Blir byutvikler i Aspelin Reitan Eiendom
13.1.2026 08:00:00 CET | Aspelin Reitan Eiendom | Pressemelding
Aspelin Reitan Eiendom har ansatt Mansoor Hussain som byutvikler. Med ansettelsen styrker selskapet teamet innen samfunn, byutvikling og arkitektur.

– Jeg har gjennom ulike roller fulgt med på gjengen i Aspelin Reitan Eiendom, og de har stadig imponert. Selskapet har gjennomført helt fantastiske prosjekter så langt, og har spennende planer for årene fremover. Det gleder jeg meg til å bidra til og være en del av, sier Mansoor Hussain.
Mansoor Hussain har bred erfaring fra Oslopolitikken og har vært folkevalgt siden 2017 i byråd, bystyre og bydelsutvalg. Han kommer fra stillingen som seniorrådgiver i Storm Samfunn, der han har bygget opp byråets rådgivningsmiljø innen eiendom og utvidet kundeporteføljen innen eiendom betydelig.
Ledelsen i Aspelin Reitan Eiendom fremhever Hussains kompetanse som et viktig bidrag til selskapet.
– Det var ekstremt stor interesse for stillingen som utvikler med mange sterke kandidater, og vi synes det er fantastisk at vi nå kan styrke teamet for byutvikling og arkitektur med Mansoor. Hans planfaglige teft, entusiasme for byen, tverrfaglighet, kommunikasjonsevne og energi vil være verdifull i den spennende tiden vi går i møte, sier Maren Bjerkeng, direktør byutvikling og arkitektur i Aspelin Reitan Eiendom.
Hussain ser frem til nye utfordringer i selskapet:
– Jeg har hatt muligheten til å arbeide med eiendomsutvikling fra mange ulike sider av bordet, og dette blir en ny rolle som jeg ikke kunne la gå fra meg. Hos Storm har jeg blitt enda bedre kjent med bransjen, og fått muligheten til å bygge erfaringer som jeg er takknemlig for. Aspelin Reitan Eiendom er nå en av de største private eiendomsselskapene i Oslo, det gir enorme muligheter innen byutvikling. Her blir det bare å følge med fremover, sier Hussain.
Nøkkelord
Kontakter
Grete SivertsenMarkeds- og kommunikasjonssjefAspelin Reitan Eiendom
Tel:+ 47 92 85 81 52gs@aspelinreitan.noBilder



Lenker
Om Aspelin Reitan Eindom
Aspelin Reitan Eiendom er en av Oslos største private eiendomsutviklere, eid 50/50 av Artel Kapital og Reitan Eiendom. Selskapet utfører komplekse prosjekter med mål om å skape langsiktige verdier og gode byrom. Aspelin Reitan Eiendom har vært sentral i utformingen av byområdene Vulkan og Tjuvholmen, i tillegg til kontorprosjektet VIA og Sommerro hotell.
Pågående prosjekter i Oslo sentrum er Landbrukskvartalet, Spektrum og Lille Parkvei. Campus Ullevål ferdigstilles våren 2026.
Følg pressemeldinger fra Aspelin Reitan Eiendom
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Aspelin Reitan Eiendom på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Aspelin Reitan Eiendom
Kjøper First Hotel Millennium13.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Aspelin Reitan Eiendom og Malling kjøper First Hotel Millennium i Oslo sentrum. Kjøpet gjøres gjennom Malling Value Add I, et fond forvaltet av Malling Investment Management. Selger er Oslo Finans, med Union Real Estate Fund III Holding og Fram som bakenforliggende eiere.
PwC flytter til Spektrum11.2.2026 09:30:00 CET | Pressemelding
PwC har signert avtale om å flytte til Over Spektrum, et nytt signalbygg som reiser seg over Oslo Spektrum, Norges største kultur- og konferansearena. Her får selskapet Oslos beste utsikt, fleksible lokaler og en sentral beliggenhet i hjertet av byen når bygget står ferdig i 2029. Med denne avtalen er nær 83 prosent av lokalene utleid.
NIBIO signerer leiekontrakt med Campus Ullevål9.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
NIBIO - Norsk institutt for bioøkonomi har inngått leiekontrakt med Campus Ullevål og flytter deler av organisasjonen til det nye forskningsbygget i Oslo. Bygget, som ferdigstilles våren 2026, er nå 90 prosent utleid.
Åpner italiensk restaurant og vinbar på Campus Ullevål30.1.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Nabolaget får et nytt, spennende serveringstilbud når Trattoria Bacco og Enoteca Bacco åpner i Sognsveien i august 2026.
Etablerer et av Oslos største eiendomsselskaper14.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Aspelin Eiendom og Reitan Eiendom slår sammen sine Oslo-porteføljer og etablerer Aspelin Reitan Eiendom, et av de største private eiendomsselskapene i hovedstaden, med en samlet eiendomsverdi på rundt 19 milliarder kroner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom