Blomstergartner fra Jæren kåret til Norges beste
Grude Gartneri fra Klepp tildelt «Årets leverandør» i Norge av BAMA Blomster

Til rungende applaus fra kolleger i gartnerbransjen kunne Grude Gartneri fra Klepp slippe jubelen løs da de ble kåret til «Årets leverandør» i Norge av BAMA Blomster torsdag ettermiddag.
I konkurranse med mange sterke kandidater var det Grude som gikk helt til topps, takket være vakre blomster med lang holdbarhet, høy kvalitet og imponerende leveringspresisjon. Juryen trekker også frem samarbeidsvilje, løsningsorientering og et brennende engasjement for faget.
– Dette var virkelig ikke forventet. Det er første gang vi får en slik anerkjennelse, og jeg kjenner at jeg blir stolt over alt det harde arbeidet som legges ned av våre ansatte, sier Leif Grude hos Grude Gartneri, som selv mottok prisen under BAMA Blomsters årlige samling for norske leverandører.
– Gartneryrket handler om å gjøre jobben fullt ut, hver eneste dag. Det er først da man oppnår den kvaliteten forbrukerne forventer og fortjener. Det gjøres utrolig mye godt gartnerarbeid i Norge, så det at vi står igjen med denne prisen, er stort, sier han.
I gartneriet på Klepp dyrkes stemorsblomster, hortensia og et bredt utvalg sommerblomster og blomsterløk. Og Grude legger ikke skjul på at hele gartnermiljøet på Jæren skal ha sin del av æren.
– Vi er heldige som er en del av et sterkt og sammensveiset gartnermiljø på Jæren. Her er det mange dyktige produsenter som jobber målrettet for å løfte kvaliteten på plantene våre. Vi trekker hverandre opp, sier Grude.
– Prisen fra BAMA Blomster gir oss enda mer motivasjon til å bli enda bedre, legger han til.
Roses for vakre blomster
Jes Lyngsø Jessen, innkjøpsdirektør i BAMA Blomster Sourcing, sier Grude Gartneri har imponert på alle områder.
– Grude har levert jevnt høy kvalitet gjennom hele året. De har vært presise, ryddige og løsningsorienterte, men viktigst av alt: Blomstene deres ser fantastiske ut, og de holder seg fine lenge, sier Jessen.
– Det er det viktigste kriteriet for kundene våre, og det veier derfor tungt, legger han til.
Jessen trekker også frem samarbeidet som en suksessfaktor:
– Grude Gartneri er et strålende eksempel på hva som skjer når lidenskap, fagkunnskap og samarbeid går hånd i hånd. De har blitt en viktig del av vårt leverandørnettverk på rekordtid. Det er vel fortjent at de nå får denne anerkjennelsen.
Nøkkelord
Kontakter
Joakim IngebrigtsenKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 943 14 650join@bama.noBilder





Følg pressemeldinger fra BAMA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra BAMA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra BAMA
Her er årets frukt- og grønt-trender26.12.2025 07:30:00 CET | Pressemelding
Rekorder, virale trender og nye norske suksesser preget frukt- og grøntåret 2025. Neste år byr på enda flere overraskelser, fra rød kiwi til grønnsaker som tar steget fra eksotiske til norske.
Slik lykkes du med julefavoritten!19.12.2025 07:15:00 CET | Pressemelding
Kålrot er en naturlig del av julefeiringen, men visste du at den ikke bør kokes?
Klementin eller mandarin? Her får du svaret!14.12.2025 11:30:00 CET | Pressemelding
Desember markerer høysesong for søte, små, oransje sitrusfrukter.
Blåbæret har blitt en moderne julefavoritt!12.12.2025 07:18:36 CET | Pressemelding
Desembersalget har tatt helt av.
Nytt og kraftig våpen kan avdekke det kriminelle nettverk vil skjule10.12.2025 11:55:41 CET | Kronikk
Endelig får Tolletaten en egen skanner dedikert til Oslo Havn.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom