Kronprinsen besøker Elcare – 275 000 produkter får nytt liv årlig
5.3.2026 09:24:59 CET | Elkjøp Nordic | Pressemelding
Mandag 9. mars kommer H.K.H Kronprins Haakon på besøk til Elcare på Kongsvinger.

På Kongsvinger forlenger 80 ansatte levetiden til rundt 750 elektronikkprodukter hver eneste dag. Det betyr om lag 275 000 produkter i året. Produkter som dermed får et nytt og forlenget liv.
Den 9. mars besøker Kronprins Haakon Elcares verksted for å se hvordan reparasjon i praksis kan bli et alternativ til bruk-og-kast. Samtidig mener selskapet at dagens rammevilkår gjør det unødvendig dyrt for forbrukere å velge reparasjon.
Blant deltakerne denne dagen er:
- Mette Fossum, direktør i Forbrukerrådet
- Bjørn K. Haugland, adm.dir. i Skift, Næringslivets klimaledere
- Ingrid Næss-Holm, fagsjef i Fremtiden i våre hender
- Camilla S. Gramstad, leder for Regjeringens samfunnsoppdrag for sirkulær økonomi
Vi inviterer dere til verkstedet på Kongsvinger for å møte medarbeiderne som daglig gir nytt liv til mobiltelefoner, PC-er og annen elektronikk. Her vil dere få høre mer om hvorfor reparasjon kan skape både miljøgevinster, lokale arbeidsplasser og gjøre oss mindre avhengig av kritiske råvarer fra land vi ikke har naturlige allianser med, og snakke med både samfunnsaktører og næringsliv om hvordan reparasjoner kan bli en enda viktigere del av løsningen.
Tid og sted
Mandag 9. mars kl. 11.00
Elcare Nordic, Industrivegen 53, Kongsvinger
Akkreditering
Medier som vil dekke besøket bes melde sin ankomst hos Statsforvalteren i Innlandet, som er ansvarlig for besøket, innen fredag 6. mars kl. 12.00. Send epost til kommunikasjonssjef Karianne Stordal,
karianne.stordal@statsforvalteren.no. Her oppgir du medium, navn, epost-adresse og telefonnummer til de som skal dekke besøket. Akkrediterte medier får tilsendt medieprogram før besøket.
Kontakter
Kristian WillangerKommunikasjonssjef
Tel:99 50 70 41kristian.willanger@elkjop.noBilder




Følg pressemeldinger fra Elkjøp Nordic
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Elkjøp Nordic på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Elkjøp Nordic
Det må lønne seg å gjøre det riktige9.3.2026 13:57:46 CET | Pressemelding
Vi kommer fra ulike ståsteder – handel, forbrukerinteresser, næringsliv og miljøbevegelse – men står samlet om ett enkelt budskap: Reduser momsen på reparasjoner.
275 000 reparasjoner i året - Kongsvinger i front på sirkulærøkonomi5.3.2026 09:13:11 CET | Pressemelding
Mandag 9. mars kommer H.K.H Kronprins Haakon på besøk til Elcare på Kongsvinger.
Elkjøp kjøper Eplehuset25.2.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Elkjøp Nordic kjøper Eplehuset. – Dette gleder vi oss enormt til, sier konsernsjef Fredrik Tønnesen.
Tidenes julehandel for Elkjøp i Norden22.1.2026 07:30:00 CET | Pressemelding
Allerede sterke halvårsresultater ble fulgt opp med en julehandel elektronikkjeden aldri har sett maken til.
Sterk vekst i lønnsomheten for Elkjøp Nordic3.7.2025 08:42:50 CEST | Pressemelding
Det nordiske Elkjøp-konsernet øker lønnsomheten i et fortsatt svakt marked. Mens store deler av bransjen sliter med lønnsomhet, tjener markedslederen over milliarden igjen. Nå håper konsernsjefen at rentekutt vil sette fart på handlelysten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom