Telia selger Futurehome tilbake til de ansatte
21.12.2021 08:00:00 CET | Telia Norge | Pressemelding

Telia Norge AS og Futurehome AS har i dag inngått en avtale som innebærer at Telia Norge selger alle sine aksjer i Futurehome tilbake til gründerne og de ansatte i selskapet. Begge parter er fornøyd med avtalen, og Futurehome er klar for videre vekst i smarthus- og energioptimaliseringsmarkedet.
– Som majoritetseier har vi hatt et godt samarbeid og en god dialog med Futurehome og alle deres ansatte i flere år, og vi er sammen blitt enige om at dette vil være den beste løsningen for selskapet fremover, sier Pål Rune Kaalen, leder for privatmarkedet i Telia Norge. – Nå får selskapet en «ny» gründerreise, og vi ser frem til et fortsatt godt partnersamarbeid og ønsker dem lykke til på den videre ferden.
Det var i februar 2018 at tidligere Get inngikk en avtale med Futurehome som gjorde at selskapet ble majoritetseier i Futurehome med 51 prosent eierandel, mens de opprinnelige gründerne og ansatte eide de resterende aksjene. Etter at Get ble til Telia er Futurehome blitt videreutviklet både på produkt- og markedssiden, og Telia Norge og Futurehome har samtidig inngått en langsiktig partnerskapsavtale. Nå gjør gründerne og de ansatte seg klare for neste reise.
– Vi har hatt det veldig bra i Telia-familien og lært en hel masse som vi tar med oss videre, og vi er veldig glade for det samarbeidet og partnerskapet vi har hatt og vil ha også fremover. Nå får vi muligheten til en ny gründereise med enda bedre forutsetninger enn da vi først startet selskapet i 2013, og det er vi utrolig glade for. Vi jobber kontinuerlig med å videreutvikle Futurehome og utforske nye markedsmuligheter, og sammen er vi derfor blitt enige om at den beste måten å gjøre det på er uten formelle eierskapsbindinger, sier Erik Stokkeland, medgründer og adm.dir. i Futurehome.
Nøkkelord
Kontakter
Pressetelefon (kun for journalister)
Mandag-fredag kl. 08-18
+47 465 00 000
Bilder
Følg pressemeldinger fra Telia Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Telia Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Telia Norge
Telia yter seniorkundene ekstra service17.6.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
For å møte behovene til seniorene tilbyr Telia gratis hjelp i butikk for alle kunder over 67 år. Målet er en tryggere og enklere hverdag med mobiltelefon og digitale tjenester.
Ny svindeltrend: Unge lokkes til å bli «telekom-muldyr» via sosiale medier12.6.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Telia advarer mot en økende trend der unge mennesker rekrutteres til å opprette mobilabonnementer for kriminelle, mest sannsynlig via plattformer som TikTok og Snapchat, mot betaling. Disse såkalte «telekom-muldyrene» blir uvitende del av organisert svindel.
Telia bidro med ny teknologi for livsviktig dekning8.6.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Under øvelsen SAR61°N testet Telia ny teknologi som kan gi mobildekning der det er mangelfull dekning og dermed bidra til å redde liv i krevende redningsaksjoner.
Ny leder for IT i Telia Norge3.6.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Jon Espen Nergård blir ny CIO i Telia Norge og vil inngå i selskapets ledergruppe.
Telia har lukket spoofing-hull i mobilnettet28.5.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
Telia har identifisert og lukket en svakhet i mobilnettet som med de riktige tekniske forutsetningene gjorde det mulig å «spoofe» andres telefonnumre. Selskapet har ingen indikasjoner på at dette har blitt utnyttet av kriminelle aktører.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
