Flytter herrenes kvalifisering
19.3.2026 21:50:45 CET | Norges Skiforbund | Pressemelding
Hoppherrenes trening og kvalifisering i Vikersund fredag er flyttet til henholdsvis kl. 16:00 og kl. 18:00.
Pressemeldingen sendes på vegne av Vikersund
– Dette gjøres for å få optimale og rettferdige flyforhold i Vikersundbakken, sier leder i organisasjonskomiteen, Leif Arne Berget.
Kvinnenes trening starter kl. 09:00, med kvalifisering kl. 10:30.
Berget er tilgjengelig på tlf. 464 30 441.
Om Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss? Trykk på Følg oppe til høyre - når du går inn i vårt presserom - eller klikk deg inn på Følg via menyen.
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Vikersund i front for likestilling19.3.2026 15:34:07 CET | Pressemelding
Vikersund sikrer premiepenger også til kvinnenes kvalifiseringer under skiflygingsfesten i helgen.
Forlenger med hoppguttas trenere19.3.2026 07:32:59 CET | Pressemelding
Rune Velta, Anders Fannemel og Sigurd Søberg fortsetter som trenere for det norske herrelandslaget i hopp.
Klare for Tignes17.3.2026 10:24:37 CET | Pressemelding
Gullvinnerne fra Itaia-OL, Birk Ruud og Tormod Frostad, er klare for renn igjen. Både slopestyle og Big Air er på programmet i World Cup i franske Tignes denne uka.
Klart for skiflygingsfest i Vikersund17.3.2026 09:26:06 CET | Pressemelding
Hopplandslaget er klare for en helg med lange svev i Vikersundbakken. Norge stiller med 12 hoppere på hjemmebane.
Langrenn: Medieservice World Cup-finale Lake Placid16.3.2026 14:59:43 CET | Pressemelding
Norges Skiforbund Langrenn prøver å legge best mulig til rette for media som ikke er onsite under World Cup-finalen i USA.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom