Aker BP forlenger med Kombinertlandslaget
8.12.2025 11:18:41 CET | Norges Skiforbund | Pressemelding
Kampen for et likestilt-OL med kombinertkvinnene til start i 2030 fortsetter med Aker BP på laget. Samarbeidet med Kombinertlandslaget forlenges til 2029.

Aker BP er en viktig samarbeidspartner for Kombinertlandslaget.
– Aker BP forlenger avtalen med kombinertlandslaget. Det er gøy å se at kombinertutøverne presterer i verdenstoppen år etter år. En rekke gode utøvere, og et solid støtteapparat, gjør at dette er et lag vi vil være en del av, sier kommunikasjonsdirektør Tore Dammann Langballe i Aker BP.
– Men aller viktigst for oss er å være med å slåss for at kvinnene også skal få delta i de olympiske leker. Kombinert er den eneste grenen hvor kun menn får konkurrere. For Aker BP er "like muligheter" en fellesnevner for mange av engasjementene våre. Derfor vil vi være med for å kjempe for like muligheter i OL i 2030, fortsetter Langballe.
Siden 2022 har Aker BP støttet kombinertkvinnenes kamp for å få delta i vinter-OL.
– Vi er svært stolte over at Aker BP fortsetter å støtte vår viktigste kamp. Sammen blir vi sterkere i arbeidet med å få til et likestilt OL. Avtalen med Aker BP betyr også mye for vårt sportslige arbeider framover med VM i Falun 2027 som det første store høydepunktet etter Italia-OL, sier sportssjef Ivar Stuan.
Kontaktpersoner:
- Tore Dammann Langballe, kommunikasjonsdirektør i Aker BP, tlf. 907 77 841.
- Ivar Stuan, sportssjef Kombinertlandslaget, tlf. 922 54 599.
Kontakter
Steinar BjerkmannMedieansvarlig Kombinert
Tel:+47 917 98 264steinar.bjerkmann@skiforbundet.noBilder

Om Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss? Trykk på Følg oppe til høyre - når du går inn i vårt presserom - eller klikk deg inn på Følg via menyen.
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Invitasjon media Holmenkollen Skifestival 14.-15. mars3.3.2026 11:10:54 CET | Presseinvitasjon
Holmenkollen Skifestival i samarbeid med Norges Skiforbund inviterer media til nordisk helg i Holmenkollen 14.-15. mars.
Junior-VM nordiske grener sendes på VG TV27.2.2026 07:55:37 CET | Pressemelding
Den første uka i mars byr på junior-VM nordiske grener og U23-mesterskapet i langrenn. All skimoroa fra Lillehammer sendes på VG TV.
Uttak junior-VM alpint Narvik26.2.2026 09:17:38 CET | Pressemelding
Norges Skiforbund Alpint har uttatt utøvere til årets junior-VM i Narvik 4.-12. mars.
Uttak skiflyging hopp i Kulm24.2.2026 09:35:03 CET | Pressemelding
Seks norske hoppere er klare for å fly langt i Kulm. Isak Langmo er tilbake på øverste nivå.
Historisk skiflygingsrenn i kombinert24.2.2026 07:38:06 CET | Pressemelding
Fredag skriver kombinertsporten historie med tidenes første World Cup-renn i skiflyging.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom