Suksessen fortsetter - NRK søker nye deltakere til «Team Pølsa»
10.3.2026 13:00:00 CET | NRK | Pressemelding
«Team Pølsa» engasjerer og berører nok en gang det norske folk. Nå søker NRK etter ungdommer til sesong tre.

Gjennom to sesonger har tolv ungdommer imponert seerne ved å utfordre seg selv. Deltakerne lærer nordmenn verdien av samhold og mestring, og ikke minst evnen til å se forbi egne hindringer – uavhengig av utgangspunkt.
Kort tid etter at årets deltakere har passert målstreken under rennet i Holmenkollen, skal NRK i gang med opptak til en ny sesong. Nå søker NRK etter ungdommer som ønsker å bli en del av laget i sesong tre.
– Det er fantastisk at vi skal i gang med enda en sesong av «Team Pølsa». Det kunne jeg ikke drømt om da vi gikk i gang med dette for snart tre år siden. Vi gjør dette fordi det er så mange der ute som forteller oss hvor viktig nettopp slike serier er. Jeg er skikkelig stolt over å få lov til å være en liten brikke i det neste puslespillet vi skal legge, sier Øystein Pettersen, som nok en gang blir teamleder for det nye laget.
Nærmer seg én million seere
Den første sesongen ble en stor suksess, og hver episode er fram til nå sett av over 1,3 millioner seere i snitt. Det ser ut til at også den andre sesongen treffer hjertet til seerne.
Etter halvannen uke er første episode allerede sett av 952.000 seere. Den andre episoden, som ble publisert fredag i forrige uke, er sett av 858.000 nordmenn.
– Det har vært helt fantastisk å se responsen på sesong to av «Team Pølsa». I likhet med gjengen fra sesong én har ungdommene inspirert og rørt mange med historiene sine og pågangsmotet de viser. Vi gleder oss stort over at vi er i gang med castingprosessen og etter hvert skal produsere nok en sesong av dette fantastiske konseptet, sier Randi Helland, redaksjonssjef i NRK Fakta.
NRK søker ungdommer med alle typer og nivåer av funksjonsnedsettelser. Aldersgruppen er mellom 12 og 16 år.
De som ønsker å være med i den tredje sesongen av «Team Pølsa» kan søke her.
Den tredje episoden av sesong 2 publiseres i NRK TV fredag 13. mars.

Kontakter
Vetle NielsenKommunikasjonsansvarligNRK
Tel:+47 99473874vetle.nielsen@nrk.noBilder


Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Kasper Wikestad skal jobbe for NRK under fotball-VM10.3.2026 13:20:12 CET | Pressemelding
Han har formidlet noen av de største øyeblikkene i internasjonal fotball til det norske folk. Til sommeren skal Kasper Wikestad jobbe for NRK under fotball-VM.
Rekordstor interesse for NRK FleRe: 377 søkere kjemper om plassene10.3.2026 09:02:15 CET | Pressemelding
NRKs talentprogram for journalister med flerkulturell kompetanse, NRK FleRe, knuser alle tidligere rekorder med hele 377 søkere.
«Blåtur»: Ny humorpodkast fra BMI-trio10.3.2026 06:00:00 CET | Pressemelding
Christian Mikkelsen, Olav Svarstad Haugland og Emil Lystvedt Berntsen inviterer inn i et uforutsigbart humorunivers. Podkasten har premiere i NRK Radio tirsdag 10. mars.
Isalill Kolpus og Ánte Siri er programledere for Sámi Grand Prix 20265.3.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Tolv artister er klare for å imponere i den største samiske musikkonkurransen. Få oversikten her.
Slik blir påska på NRK4.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Det blir påskekrim, ny krimkomedie-podkast, baking og andre godbiter. Her får du en oversikt over hva som kommer på NRK i påska.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom