DERTOUR Group styrker konsernledelsen etter rekordvekst
22.10.2025 15:08:38 CEST | Apollo | Pressemelding
Utvider ledergruppen for å drive kundesentrering, lønnsom vekst og teknologisk innovasjon.

DERTOUR Group, som Apollo er en del av, kunngjør strategiske endringer i konsernledelsen for å styrke selskapets internasjonale vekst og teknologiske satsing. Endringene følger etter oppkjøpet av Hotelplan Group i august 2025 – en milepæl som gjør DERTOUR Group til paraply for nærmere 200 selskaper og 15 000 ansatte.
– Vår gruppe har gått inn i en ny æra. Med et større internasjonalt fotavtrykk må også lederstrukturen utvikles. Den utvidede konsernledelsen vil sikre tettere samarbeid mellom regioner og forretningsområder, og gi oss kraft til å levere enda bedre reiseopplevelser og drive vår teknologiske transformasjon – særlig innen AI, sier Christoph Debus, konsernsjef i DERTOUR Group.
Nye nøkkelroller i konsernledelsen
Blant de nye tilskuddene er Boris Raoul, som tiltrer som CEO for DERTOUR Tyskland og Østerrike, samt Chief Technology Officer (CTO) for konsernet. Stephanie Schulze zur Wiesch (DERTOUR Suisse) og Jiří Jelínek (DERTOUR Øst-Europa) blir også en del av konsernledelsen. Ingo Burmester går over til rollen som CEO for Hotelldivisjonen, mens Dr. Klaus-Ulrich Sperl får ansvar for videreutvikling av konsernets opplevelses- og tilleggstjenester.
I tillegg blir Britta Fischer utnevnt til Chief HR Officer DERTOUR Group og medlem av den utvidede konsernledelsen.
– Med denne strukturen bygger vi et sterkt og integrert lederteam som kan drive strategien vår videre med fokus på kundesentrering, lønnsom vekst og innovasjon. Vi kombinerer teknologi, bærekraft og menneskelig ekspertise for å skape unike reiseopplevelser som gir varige minner, sier Debus.
Pressekontakt
Corporate Communications
t: +49 69 9588 8000
e: presse@dertour.com
Nøkkelord
Kontakter
Apollos Pressetelefon
Tel:22 33 45 00Beatriz RiveraNordisk kommunikasjonssjef
beatriz.rivera@apollo.noOm Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der du selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir, Lime Travel og Xtravel samt treningshotellet Playitas er Apollo en del av gruppen DER Touristik Nordic AB. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
Reiseekspertene knuser KI og influenserne2.2.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Halvparten av oss bruker kunstig intelligens (KI) for å finne reisetips, men når nordmenn planlegger ferie, stoler vi mest på fagfolk.
Nyhet! Apollo inngår samarbeid med Solmar Villas7.1.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Reisearrangøren lanserer nærmere 1300 villaer fordelt på over 20 ulike reisemål.
Hellas-reisemålene som leverte best i 202529.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Apollos kundeundersøkelse avslører hvilke greske reisemål som imponerte norske feriegjester mest i 2025. Det er de mer genuine og autentiske øyene som skiller seg ut med høyest score på totalopplevelse, service og mat.
Golf Plaisir innleder samarbeid med Ola Axelssons Golfreiser22.12.2025 14:22:22 CET | Pressemelding
Apollos søsterselskap, Golf Plaisir, har i lang tid samarbeidet tett med golfklubber og golfproffer i Norden. Nå inngår de et strategisk samarbeid med Ola Axelssons Golfreiser, en veletablert aktør i det norske markedet.
Apollo Sports-hotellet Monte Feliz blir «Powered by Playitas»16.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Gran Canarias første og eneste sportshotell blir nå enda bedre med det anerkjente kvalitetsstempelet «Powered by Playitas».
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom