Endringer i langrennsledelsen
24.4.2026 10:30:06 CEST | Norges Skiforbund | Pressemelding
Landslagssjef og det meste av trenerkabalen er klar i langrenn. Per Elias Kalfoss (53) er ansatt i stillingen som landslagssjef i langrenn frem til og med OL i 2030. Kalfoss var konstituert i stillingen sist sesong.
Per Elias Kalfoss, Cathrine Instebø, Marit Bjørgen og Eirik Myhr Nossum er tilgjengelige for intervjuer på NSF, Ullevål Stadion kl. 11:30-12:30. Sjur Ole Svarstad er tilgjengelig på tlf.
Kontakter
Claes-Tommy HerlandMediekontakt Langrenn
Tel:92 82 72 83herland@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss? Trykk på Følg oppe til høyre - når du går inn i vårt presserom - eller klikk deg inn på Følg via menyen.
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Uttak B-landslaget hopp 2026/2711.6.2026 09:13:05 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Hopp har tatt ut fem utøvere på B-landslaget i VM-sesongen.
Fikk VM i skiflyging 203010.6.2026 21:01:11 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund med arrangør Vikersund fikk i kveld offisielt tildelt nok et VM i skiflyging.
Uttak rekruttlandslag og juniorlandslag i kombinert9.6.2026 09:24:09 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Kombinert har tatt ut troppene til rekruttlandslag og juniorlandslag i VM-sesongen 2026/27.
Telemarklandslagene 2026-20274.6.2026 13:17:52 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Telemark har tatt ut landslagene for sesongen 2026-2027. Sportssjef Bjørn Espen Aase mener Norge stiller med et av de sterkeste lagene på mange år.
Ny sponsoravtale – etablerer Team Scandic3.6.2026 09:03:31 CEST | Pressemelding
Scandic styrker og forlenger avtalen med Norges Skiforbund langrenn (NSF), og satser tungt på fremtidens skihelter gjennom nyetablerte Team Scandic.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom