Næringsministeren til Tromsøregionen 1.–2. desember
28.11.2025 09:29:19 CET | Nærings- og fiskeridepartementet | Presseinvitasjon
Næringsministeren besøker Tromsøregionen 1.-2. desember. Tema for besøket er reiseliv.

- Tromsø og regionen rundt har et attraktivt reiselivsprodukt, både for norske og utenlandske gjester. Jeg er imponert over hvordan næringslivet i Troms har omstilt seg til nå å kunne betraktes mer og mer som en helårsdestinasjon. Det er ikke så mange reisemål i Norge som har greid det. Men det kan også gi press på lokalsamfunn, natur og miljø, så her må vi finne gode balanser og sikre tillit. Jeg ser frem til å møte lokale aktører og høre om utfordringene de står overfor, sier næringsminister Cecilie Myrseth.
Program:
Mandag 1. desember:
18.00 Nordlysaktivitet med Best Arctic i samarbeid med Visit Tromsø-Region AS
Tirsdag 2. desember:
09.00- 16.00 Hvalsafari til Skjervøy, inkl. møter med reiselivsnæringen om de utfordringene bransjen melder om
Pressen som ønsker å dekke besøket må melde seg på ved å sende e-post til sgo@nfd.dep.no.
Nøkkelord
Kontakter
Sandra GodtlibsenKommunikasjonsrådgiver
Tel:48246740sandra.godtlibsen@nfd.dep.noOm oss
Nærings- og fiskeridepartementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Innsyn: NFDs postjournal er søkbar hos www.eInnsyn.no
Du kan følgje NFD på LinkedIn og Flickr, og regjeringa på X/Twitter og Facebook

Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Norge og Tyskland skal samarbeide enda tettere om romvirksomhet28.4.2026 13:47:07 CEST | Pressemelding
I dag møttes næringsminister Cecilie Myrseth og Tysklands minister for forskning, teknologi og romfart, Dorothee Bär, i Tromsø for å signere mandatet til den nye arbeidsgruppen som får ansvaret for å følge opp samarbeidet. Oppskytning, overvåking og sikker kommunikasjon blir prioriterte områder.
Fiskeri- og havministeren deltar på maritimt EU-ministermøte på Kypros28.4.2026 08:21:26 CEST | Presseinvitasjon
Fiskeri- og havmininister Marianne Sivertsen Næss er på Kypros 29. april for å delta på ministermøte mellom EUs ministre med ansvar for maritim næring. Hovedtemaene er maritim kompetanse og likestilling.
Fiskeri- og havministeren og helse- og omsorgsministeren deltar på finalen i Kokkesprell27.4.2026 16:20:21 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss og helse- og omsorgsminister Jan Christian Vestre skal delta i finalen i Kokkesprell.
Presseinvitasjon:27.4.2026 15:47:13 CEST | Pressemelding
Statssekretær Vegard Grøslie Wennesland ledsager Tysklands minister for forskning, teknologi og romvirksomhet Dorothee Bär til Andøya 28. april.
Presseinvitasjon: Næringsministeren til Tromsø 28. april26.4.2026 08:18:30 CEST | Presseinvitasjon
Næringsminister Cecilie Myrseth er i Tromsø 28. april sammen med Tysklands minister for forskning, teknologi og romvirksomhet Dorothee Bär.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom