Her er "Årets leverandør"!
4.12.2025 13:05:15 CET | BAMA | Pressemelding
– Vinneren er et forbilde, en utrolig dyktig produsent med leveranser som holder høyt nivå, sier Johan Sejersted, direktør for norsk i BAMA.

Og den dyktige vinneren i 2025 ble potetprodusent Thore Sigurd Woll, som holder til på familiegården Svingøre i Grue i Innlandet.
Jubelen stod i taket på Lily Country Club da en glad vinner entret scenen onsdag kveld. Prisen ble delt ut på festmiddagen til GRØNT, Gartnerhallens årskonferanses, hvor også landbruks- og matminister Nils Kristen Sandtrøen (Ap) deltok.
Norskdirektør Johan, er full av lovord om vinneren.
– Thore Sigurd er et forbilde, en utrolig dyktig og kunnskapsrik produsent som holder et kontinuerlig høyt nivå på leveransene sine. Han brenner for det han driver med, og tar godt vare på folkene sine. Nå har han også blitt SKP, og tar dermed et stort ansvar for innovasjon og fremgang i hele næringen. Det er en glede å samarbeide med Thore Sigurd, sier han.
Thore Sigurd omtales også som en av foregangsprodusentene på små- og bakepoteter – med sortene Anouk, Jazzy og Celandine, samt Colomba (bakepotet). I tillegg har han de kjente og kjære sortene Asterix og Beate.
Her er juryens begrunnelse:
Årets vinner kjennetegnes av en tydelig vilje til kontinuerlig forbedring og et sterkt engasjement for kvalitet i alle ledd av driften. Produsenten utmerker seg med gode rutiner, høy bevissthet rundt krav og forventninger og har en strukturell tilnærming som skaper trygghet og forutsigbarhet, både i produksjonen og for dem som arbeider der.
Juryen har lagt særlig vekt på produsentens positive holdninger, profesjonalitet og evne til å skape gode sosiale og bygningsmessige forhold. Produsenten har et gjennomgående godt nivå på innovasjon, orden og oppfølging av de ansatte, og leverer stabilt gode resultater i kategorier som vurderes som helt avgjørende for langsiktig bærekraft og kvalitet. Dette bidrar til et robust og fremtidsrettet driftsmiljø, som er godt tilpasset dagens krav til både mattrygghet og produksjonseffektivitet.
Vinneren viser en jevn og solid prestasjon, med klare styrker på områder som har stor betydning for BAMA og for norsk produksjon generelt. Juryen vurderer at årets vinner leverer på et høyt nivå over tid, setter standarder som inspirerer andre i bransjen, og viser en modenhet og tilstedeværelse som gjør at samarbeidet oppleves trygt, profesjonelt og framtidsrettet.
Det at produsenten, i en ung alder, tar ansvar på tvers av både drift og utvikling, og nå også er valgt som SKP innen sitt fagområde, viser en person som ikke bare driver en virksomhet – men som aktivt bidrar til utviklingen av hele næringen. Med base i et av landets viktigste produksjonsområder, og med familien tett involvert, har årets vinner etablert en driftsform som kombinerer tradisjon, ansvarlighet og moderne utviklingskraft.
Dette er «Årets leverandør»
«Årets leverandør» løfter fram norske produsenter som virkelig har utmerket seg det siste året. Prisen hedrer aktører som utviser evne til sterkt samarbeid, solid markedsforståelse og høy leveringsevne – og som følger BAMAs krav til både produktkvalitet og kvalitetssystemer.
Prisen deles ut på GRØNT – Gartnerhallens årskonferanse, hvor norsk frukt- og grøntbransje møtes. Utmerkelsen ble delt ut for første gang i 2011.
Nøkkelord
Kontakter
Anne Victoria FrognerSenior kommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 934 89 289annevictoria.frogner@bama.noBilder

Følg pressemeldinger fra BAMA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra BAMA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra BAMA
Solid vekst for frukt og grønt: Vi spiste i snitt 43 porsjoner mer i 20253.2.2026 08:48:16 CET | Pressemelding
I 2025 økte BAMA volumet med fem prosent sammenlignet med året før – tilsvarende mer enn 24 000 tonn frukt og grønt.
Norske grønnsaker sikret BAMA og Gartnerhallen gull for sunnere markedsføring28.1.2026 13:53:09 CET | Pressemelding
Superstjernene Erling Braut Haaland og Aron Espeland i samspill med norsk spisskål, gulrot og nypoteter ble en vinneroppskrift.
Ikke la de grønne nyttårsforsettene glippe!26.1.2026 08:32:06 CET | Pressemelding
Slik spiser vi i jakten på nyttårsforsettene.
Her er årets frukt- og grønt-trender26.12.2025 07:30:00 CET | Pressemelding
Rekorder, virale trender og nye norske suksesser preget frukt- og grøntåret 2025. Neste år byr på enda flere overraskelser, fra rød kiwi til grønnsaker som tar steget fra eksotiske til norske.
Slik lykkes du med julefavoritten!19.12.2025 07:15:00 CET | Pressemelding
Kålrot er en naturlig del av julefeiringen, men visste du at den ikke bør kokes?
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom