Mordene i Åre: Endelig ny bok fra Viveca Sten!
26.1.2026 08:46:36 CET | Bonnier Norsk Forlag | Pressemelding
Viveca Stens krimserie Mordene i Åre trollbinder lesere over hele verden og er oversatt til mer enn 40 språk, med over 10 millioner solgte eksemplarer. Nå er den etterlengtede Benåderen her!

I fjor tok den populære bokserien steget over til skjermen med Netflix-serien Mordene i Åre. Den gikk rett inn på førsteplass, og nå er ny sesong på trappene.
Men før den tid slippes femte bok i serien, Benåderen, 30. januar – en utmerket anledning for både gamle og nye fans til å forsvinne inn i Stens univers.
Mistenkelige dødsfall
Da en eldre mann blir funnet død i Åre, avfeies dødsfallet som naturlig. Men datteren er ikke overbevist. Etterforsker Hanna Ahlander aner raskt at noe ikke stemmer.
Samtidig slår det sprekker i samarbeidet med kollegaen Daniel Lindskog. Det som en gang var et sterkt makkerpar, trues av konflikt og mistillit.
Når enda et dødsfall ryster fjellbygda, vokser frykten for at en morder er på ferde. Tiden renner ut – og Hanna og Daniel må finne tilbake til hverandre før flere liv går tapt.
Om forfatteren
Viveca Sten debuterte som forfatter i 2008 med krimromanen Farlig farvann, første bok i serien som utspiller seg på Sandhamn i Stockholms skjærgård. Hun er utdannet jurist, men jobber nå som forfatter på heltid, med over ti millioner solgte bøker.
Benåderen er femte del av Mordene i Åre, en serie der Sten bruker storslagen natur og sterke karakterer til å skape mordgåter som fengsler leserne.
Lansering er 30. januar. Ta kontakt for intervju og anmeldereksemplar.
Boken er oversatt til norsk av Kari Engen.
Nøkkelord
Kontakter
Kim Daniel LindegaardPressesjef i Bonnier Norsk Forlag
Tel:920 61 162kim.daniel.lindegaard@bonnierforlag.noBilder




Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Sigrid Undsets liv skildres i ny biografisk roman av Ida Jessen6.3.2026 07:36:00 CET | Pressemelding
Danske Ida Jessen gir nytt liv til Sigrid Undset i en biografisk roman om en kvinne fanget mellom plikt og lengsel. Forfatteren har flere ganger vært nominert til Nordisk råds litteraturpris.
Prisvinner Kaja Gjersem Nygaard tilbake med ny bok!6.3.2026 06:56:00 CET | Pressemelding
Nylig vant Kaja Gjersem Nygaard pris for beste krimdebut. Nå er hun endelig klar med sin tredje bok om Martha Krogh, Et dypere svik.
Eldreomsorgens skyggesider utforskes i Sandefjord-krim5.3.2026 07:17:00 CET | Pressemelding
Hvordan kan eldres liv gå tapt uten at noen reagerer? I sin nye Sandefjord-krim Evas skål setter Myriam H. Bjerkli søkelys på grensene mellom omsorg og overgrep.
Hva er egentlig temperatur – og hvordan endte mennesket med å skru på klodens termostat?4.3.2026 07:16:00 CET | Pressemelding
Etter en usedvanlig kald vinter har mange av oss kjent kulden ekstra tydelig på kroppen. I Temperatur forteller meteorolog Ellen Viste historien om hvordan en tropisk art lærte seg å trosse kulden, temme varmen og til slutt endre klimaet på sin egen planet.
Over en halv million solgte bøker i Norge!3.3.2026 08:41:12 CET | Pressemelding
Santa Montefiore er blant de mest leste forfatterne i Norge, og er nå tilbake med Den siste sangen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom