fenomen med debutromanen Shuggie Bain, som alene har solgt over 43 000 eksemplarer i Norge. Nå er han aktuell med ny roman, og 15. og 16. juni gjester han Litteraturhuset i Oslo.
Kan Europa forsvares uten USA? Høyaktuell bok fra Sverre Diesen13.4.2026 11:38:06 CEST | Pressemelding
I en tid preget av krig, geopolitisk uro og forskyvninger i maktbalansen stiller tidligere forsvarssjef Sverre Diesen de avgjørende spørsmålene om vårt kontinents sikkerhet og fremtid. Det gamle Europa er i ferd med å forsvinne – hva kommer i stedet? Vestens skjebnetid lanseres 20. april
Antonio Nusa har signert med Gyldendal1.4.2026 09:00:03 CEST | Pressemelding
En av Norges største fotballstjerner, Antonio Nusa, gir nå ut sin første bok: Alt starter med en drøm. Boka er en inspirerende og konkret guide for barn og unge som ønsker å forfølge sine egne mål, enten det er på fotballbanen eller i livet for øvrig. Avspark: 20. mai.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom