Bak kulissene på Norway Cup: Norsk Folkehjelp Oslo forbereder seg på 2000 skader
28.7.2025 11:36:19 CEST | Norsk Folkehjelp | Pressemelding
Før åpningsshowet lørdag 27.7 og første kamp er spilt på søndag 28.7 under Norway Cup, har Norsk Folkehjelp Oslo allerede gjort en omfattende innsats for å sikre tryggheten til de over 40.000 unge fotballspillere. Med forventet skadeomfang på rundt 2000 hendelser, er sanitetstjenesten en avgjørende del av turneringens beredskap.

Med erfaring fra over 50 år på turneringen, er organisasjonen godt rustet til å håndtere alt fra små skrubbsår til mer alvorlige hendelser.
Vi har kartlagt risikoområder, bemannet sanitetsposter og klargjort ambulanser og utstyr. Alt er på plass for å kunne gi rask og effektiv hjelp ifølge Norsk Folkehjelp Oslo.
Sanitetstjenesten dekker turneringsområdet, og det er ventet opp mot 2000 skader i løpet av uken. Selv om værmeldingen ser lovende ut, kan fuktige baner og høy aktivitet fortsatt føre til belastningsskader og uhell.
Det er et stort apparat som jobber i kulissene, og vi får støtte fra sanitetsmannskaper i Norsk Folkehjelp fra hele landet. Våre frivillige er klare til innsats – noe som gir både trygghet og ro for spillere, foreldre og arrangører.
Kontakter
Kristian MikkelborgNorsk Folkehjelp
Tel:923 53 013norwaycup@nfoslo.noOm Norsk Folkehjelp Oslo
Norsk Folkehjelp Oslo er det største lokallaget i Norsk Folkehjelp. Vi har et bredt fokus på førstehjelp, sanitet, redningstjeneste, ungdomsarbeid og inkludering. Siden den aller første Norway Cup i 1972 har vi levert førstehjelpstjeneste under turneringen, og vi er stolte av å ha drevet Norges største og mest travle førstehjelpstjeneste i over 50 år.
Følg pressemeldinger fra Norsk Folkehjelp
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norsk Folkehjelp på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norsk Folkehjelp
Norsk Folkehjelp: Denys (25) og Ruslan (26) drept i angrepet i Ukraina26.6.2026 15:44:23 CEST | Pressemelding
Denys Butsnev (25) og Ruslan Simonenko (26) ble drept i et angrep på Norsk Folkehjelps mineryddere i Kherson oblast sør i Ukraina onsdag 24. juni.
Norwegian People’s Aid mourns two colleagues killed in Ukraine26.6.2026 15:15:29 CEST | Pressemelding
Denys Butsnev (25) and Ruslan Simonenko (26) were killed in an attack on Norwegian People’s Aid’s demining team in Kherson Oblast, southern Ukraine, on Wednesday 24 June.
Two Norwegian People’s Aid staff killed in attack in Ukraine24.6.2026 14:54:07 CEST | Pressemelding
Two Norwegian People’s Aid staff members have been killed and four injured in an attack on the organisation’s demining teams in Ukraine.
Norsk Folkehjelp-ansatte drept og flere skadet i angrep i Ukraina24.6.2026 14:14:05 CEST | Pressemelding
To av Norsk Folkehjelps ansatte er drept og fire er skadet etter et angrep på organisasjonens mineryddere i Ukraina.
Norsk Folkehjelp: Tusenvis drept og skadet av miner i 202524.6.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Over 4500 av mennesker ble drept eller skadet av landminer og eksplosive krigsrester i fjor. 95 prosent av ofrene var sivile, og barn utgjorde en stor andel.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom