Inngår langsiktig avtale – satser stort med nybygg på Halsa
22.7.2025 13:47:45 CEST | Felleskjøpet Agri | Pressemelding
Felleskjøpet Agri satser stort på avdelingen på Halsa med helt nye og moderne lokaler. Denne uken ble en langsiktig leieavtale signert med utbyggeren I.K. Lykke Eiendom/Bunnpris gjennom selskapet Betna Butikkeiendom AS.

– Dette er en viktig satsing for oss. De siste årene har vi opplevd stor vekst og behovet for større lokaler er tydelig. Nå legger vi til rette for både dagens drift og fremtidig utvikling sier Atle Roset, organisasjonssjef i Felleskjøpet på Vestlandet.
Knutepunkt for service og handel
Byggestarten er planlagt sensommeren 2025 med innflytting høsten 2026. At Felleskjøpet og Bunnpris etablerer seg på samme område, gjør det enklere for kundene å handle begge steder, og legger til rette for økt trafikk for begge virksomhetene
– Bunnpris / I.K. Lykke Eiendom har over lengre tid jobbet med etablering på stedet. Tidligere Halsa Kommune la for mange år siden til rette i sine planer, at her kunne bli et solid knutepunkt for handel og forretning. Nå er brikkene på plass og på stedet kommer det nå en ny framtidsrettet Bunnpris-butikk, Tanken bensin- og dieselstasjon sammen med Felleskjøpet sin satsning, sier Reidar Sandøy i Bunnpris / I.K. Lykke Eiendom.
Selskapet koordinerer nå fremdriften til at området skal være ferdig rundt åpningen av det nye anlegget til Felleskjøpet. Denne satsingen vil gi et stort løft for handel, service og kundetilbudet på dette flotte knutepunktet på Betna.
Maskinavdeling
Felleskjøpet har vært til stede på Halsa siden 1988. Siden da har virksomheten vokst jevnt, fra fire ansatte i 2002 til nå ti ansatte, to lærlinger og flere tilkallingsvikarer. Avdelingen på Halsa er sentral for maskinsalg og verkstedtjenester, med kunder i tidligere Halsa kommune, Rindal, Surnadal, Kristiansund, Aure, Smøla, Tingvoll samt deler av Gjemnes og Sunndal.
På den nye lokasjonen på Halsa får Felleskjøpet en maskinavdeling med økt satsing på både maskinsalg og verkstedtjenester. Men delebutikken vil også ha innslag av butikkvarer fra FK Butikken, tilpasset sesong og område.
– På Halsa har vi en dyktig stab og stor pågang på verkstedet, men plassmangel har vært en utfordring. Med nybygg får vi endelig tilpassede lokaler som legger til rette for god kvalitet for kundene våre og bedre arbeidsforhold,
– Vi gleder oss stort til å komme inn i moderne lokaler, og dette markerer også en flott milepæl når Felleskjøpet Agri SA fyller 130 år i 2026. Vi ser frem til å feire dette sammen med både ansatte, kunder og samarbeidspartnere, sier Atle Roset.
Nøkkelord
Kontakter
Sigbjørn VedeldSeniorrådgiver kommunikasjon
Tel:+47 932 45 367sigbjorn.vedeld@felleskjopet.noFelleskjøpet Agri hadde i 2024 en omsetning på 21,2 milliarder kroner og 4 217 ansatte. Felleskjøpet Agri er viktigste leverandør av teknologi og driftsmidler til norsk landbruk, og har rundt 100 butikker rettet mot bønder og forbrukere i Norge.
Felleskjøpet Agri eier Granngården i Sverige som også har over 100 butikker rettet mot samme målgruppe. Vår virksomhet omfatter også eiendomsdrift, brød og bakervarer, samt utstyr til park, anlegg og kjæledyr. Felleskjøpet Agri er et samvirke eid av om lag 36 000 bønder.
Felleskjøpet Agri er markedsregulator og innkjøps- og salgssamvirke for medlemmene. Felleskjøpet Agri sitt formål er å bidra til å styrke medlemmenes økonomi i landbruksvirksomheten på kort og lang sikt.
Følg pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Felleskjøpet Agri på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Felleskjøpet justerer gjødselprisene27.3.2026 14:27:11 CET | Pressemelding
Felleskjøpet Agri justerer prisene på mineralgjødsel som følge av utviklingen i de internasjonale energi- og gjødselmarkedene.
Rekord for proteinvekster i ny kornprognose20.3.2026 14:37:38 CET | Pressemelding
Felleskjøpets oppdaterte kornprognose for 2025/2026 viser god tilgang på korn, men at det fortatt er ubalanse mellom arter.
Felleskjøpet undersøker aksjehandlene til leder13.3.2026 13:34:11 CET | Pressemelding
En leder i Felleskjøpet Agri har mellom 2021 og 2025 kjøpt og solgt aksjer i Yara syv ganger, uten å informere arbeidsgiver. Lederen er fritatt fra arbeidsplikten, mens saken undersøkes videre.
Metsjö og Felleskjøpet lanserer ny dumperhenger12.3.2026 16:27:36 CET | Pressemelding
Nyheten fra svenske Metsjö er utviklet spesielt for norske forhold. Den nye modellen kombinerer høy nyttelast, lav egenvekt og hydraulisk fjæring – og skal gi både bedre transporteffektivitet og økt holdbarhet under krevende nordiske forhold.
Mer hvete – bedre markedsbalanse i kornproduksjonen10.3.2026 15:40:21 CET | Pressemelding
Felleskjøpet Agri ber om tydeligere satsing på hvete og proteinvekster i årets jordbruksforhandlinger. Samtidig peker selskapet på behovet for bedre markedsbalanse i kornproduksjonen for å styrke norsk sjølforsyning.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom