Klæbo og Norges Skiforbund enige om landslagsavtale
2.5.2026 15:00:20 CEST | Norges Skiforbund | Pressemelding
Johannes Høsflot Klæbo og Norges Skiforbund langrenn er enige om en ny avtale. Avtalen klargjør rammene for det videre samarbeidet, både sportslig og kommersielt. Dialogen har hele tiden vært god og konstruktiv, med mål om å komme til enighet så raskt som mulig.
– Vi er veldig glade for å ha landet en ny avtale med Johannes. Gjennom åpne og løpende samtaler har vi hatt en god og felles forståelse for hverandres behov og ambisjoner. Avtalen gir et godt utgangspunkt for et videre samarbeid som ivaretar både landslagets behov og Johannes sin videre satsing, sier langrennssjef Cathrine Instebø.
Også Klæbo er tilfreds med avtalen som nå er på plass.
– Jeg er glad for at vi har kommet frem til en avtale som gir et godt grunnlag for satsingen og samarbeidet videre. Samtalene med Skiforbundet har vært konstruktive hele veien. Jeg opplever at vi har landet en avtale begge parter er fornøyde med, og jeg gleder meg til en ny periode på landslaget, sier Johannes Høsflot Klæbo.
– Skiforbundet har vært løsningsorienterte og konstruktive i våre samtaler, og det mener jeg også at vi har vært. Derfor har vi funnet frem til gode løsninger, for begge parter, sier pappa og manager, Haakon Klæbo.
Avtalen legger et solid grunnlag for Klæbos videre satsing, der VM i Falun i 2027 er sesongens høydepunkt.
Skiforbundet og Klæbo ønsker ikke å si noe om innholdet i avtalen nå, men vil komme med mer informasjon senere.
Kontaktpersoner:
- Langrennssjef Cathrine Instebø (tilgjengelig fra klokken 16:00 til 16:30 i dag) mobil: 930 51 707.
- Leder kommunikasjon og samfunn, Espen Graff, mobil: 909 32 595.
Om Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss? Trykk på Følg oppe til høyre - når du går inn i vårt presserom - eller klikk deg inn på Følg via menyen.
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
DNB forlenger samarbeidet med Alpinlandslaget24.9.2026 12:16:22 CEST | Pressemelding
DNB og Norges Skiforbund Alpint forlenger sitt mangeårige samarbeid fram til 2030. DNB får dermed en sentral rolle som partner for norsk alpinsport også i årene som kommer. Det gir et solid grunnlag for videre utvikling av landslagene, inkludert para.
Uttak jentesatsning freeski 2026/202724.9.2026 08:09:11 CEST | Pressemelding
Tolv utøvere fra seks ulike klubber er valgt ut til å delta i prosjektet gjennom sesongen 2026/2027. – Vi er veldig glade for å kunne videreføre jentesatsningen også denne sesongen. Samlingene gir utøverne en unik mulighet til å utvikle seg sammen med andre jenter som har de samme ambisjonene. Vi ser år etter år hvor verdifullt dette fellesskapet er, både sportslig og sosialt, sier sportssjef i freeski, Christoffer Schach.
Kick-off for Alpinlandslaget 7. oktober23.9.2026 13:20:09 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Alpint inviterer til media til sesongens kick-off med alpinlandslaget onsdag 7. oktober fra kl. 12:00 i Oslo.
Vår Energi forlenger og styrker samarbeidet med alpinlandslaget21.9.2026 12:29:48 CEST | Pressemelding
Vår Energi forlenger samarbeidet med Norges Skiforbund Alpint frem til 2029. Avtalen øker i verdi og markerer en langsiktig satsing på hele alpinlandslaget frem mot VM på hjemmebane i Narvik.
Vant World Cup-sammenlagt20.9.2026 17:24:53 CEST | Pressemelding
Ragnhild Aarekol (25) fra Vindafjord IL vant årets World Cup i rulleski med suveren margin. Ikke på 15 år har en norsk kvinne vunnet «kula» i rulleski. Det var Guro Strøm Solli som vant rulleskicupen sammenlagt sist for Norge. Dette skjedde i 2011. I tillegg til å vinne World Cup-sammenlagt ble også Aarekol trippel verdensmester i latviske Madona i sommer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom