Førsteplass og nye opplag for Jørn Lier Horst
Den nye Wisting-romanen til Jørn Lier Horst, Den siste saken, går rett til topps på bestselgerlisten. Nå trykkes det et tredje opplag av den populære boken.

At Wisting har mange trofaste fans, er det ingen tvil om. På Bokhandelforeningens bestselgerliste for skjønnlitteratur, er han på topp.
– Det er gøy å se at Den siste saken går rett inn på førsteplass etter kun noen få dager i salg, sier Jørn Lier Horst.
Nye opplag er på vei ut til landets bokhandlere.
– Interessen for Den siste saken er enorm. Vi trykker allerede nå et tredje opplag, og samlet er 38 000 eksemplarer klare for bokhøsten, sier redaksjonssjef for skjønnlitteratur i Bonnier Norsk Forlag, Anne Fløtaker.
Dominerer bestselgerlistene
Horst topper også Ebok-listen med Den siste saken, og hans forrige Wisting-roman, Tørt land, ligger på andreplass over Norges mest solgte pocketbøker.
Ikke nok med det: Den nyeste boken i Horsts barnebokserie Detektivbyrå nr. 2 med Hans Jørgen Sandnes, Operasjon Zombie, stiger til en andreplass på listen over barn- og ungdomsbøker.
Prisbelønt
Jørn Lier Horst (f. 1970) har lang erfaring som etterforskningsleder i Vestfold politidistrikt og er i dag en av Nordens mest suksessfulle krimforfattere. Hans dybdekunnskap og erfaring gir et sjeldent detaljert og realistisk innblikk i hvordan alvorlige kriminalsaker blir etterforsket, samt hvordan både politi og presse arbeider. Han er også ekspertkommentator i VG og kjent fra Åsted Norge.
Horst har mottatt Bokhandlerprisen, Rivertonprisen, Glassnøkkelen, The Martin Beck Award og The Petrona Award. TV-serien Wisting som er basert på bøkene, er det hittil laget fem sesonger av.
Den siste saken er ute nå. Ta kontakt for anmeldereksemplar og intervju.
Nøkkelord
Kontakter
Kim Daniel LindegaardPressesjef i Bonnier Norsk Forlag
Tel:920 61 162kim.daniel.lindegaard@bonnierforlag.noBilder




Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Birgit Skarstein deler sin sterke historie23.9.2025 08:56:53 CEST | Pressemelding
Så mye hadde jeg. Så mye mistet jeg. Så mye fant jeg er en bok om sorg, sårbarhet og viljen til å gjøre det beste ut av det du har.
Matematiker hylles for roman i elleve deler19.9.2025 07:11:00 CEST | Pressemelding
Sangen om storken og dromedaren er utpekt til 2000-tallets beste roman og forfatteren bak er matematiker Anjet Daanje.
Ingrid Storholmen tildeles Bonnier Norsk Forlags litteraturpris 202516.9.2025 18:00:00 CEST | Pressemelding
Hvert år tildeles Bonnier Norsk Forlags litteraturpris en viktig, særegen stemme i den norske samtidslitteraturen. Prisvinneren velges ut av Det litterære råd og mottar 100 000 kroner.
Endelig avsløres hemmelighetene!16.9.2025 08:15:00 CEST | Pressemelding
Skrekk-mesteren Sara Hjardar er tilbake med nest siste bok i Mia Myhr-serien.
Småbruksdrøm ble bok15.9.2025 07:11:00 CEST | Pressemelding
Hege Norman-Stormbringer er aktuell med romanen Bare for et år, en fortelling inspirert av både hennes egen historie og sanne hendelser fra krigen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom